Demokratický senátor AL Franken oznámil rezignaci kvůli obviněním z obtěžování

Washington - Kvůli obviněním ze sexuálního obtěžování žen rezignoval americký demokratický senátor za stát Minnesota Al Franken. Na někdejší stoupající hvězdu Demokratické strany se v uplynulých týdnech snesla řada obvinění ze sexuálních deliktů.

Přidejte svůj názor 1 komentář

USA

K odstoupení ho ve středu vyzvala i většina demokratických senátorů, informovala dnes agentura Reuters. V USA v posledních týdnech zveřejnila své zkušenosti řada obětí sexuálního zneužití. Kauzu rozpoutala aféra známého amerického producenta Harveyho Weinsteina.

S prvním obviněním vůči Frankenovi přišla už v listopadu moderátorka rozhlasových zpráv Leeann Tweedenová. Tehdejší komik Franken si prý od ní v roce 2006 během zábavního turné pro americkou armádu během nácviku jisté scénky násilně vynutil polibek. Pak se ozvaly i další ženy.

Tweedenová zveřejnila fotografii zachycující Frankena, jak jí sahá na prsa, zatímco spala v neprůstřelné vestě na palubě vojenského letounu při návratu z návštěvy amerických vojáků v Afghánistánu.

"V hloubi srdce vím, že jsem se ničeho nedopustil jako senátor, ničeho, co by zneuctilo tuto instituci," uvedl senátor v dnešním prohlášení. "Nicméně dnes oznamuji, že v nejbližších týdnech rezignuji jako člen Senátu Spojených států," dodal Franken.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

USA jsou s KLDR ochotny jednat bez kladení podmínek

13.12.2017 05:46 Washington - Spojené státy jsou připravené usednout za jednací stůl se Severní Koreou, aniž by si…

Útok v New Yorku se nepovedl? Právě naopak. Experti odkryli děsivé pozadí

12.12.2017 22:05 Aktualizováno New York - V pondělí 11. prosince došlo v části Port Authority v New Yorku k útoku sebevražedným…

Trump schválil vojenský rozpočet na příští rok

12.12.2017 21:19 Washington - Americký prezident Donald Trump dnes v Bílém domě podepsal zákon o vojenském rozpočtu…

Trump příští týden vyhlásí novou bezpečnostní strategii

12.12.2017 20:36 Washington - Bezpečnost, prosperita, zachování míru prostřednictvím síly a posilování amerického…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama