Horor v New Yorku: Velká porota obžalovala z terorismu uzbeckého atentátníka

Washington - Velká porota ve Spojených státech z terorismu obžalovala uzbeckého přistěhovalce Sayfulla Saipova, který na konci října na newyorské stezce pro pěší a cyklisty zabil pronajatou dodávkou osm lidí a dalších 12 osob zranil.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Sayfull Saipov u soudu

V prohlášení to oznámilo americké ministerstvo spravedlnosti, napsala v noci na dnešek agentura Reuters.

Saipova vyšetřovatelé obvinili z terorismu 1. října, tedy den po útoku. Ve stejný den si také formálně vyslechl obvinění, která před federálním soudem na Manhattanu vznesla prokuratura. V americkém justičním systému ale v obzvláště v případě federálních zločinů rozhoduje o zahájení procesu velká porota, která posuzuje, zda je k tomu dostatek důkazů. Velká porota tak nyní dala souhlas, aby soudní proces mohl začít.

Saipov čelí obžalobě, která má 22 bodů. V osmi bodech je obžalován z vraždy a ve 12 z pokusů o vraždu, v jednom bodě z poskytování a pokusu o poskytování materiální podpory teroristickému hnutí Islámský stát a poslední bod se pak týká zneužití automobilu k útoku.

Saipov, který úterní obžalobě nebyl přítomen, vyšetřovatelům již dříve sdělil, že postupoval podle návodu šířeného hnutím Islámský stát a že chtěl zabít co nejvíc lidí. Americký prezident Donald Trump chce, aby útočníkovi uložil soud trest smrti.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

K ISS vyrazila loď Dragon soukromé společnosti SpaceX

15.12.2017 20:09 Mys Canaveral - Po několika odkladech dnes z Mysu Canaveral na Floridě úspěšně odstartovala raketa…

Rusko Spojeným státům s KLDR nepomáhá, postěžoval si Trump

15.12.2017 19:22 Aktualizováno Washington - Americký prezident Donald Trump prohlašuje, že by Rusko mělo Spojeným státům více…

Proč jsou USA závislé na vojenské intervence v cizích zemích?

15.12.2017 18:02 Aktualizováno Washington - Spojené státy americké měli celkem 46 vojenských zahraničních misí v letech od 1948 do…

Senátor McCain je na tom zle. Přestává mluvit, léčba nádoru má vedlejší…

15.12.2017 14:19 Washington - Léčba republikánského senátora Johna McCaina, který trpí glioblastomem, má vedlejší…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama