Trump zase perlil. Vyzbrojuje Norsko stíhačkami, které existují jen v pc hře

Washington/Oslo - Americký prezident Donald Trump tento týden ohlásil, že dodávky letounů F-35 a F-52 pro Norsko jdou podle plánu. Potíž je v tom, že USA žádné letouny F-52 ve skutečnosti nevyrábí. Existují jen v počítačové hře Call of Duty.

Přidejte svůj názor 17 komentářů

"V listopadu jsme začali s dodávkami prvních stíhaček F-52 a F-35," prohlásil Trump tento týden během setkání s norskou premiérkou Ernou Solbergovou s tím, že přesun stíhaček do Norska jde o něco rychleji, než předpokládal původní harmonogram.

"Skvělé zprávy!" napsal portál The Verge k vyzbrojování Norska. Dodal, že vadou na kráse je jen to, že žádné stíhačky F-52 neexistují. List The Washington Post kvůli Trumpově prohlášení oslovil americkou zbrojovku Lockheed Martin s dotazem, zda jsou nějaké letouny F-52 k dispozici. Společnost odpověděla, že žádný letecký program výroby F-52 nemá.

Trump ve svém výroku zřejmě nesprávně propojil počet strojů, které si Norsko v USA objednalo a kterých je právě 52 kusů, s pořizovanými stíhačkami F-35.

Vstupte do diskuze (17)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump si od schůzky s Kimem slibuje veliký úspěch

19.04.2018 10:57 Aktualizováno Washington - Americký prezident Donald Trump si od schůzky s Kim Čong-unem slibuje úspěch, který…

Proč vlastně USA bojují v Sýrii? Odborníci marně hledají odpověď

19.04.2018 10:50 Víkendové bombardování Sýrie stále vzbuzuje otázky, které jsou pro Washington a Západ stále méně…

Raketa Falcon 9 vynesla do vesmíru teleskop TESS, uvidí celé nebe +VIDEO

19.04.2018 10:32 Aktualizováno Mys Canaveral - Americká raketa Falcon 9 soukromé společnosti SpaceX úspěšně vynesla na oběžnou…

Trump jako loutka Putina? Rusko si dovolovalo na Obamu, teď je tomu konec,…

19.04.2018 10:02 Washington – Tvrzení, že Donald Trump je proruský a že jeho zvolení bude vodou na mlýn Vladimiru…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama