Přívaly bahna v Kalifornii mají už 17 obětí, mezi mrtvými jsou čtyři děti

Los Angeles - Záplavy a sesuvy bahna v Kalifornii si vyžádaly 17 obětí včetně čtyř dětí. Šerif okresu Santa Barbara Brown uvedl, že úřady stále nemají informace o 43 osobách, které tak vedou jako pohřešované. Původně se hovořilo o osmi nezvěstných.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Nejmladší obětí neštěstí vyvolaného prudkými dešti se podle úřadů stala tříletá holčička, nejstarší 89letý muž. Všechny oběti pocházely z nejhůře postiženého města Montecito severozápadně od Los Angeles.

Podle Browna jsou mezi více než čtyřmi desítkami osob "aktivně pohřešovaní", ale i ti, jejichž jména padla při telefonátech na operační středisko a středisko pomoci rodinám. Tito lidé podle Browna mohli opustit postiženou oblast před neštěstím a být v pořádku, nezvládli se ale ještě spojit s rodinou a přáteli. Kolik lidí je ve které kategorii, šerif neuvedl.

zdroj: YouTube

Více než padesátikilometrový úsek pobřežní dálnice 101, která spojuje jih a sever Kalifornie, zůstává uzavřený. Nepřístupných pro plavce je také čtrnáct pláží a to kvůli kontaminaci vodou ze záplav.

Úterní sesuvy kamení a bahna zničily stovky domů. Neštěstí přišlo jen krátce poté, co v oblasti zuřil lesní požár Thomas, který zničil přes 1000 staveb a stal se nejrozsáhlejším v kalifornské historii.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump si od schůzky s Kimem slibuje veliký úspěch

19.04.2018 10:57 Aktualizováno Washington - Americký prezident Donald Trump si od schůzky s Kim Čong-unem slibuje úspěch, který…

Proč vlastně USA bojují v Sýrii? Odborníci marně hledají odpověď

19.04.2018 10:50 Víkendové bombardování Sýrie stále vzbuzuje otázky, které jsou pro Washington a Západ stále méně…

Raketa Falcon 9 vynesla do vesmíru teleskop TESS, uvidí celé nebe +VIDEO

19.04.2018 10:32 Aktualizováno Mys Canaveral - Americká raketa Falcon 9 soukromé společnosti SpaceX úspěšně vynesla na oběžnou…

Trump jako loutka Putina? Rusko si dovolovalo na Obamu, teď je tomu konec,…

19.04.2018 10:02 Washington – Tvrzení, že Donald Trump je proruský a že jeho zvolení bude vodou na mlýn Vladimiru…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama