Slavný zastánce režimu KLDR: Kim Čong-un je nespíš blázen, chová se jako dítě

New York - Americká basketbalová legenda Dennis Rodman, která je známá svým přátelstvím se severokorejským diktátorem Kim Čong-unem, překvapivě uznala, že je vůdce KLDR "nejspíš blázen". Řekl to v noční show Stephena Colberta na televizní stanici CBS. Co dál prozradit na severokorejského vůdce?

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Dennis Rodman

Dennis Rodman byl kdysi jedním z nejlepších obránců v americké basketbalové soutěži NBA. Po ukončení kariéry však začal podnikat kroky, které se americké společnosti příliš nelíbily. Začal totiž navštěvovat Severní Koreu.

Sám bývalý basketbalista to tak nevidí. "Nejsem zrádce amerického národa. Naopak chci vytvořit most mezi Spojenými státy a Severní Koreou, aby se obě země mohly na něčem domluvit.," uvedl v pořadu.

Rodman diváků televize CBS také sdělil, jak se se současným severokorejským prezidentem setkal a jaká byla jeho první věta. "Na to si vzpomínám velmi dobře. Zeptal se mě: 'Můžeme vám věřit?' 'Jistě,' odpověděl jsem. Takové bylo první setkání," uvedl Rodman.

Sportovec, o němž už dřívě bylo známo, že s Kim Čong-unem lyžuje nebo jezdí na koni, mluvil také o jaderném programu Severní Koreje. V tomto bodě popsal severokorejského prezidenta jako "dítě, než cokoli jiného". Zároveň sdělil, že se od Kima dozvěděl, že nechce začít válku.

Proč zvolil pětinásobný vítěz NBA takovou cestu? "Nesoudím lidi, ať už podle barvy pleti, nebo podle toho, odkud pocházejí. Vždyť jsme všichni stejní lidé. Jsme lidskými bytostmi po celý den a já nesoudím někoho, koho neznám.

Proto mi přijde vtipné, když ho (Kima) někdo označí jako blázna. On nejspíš je blázen, i když já jsem ho tak nepoznal. Ale asi to bude pravda," řekl muž, který byl za doby své sportovní kariéry známý svojí extravagancí.

V rozhovoru bránil Rodman svého přítele - Kim Čong-un prá chce změnit kulturu v zemi a Rodman "vidí při každé návštěvě změny, které severokorejský vůdce pro svoji zemi udělal".

Rodmanův výstup v noční show přišel právě v době, kdy je situace mezi Spojenými státy a Severní Koreou pořádně napjatá. Z obou stran znějí velmi ostrá slova. Také možná proto moderátor pořadu Stephen Colbert nazval Rodmana jako muže, "který jako jediný stojí mezi námi a jadernou válkou se Severní Koreou".

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Útočník u Nashvillu vystřílel kavárnu. Čtyři mrtví a čtyři zranění

22.04.2018 18:03 Aktualizováno Nashville (USA) - Čtyři lidé zemřeli a další čtyři byli zraněni při noční střelbě v kavárně u města…

Bílý dům je skeptický ke slibům Kim Čong-una

22.04.2018 17:55 Aktualizováno Washington - Bílý dům se staví skepticky k oznámení Severní Koreje o plánech na zmrazení zkoušek…

Mladý Američan si prošel peklem. Pokousal ho medvěd, had i žralok

22.04.2018 13:51 Havaj - Štěstí v neštěstí má Američan Dylan McWilliams. Do mladého sportovce se totiž za méně než…

Dvě mouchy jednou ranou? V Brazílii vznikl netradiční způsob obživy

22.04.2018 10:55 Recife - Obyvatelé předměstí Recife, brazilského města dlouhodobě strádajícího kvůli znečištění…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama