Útok v New Yorku byl důkladně naplánovaný. Experti odkryli děsivé pozadí

New York - V pondělí 11. prosince došlo v části Port Authority v New Yorku k útoku sebevražedným atentátníkem. Policie začala vyšetřovat tento čin jako teroristický. Nyní se zdá, že útočník si vybral toto místo k ataku záměrně. Čtvrť si vybral kvůli billboardům a plakátům s vánoční tématikou. Zprávu přinesl deník New York Times.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

New York

Sedmadvacetiletý obyvatel newyorské čtvrti Brooklyn Akayed Ullah se v pondělí odhodlal k sebevražednému útoku v jedné z nejrušnějších čtvrtí města Port Authority. Podle NY Times si místo útoku vybral kvůli plakátům s vánoční tématikou, které byly vyvěšené na ulicích.

Výbuch se odehrál ve vestibulu metra v centru Manhattanu, který spojuje stanice Port Authority a Times Square. Mnoho zpráv dnes tvrdí, že bomba explodovala předčasně. Starosta New Yorku Bill de Blasio prohlásil, že terorista "nedosáhl svých konečných cílů". 

Podle bývalého komisaře NYPD (newyorská policie - pozn. red.) Billa Brattona a mnohých zpráv z médií byl Ullah inspirován teroristickou organizací Islámský stát. CNN vydala zprávu, že terorista zdůvodnil svůj čin jako odplatu za izraelské akce v pásmu Gazy.

Ullah byl po činu převezen do nemocnice kvůli ošetření zranění, která podle policie zahrnovala i spáleniny na rukou a břiše. Policie následně uvedla, že útok zranil jen tři další lidi, nejednalo se však o vážná zranění. Podle serveru NY Post řekl muž policii také to, že bombu vyrobil ve firmě zabývající se elektronikou, kde pracoval.

Akayed Ullah žil do této chvíle ve Spojených státech sedm let. Do USA se dostal díky speciálnímu migračnímu programu pro rodiny F43.

Vstupte do diskuze (11)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na pohřeb Bushové dorazili čtyři exprezidenti, Trump ne

21.04.2018 21:29 Aktualizováno Houston - Čtveřice bývalých prezidentů, manželka současné hlavy státu a dalších 1500 lidí dorazilo…

V chilské nemocnici vybuchl plyn, zabil čtyři lidi a 50 zranil

21.04.2018 20:22 Santiago de Chile - Čtyři lidé zemřeli a pět desítek dalších bylo zraněno při dnešním výbuchu na…

Turistická idyla? Ani náhodou. V téhle zemi oblíbené turisty zabijí ročně…

21.04.2018 10:48 Mexico city - Mexiko patří k nejpopulárnějším turistickým destinacím. Dlouhé sluncem zalité pláže,…

Čeká svět krize? Američané mají špatné zprávy

21.04.2018 09:10 Washington - Američané neočekávají ve vztazích s Ruskem a Čínou v letošním roce nic dobrého.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama