Islám ovládne Spojené státy? Brzy bude druhým největším náboženstvím

Washington - Populace muslimů ve Spojených státech neustále roste a nebude tomu jinak i v následujících letech. Podle výzkumu organizace Pew Research Center je navíc reálné, že islám bude již brzy druhým nejrozšířenějším náboženstvím na světě. Uvedl to zpravodajský server Euronews.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Muslimové, ilustrační foto

Podle zpravodajského webu roste počet muslimů meziročně přibližně o 100 tisíc. Pokud by taková tendence měla vydržet, vytlačil by islám v tabulce nejrozšířenějších náboženství z druhého místa judaismus, a to už v roce 2040.

Pew Research Center, dost možná největší výzkumná organizace v USA, přišla na to, že v roce 2017 žilo ve Spojených státech 3,45 milionů muslimů, což znamenalo jen o málo více než 1% celé americké populace.

I když čísla výzkumné organizace ukazují, že se v současné době ve Spojených státech více lidí, kteří se hlásí k židovské víře, nemusí tomu tak být podle odhadů navždy.

"Americká muslimská populace poroste v zemi mnohem rychleji než ta židovská," vysvětluje výzkumné středisko a jako základ pro své předpovědi uvádí průzkum mezi americkými muslimy z roku 2017 a oficiální údaje o sčítání lidu.

Organizace dodává, že do roku 2050 by měl žít na území Spojených států dvojnásobný počet vyznavačů islámu, než žije dnes, a to přes 8 milionů. To by mělo podle odhadů činit 2,1% populace v USA.

V současné době sice neexistuje žádný oficiální údaj o počtech muslimského obyvatelstva, ale podle výzkumu Pew Research Centeru roste počet muslimů "velmi rychle". V číslech to znamená meziroční nárůst o 100 tisíc vyznavačů tohoto náboženství. Organizace si to vysvětluje jednak migrací a také vyšší mírou porodnosti.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Útočník u Nashvillu vystřílel kavárnu. Čtyři mrtví a čtyři zranění

22.04.2018 18:03 Aktualizováno Nashville (USA) - Čtyři lidé zemřeli a další čtyři byli zraněni při noční střelbě v kavárně u města…

Bílý dům je skeptický ke slibům Kim Čong-una

22.04.2018 17:55 Aktualizováno Washington - Bílý dům se staví skepticky k oznámení Severní Koreje o plánech na zmrazení zkoušek…

Mladý Američan si prošel peklem. Pokousal ho medvěd, had i žralok

22.04.2018 13:51 Havaj - Štěstí v neštěstí má Američan Dylan McWilliams. Do mladého sportovce se totiž za méně než…

Dvě mouchy jednou ranou? V Brazílii vznikl netradiční způsob obživy

22.04.2018 10:55 Recife - Obyvatelé předměstí Recife, brazilského města dlouhodobě strádajícího kvůli znečištění…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama