Útok v New Yorku byl důkladně naplánovaný. Experti odkryli děsivé pozadí

New York - V pondělí 11. prosince došlo v části Port Authority v New Yorku k útoku sebevražedným atentátníkem. Policie začala vyšetřovat tento čin jako teroristický. Nyní se zdá, že útočník si vybral toto místo k ataku záměrně. Čtvrť si vybral kvůli billboardům a plakátům s vánoční tématikou. Zprávu přinesl deník New York Times.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

New York

Sedmadvacetiletý obyvatel newyorské čtvrti Brooklyn Akayed Ullah se v pondělí odhodlal k sebevražednému útoku v jedné z nejrušnějších čtvrtí města Port Authority. Podle NY Times si místo útoku vybral kvůli plakátům s vánoční tématikou, které byly vyvěšené na ulicích.

Výbuch se odehrál ve vestibulu metra v centru Manhattanu, který spojuje stanice Port Authority a Times Square. Mnoho zpráv dnes tvrdí, že bomba explodovala předčasně. Starosta New Yorku Bill de Blasio prohlásil, že terorista "nedosáhl svých konečných cílů". 

Podle bývalého komisaře NYPD (newyorská policie - pozn. red.) Billa Brattona a mnohých zpráv z médií byl Ullah inspirován teroristickou organizací Islámský stát. CNN vydala zprávu, že terorista zdůvodnil svůj čin jako odplatu za izraelské akce v pásmu Gazy.

Ullah byl po činu převezen do nemocnice kvůli ošetření zranění, která podle policie zahrnovala i spáleniny na rukou a břiše. Policie následně uvedla, že útok zranil jen tři další lidi, nejednalo se však o vážná zranění. Podle serveru NY Post řekl muž policii také to, že bombu vyrobil ve firmě zabývající se elektronikou, kde pracoval.

Akayed Ullah žil do této chvíle ve Spojených státech sedm let. Do USA se dostal díky speciálnímu migračnímu programu pro rodiny F43.

Vstupte do diskuze (11)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zatkli muže hledaného kvůli zneužití stovek dětí

22.01.2018 02:34 Bogotá - Muž, po kterém pátrala Kolumbie kvůli podezření ze zneužití 274 dětí, byl zatčen ve…

Krize u Afrínu: USA jsou kvůli Turkům ve střehu, zasedne Rada bezpečnosti…

21.01.2018 21:31 Aktualizováno Ankara/Washington - K současné vojenské krizi u Afrínu v severozápadní Sýrii se dnes vyjádřily…

Papež ukončil návštěvu v Latinské Americe, varoval před korupcí

21.01.2018 20:40 Lima - Papež František dnes ukončil svoji cestu po Chile a Peru varováním, že Latinská Amerika je v…

Ženy se vydaly na pochod proti Trumpovi, ten jim poslal jízlivý tweet

21.01.2018 20:24 Londýn/Sydney/Washington - Tisíce lidí v Evropě a Austrálii se dnes připojily k druhému pochodu za…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama