Americký Kongres chce v ruské kauze vyslechnout ministra spravedlnosti Sessionse

Washington - V nadcházejících týdnech by měl před výborem americké Sněmovny reprezentantů pro dohled nad tajnými službami vypovídat ministr spravedlnosti Jeff Sessions. Dnes o tom s odvoláním na své zdroje informovala agentura AP.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Kapitol Spojených států amerických

Vliv Ruska na loňské americké prezidentské volby objasňují celkem čtyři kongresové výbory a také zvláštní vyšetřovatel Robert Mueller.

AP informuje, že v příštím týdnu by měl před kongresmany předstoupit rusko-americký lobbista Rinat Achmetšin, který se loni sešel se synem prezidenta Donalda Trumpa Donaldem mladším.

Nyní se výbor soustředí na pozadí schůzky Donalda Trumpa mladšího a dalších činitelů Trumpova volebního štábu s ruskou právničkou Nataljí Veselnickou. Trump mladší již dříve uvedl, že si od setkání sliboval kompromitující informace o otcově demokratické rivalce Hillary Clintonové. Právnička prý ale nakonec hovořila jen o amerických adopcích ruských dětí.

Donald Trump mladší a také další účastníci schůzky, kterými jsou prezidentův zeť Jared Kushner a tehdejší šéf kampaně Paul Manafort, už před výbory Kongresu vypovídali.

Před sněmovním výborem pro dohled nad tajnými službami před týdnem vypovídal i gruzínsko-americký obchodník Ike Kaveladze, který na zmíněném setkání zastupoval ruského oligarchu Arase Agalarova. Právě on schůzku inicioval, poznamenala televize CNN.

Před Kongresem v minulosti vypovídal i Sessions, který je sice z titulu ministra spravedlnosti i hlavním americkým žalobcem, ale dohledu nad vyšetřováním ruské kauzy se kvůli možnému střetu zájmů vzdal.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Turistická idyla? Ani náhodou. V téhle zemi oblíbené turisty zabijí ročně…

21.04.2018 10:48 Mexico city - Mexiko patří k nejpopulárnějším turistickým destinacím. Dlouhé sluncem zalité pláže,…

Čeká svět krize? Američané mají špatné zprávy

21.04.2018 09:10 Washington - Američané neočekávají ve vztazích s Ruskem a Čínou v letošním roce nic dobrého.…

Kandidátka na šéfku CIA se očistila v kauze týraných vězňů

21.04.2018 00:31 Washington - Kandidátka na post šéfa americké rozvědky CIA Gina Haspelová, která čelí odporu…

USA zkritizovaly Česko kvůli Romům

20.04.2018 22:07 Aktualizováno Washington - V Číně, Rusku, Íránu a Severní Koreji vládnou odsouzeníhodné režimy, které prakticky…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama