Blbosti skrz naskrz, vyváděl Trumpův poradce kvůli knize. Už se ozval i Bannon

Washington - Ke kritikům knihy o Donaldu Trumpovi se dnes přidal prezidentův politický poradce Stephen Miller a také ředitel Ústřední zpravodajské služby (CIA) Mike Pompeo. Novinář Michael Wolff mimo jiné napsal, že poradci považují šéfa Bílého domu za dětinského a pologramotného.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

CNN Centrum v Atlantě, USA

Miller v televizi CNN knihu Ohnivá zloba: Uvnitř Trumpova Bílého domu označil za "nic než hromadu blbostí, skrz naskrz". "Portrét prezidenta v této knize je v naprostém rozporu se skutečností, se zkušeností těch, kteří s ním spolupracují," řekl také Miller. Zároveň kritizoval bývalého Trumpova poradce Stevea Bannona, kterého Wolf v knize obsáhle cituje.

Miller se v rozhovoru velice rozohnil a kritizoval zpravodajství CNN a také moderátora Jakea Tappera za tlak, který na něj ve svých otázkách vyvíjí. Tapper pak náhle rozhovor ukončil se slovy: "Myslím, že jsem už promrhal dost času svých diváků."

zdroj: YouTube

Pompeo se v pořadu Fox News Sunday na otázku o knize na chvíli odmlčel, protože, jak řekl, je to "absurdní otázka". "Toto pochází od lidí, kteří prostě ještě nepřijali fakt, že prezident Trump je prezidentem Spojených států, a mně je jich líto...," prohlásil Pompeo.

Bannon si už sype popel na hlavu a od knihy dává ruce pryč. Nelibost prezidenta vyvolal tím, že vylíčil jako "vlastizrádnou" a "nevlasteneckou" schůzku v newyorské Trump Tower z června 2016. Zúčastnila se jí skupina lidí blízkých Trumpovi, včetně jeho syna Donalda, a ruská advokátka Natalja Veselnická.

Dnes Bannon vydal prohlášení, v němž ujišťuje o své podpoře Trumpovi a zároveň oceňuje prezidentova nejstaršího syna jako "vlastence a dobrého člověka". Vyjadřuje zároveň politování nad tím, že jeho "opožděná reakce na nepřesné informování ohledně Dona juniora odvrátilo pozornost od historických úspěchů prezidenta v prvním roce" jeho působení ve funkci šéfa státu.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počet obětí letecké katastrofy na Kubě vzrostl, aerolinky čelí ostré…

22.05.2018 07:09 Havana - Bilance obětí pátečního leteckého neštěstí na Kubě vzrostla na 111 poté, co v nemocnici…

Venezuelské volby nebyly svobodné, říkají Američané

21.05.2018 20:55 Aktualizováno Washington - Spojené státy dnes označily za nesvobodné a nespravedlivé nedělní prezidentské volby…

Bernie Sanders bude opět obhajovat senátorský mandát

21.05.2018 18:42 Burlington - Nezávislý americký senátor Bernie Sanders se bude v letošních doplňovacích volbách…

Češi objevili dosud neregistrovaná jezera pod ledem Antarktidy

21.05.2018 18:27 Aktualizováno Rozborem nejnovějších gravitačních dat z družic (zejména GOCE) a topografických dat z radarů…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama