Trump se opět hádá novináři. Vadí mu překlad výroku o KLDR

Washington - Bílý dům se dostal do dalšího sporu s americkými médii. Opět se týká přesné interpretace výroků prezidenta Donalda Trumpa.

Přidejte svůj názor

Donald Trump

Po hádkách kolem údajného prezidentova výroku o "špinavých dírách" v karibské oblasti a Africe, z nichž je přistěhovalectví nežádoucí, se rozhořela diskuse o charakteru vztahů šéfa Bílého domu se severokorejským diktátorem Kim Čong-unem.

Jádrem sporu je Trumpův čtvrteční rozhovor pro list The Wall Street Journal, v němž si podle washingtonského deníku prezident pochvaloval dobrý vztah s Kimem. "Mám pravděpodobně velmi dobrý vztah s Kim Čong-unem," řekl podle verze The Wall Street Journal Trump v rozhovoru. "Mám s lidmi vztahy. Myslím, že byste byli překvapeni," dodal.

Sám prezident dnes, tři dny po otištění jeho slov, interpretaci amerického listu odmítl. "Zjevně jsem to neřekl. Řekl jsem 'Měl bych velmi dobrý vztah s Kim Čong-unem', což je velký rozdíl. Naštěstí teď rozhovory s reportéry zaznamenáváme a oni přesně vědí, co jsem řekl, co jsem tím myslel. Prostě chtěli zprávu. Vylhané zprávy!" napsal Trump na twitteru. Jeho mluvčí Sarah Sandersová později jeho tvrzení podpořila tweetem, podle něhož šlo skutečně o podmíněný způsob: "Měl bych, měl bych, měl bych, nikoli mám!"

The Wall Street Journal reagoval zveřejněním audiozáznamu kritických míst rozhovoru, své audio následně publikoval i Bílý dům. Obě nahrávky jsou fakticky stejné a je prakticky nemožné rozhodnout, která strana má pravdu. V anglickém originálu je totiž rozdíl v jediné a navíc neznělé hlásce: podle novinářů pronesl prezident slovo "I" (já), podle Bílého domu "I'd" (já bych).

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hrozí výbuch Yellowstonu? Objevily se další zemětřesení

21.02.2018 00:37 Aktualizováno Yellowstone - Během pouhých deseti dnů vědci zaznamenali v Yellowstonském národním parku na dvě stě…

V Kolumbii objevili dvě tuny kokainu v košících v lese

21.02.2018 00:34 Bogotá - Policie na severu Kolumbie při dvou operacích namířených proti drogovému kartelu Clan del…

Venezuelská opozice chce bojkotovat prezidentské volby

20.02.2018 21:47 Caracas - Část velkých opozičních stran ve Venezuele chce bojkotovat prezidentské volby, které jsou…

Abbás vystoupil na schůzi Rady bezpečnosti OSN, vyzval k mezinárodní…

20.02.2018 18:46 New York - Agentury Reuters a AFP.uvádějí, že šéf palestinské samosprávy Mahmúd Abbás dnes na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama