Slavný zastánce režimu KLDR: Kim Čong-un je nespíš blázen, chová se jako dítě

New York - Americká basketbalová legenda Dennis Rodman, která je známá svým přátelstvím se severokorejským diktátorem Kim Čong-unem, překvapivě uznala, že je vůdce KLDR "nejspíš blázen". Řekl to v noční show Stephena Colberta na televizní stanici CBS. Co dál prozradit na severokorejského vůdce?

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Dennis Rodman

Dennis Rodman byl kdysi jedním z nejlepších obránců v americké basketbalové soutěži NBA. Po ukončení kariéry však začal podnikat kroky, které se americké společnosti příliš nelíbily. Začal totiž navštěvovat Severní Koreu.

Sám bývalý basketbalista to tak nevidí. "Nejsem zrádce amerického národa. Naopak chci vytvořit most mezi Spojenými státy a Severní Koreou, aby se obě země mohly na něčem domluvit.," uvedl v pořadu.

Rodman diváků televize CBS také sdělil, jak se se současným severokorejským prezidentem setkal a jaká byla jeho první věta. "Na to si vzpomínám velmi dobře. Zeptal se mě: 'Můžeme vám věřit?' 'Jistě,' odpověděl jsem. Takové bylo první setkání," uvedl Rodman.

Sportovec, o němž už dřívě bylo známo, že s Kim Čong-unem lyžuje nebo jezdí na koni, mluvil také o jaderném programu Severní Koreje. V tomto bodě popsal severokorejského prezidenta jako "dítě, než cokoli jiného". Zároveň sdělil, že se od Kima dozvěděl, že nechce začít válku.

Proč zvolil pětinásobný vítěz NBA takovou cestu? "Nesoudím lidi, ať už podle barvy pleti, nebo podle toho, odkud pocházejí. Vždyť jsme všichni stejní lidé. Jsme lidskými bytostmi po celý den a já nesoudím někoho, koho neznám.

Proto mi přijde vtipné, když ho (Kima) někdo označí jako blázna. On nejspíš je blázen, i když já jsem ho tak nepoznal. Ale asi to bude pravda," řekl muž, který byl za doby své sportovní kariéry známý svojí extravagancí.

V rozhovoru bránil Rodman svého přítele - Kim Čong-un prá chce změnit kulturu v zemi a Rodman "vidí při každé návštěvě změny, které severokorejský vůdce pro svoji zemi udělal".

Rodmanův výstup v noční show přišel právě v době, kdy je situace mezi Spojenými státy a Severní Koreou pořádně napjatá. Z obou stran znějí velmi ostrá slova. Také možná proto moderátor pořadu Stephen Colbert nazval Rodmana jako muže, "který jako jediný stojí mezi námi a jadernou válkou se Severní Koreou".

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Facebook by měl platit za zpravodajství, žádá magnát Murdoch

23.01.2018 21:44 New York - Mediální magnát Rupert Murdoch vyzval internetovou společnost Facebook, aby platila…

Trump v Bílém domě v dubnu uvítá Macrona

23.01.2018 21:10 Washington - Prezident USA Donald Trump koncem dubna přivítá v Bílém domě první státní návštěvu. S…

Na škole v Kentucky se střílelo. Dva mrtví a 19 zraněných

23.01.2018 20:47 Aktualizováno Frankfort - Dva mrtvé a dalších 19 zraněných si vyžádala střelba na střední škole v Kentucky.…

CIA varuje: Kim se nezastaví, dokud nebude moci ohrozit USA několika…

23.01.2018 20:30 Washington – Severokorejský režim je stále blíž situaci, kdy ohrozí území Spojených států raketami…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama