Návrh rozpočtu USA schválil Senát i Sněmovna reprezentantů

Washington – Agentura AP informuje, že Sněmovna reprezentantů Kongresu USA dnes těsným poměrem hlasů 216 ku 212 schválila návrh rozpočtu na fiskální rok 2018. Republikány kontrolovaný Senát návrh schválil už minulý pátek poměrem hlasů 51 ku 49.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Donald Trump, 45. prezident USA

Výsledek hlasování v obou komorách je velkým povzbuzením pro prezidenta Donalda Trumpa a jeho reformní daňové plány.

Republikánští poslanci přehlasovali demokratickou opozici, podařilo se jim také ale vyrovnat se i s odporem konzervativců ve vlastním táboře, kterým vadí schválený schodek ve výši 1,5 bilionu dolarů (32,6 bilionu korun) v příštích deseti letech.

Podle amerických zákonů mají nyní republikáni v Senátu možnost odhlasovat zákon o snížení daní prostou většinou, nikoli obvyklou většinou 60 ze 100 hlasů. Protože v Senátu zasedá 51 republikánů, má Bílý dům k daňové reformě fakticky otevřenou cestu. Demokraté je nemohou zastavit, pokud se mezi republikány nenajdou alespoň dva „odpadlíci".

Plán Trumpovy vlády na snížení daní podnikům i jednotlivcům celkově o šest miliard dolarů demokraté nepodporují. Navrhovaná opatření by podle nich vyústila v nárůst schodku federálního rozpočtu a spíše než střední třídě by přinesla daňové úlevy bohatým Američanům.

Podle názoru analytiků by se obrovské snížení daní promítlo jak v růstu rozpočtového deficitu, tak zadlužení, pokud by hospodářský růst nebyl tak vysoký, jak republikáni plánují.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump zastavil kontroverzní povolení dovážet sloní trofeje z Afriky

18.11.2017 20:15 Aktualizováno Washington - Americký prezident Donald Trump "zmrazil" kontroverzní rozhodnutí vládních úřadů…

Argentinská armáda aktivně pátrá po zmizelé ponorce

18.11.2017 20:14 Buenos Aires - Argentinské námořnictvo zintenzivnilo pátrání po své ponorce. Ztratilo s ní kontakt…

Terorismus je častější, přináší však méně obětí, uvádí statistika

18.11.2017 17:26 Aktualizováno New York - Statistiky amerického Institutu ekonomie a míru (IEP) nazvané Globální index terorismu…

Americká armáda vytvořila na obloze obří penis. Vedení zuří

18.11.2017 10:07 Washington - Příslušníci amerického námořního letectva si v rámci vzdušného cvičení zašprýmovali.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama