Američané se bouří. Chtějí předělat novou epizodu Star Wars

Los Angeles - Podle ohlasů od kritiky je osmá epizoda Star Wars povedená. Zejména se chválí krok trochu jiným směrem. S tím ovšem nesouhlasí zarytí fanoušci série, kteří dokonce požadují, aby se režisér nejnovějšího dílu omluvil.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

First Order - ti zlí jsou už zase vesmírní nacisti.

Ačkoliv Star Wars: Poslední z Jediů válcuje americká kina, divácké ohlasy nejsou takové, jaké by si tvůrci představovali. Co producenti na snímku chválí, publikum nesnáší. Podle filmového serveru RottenTomatoes.com, který slouží jako místo, kde film hodnotí jak kritici, tak diváci, má nejnovější epizoda nejnižší procento oblíbenosti u publika. Ukazatel hlásí pouhých 51 % spokojených diváků. Klony útočí, kteří diváci považovali dodnes podle tamního serveru za nejhorší, se "pyšní" 57 %. 

Nespokojenost se pomalu odráží na tržbách, které nebudou ani v nejmenším tak obrovské, jako v případě minulé epizody (sedmý díl vydělal dvě miliardy). Pokud Poslední z Jediů utrží 1,5 miliardy, bude to úspěch. Za pár dní se už přehoupne přes hranici jedné miliardy dolarů. 

To však vůbec nezajímá naštvané fanoušky, kterým osmá epizoda zkazila Vánoce. Po premiéře snímku vzniklo několik petic. Jedna z nich režiséra Riana Johnsona vyzývá, aby se omluvil a přiznal, že film dopadl hrozně. Jiná petice zase zmiňuje, že Johnson urazil nejvěrnější fanoušky tím, jak zachází s klasickými postavami. Většina příznivců Star Wars těžce nese, jak moc se jejich hrdina Luke Skywalker ve filmu promění. 

V petici, kterou zatím podepsalo více jako 7 tisíc lidí, iniciátor Henry Walsh požaduje, aby byl osmý díl předělán. "Epizoda VIII byla výsměchem. Kompletně zničila odkaz Luka Skywalkera a Jediů. To nemůže být spraveno. Posuňte Epizodu IX a na místo toho předělejte Epizodu VIII, jedině tak lze napravit Skywalkerův odkaz, nedotknutelnost a osobnost," žádá auror petice Walsh.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump si od schůzky s Kimem slibuje veliký úspěch

19.04.2018 10:57 Aktualizováno Washington - Americký prezident Donald Trump si od schůzky s Kim Čong-unem slibuje úspěch, který…

Proč vlastně USA bojují v Sýrii? Odborníci marně hledají odpověď

19.04.2018 10:50 Víkendové bombardování Sýrie stále vzbuzuje otázky, které jsou pro Washington a Západ stále méně…

Raketa Falcon 9 vynesla do vesmíru teleskop TESS, uvidí celé nebe +VIDEO

19.04.2018 10:32 Aktualizováno Mys Canaveral - Americká raketa Falcon 9 soukromé společnosti SpaceX úspěšně vynesla na oběžnou…

Trump jako loutka Putina? Rusko si dovolovalo na Obamu, teď je tomu konec,…

19.04.2018 10:02 Washington – Tvrzení, že Donald Trump je proruský a že jeho zvolení bude vodou na mlýn Vladimiru…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama