Trapas americké ministryně: Svými slovy o Norech vyvolala pořádný rozruch

Washington - Ministryně americké vnitřní bezpečnosti Kirsten Nielsenová si obrazně řečeno utrhla pořádnou kšandu. Dnes totiž uvedla, že neví, že většinu obyvatelstva Norska tvoří lidé europoidní rasy. Navíc si kvůli svému vystoupení zadělala na problém. Zprávu přinesl americký server Huffington post.

Přidejte svůj názor 12 komentářů

Federální Kongres Spojených států amerických

Během výpovědi před Komisí o právních otázkách amerického Senátu se snažila ministryně americké vnitřní bezpečnosti Kirsten Nielsenová vyhnout otázkám ohledně prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa. 

Ten na kongresu o migraci, který proběhl minulý týden, mluvil vulgárně o afrických zemích a ptal se, proč by Spojené státy měly přijímat více lidí z Afriky nebo Haiti než třeba ze zemí, jako je Norsko.

Demokratický senátor Patrick Leahy trval na tom, že komentáře Donalda Trumpa byly rasistické. To Nielsenová odmítla přiznat, píše Huffington post.

"Pocházet z Norska není žádnou dovedností. Na co myslí (Trump), když tohle říká?" ptal se Leahy.

"Trump mluvil o tom, že by chtěl, aby do země přišli migranti, kteří mají vědomosti a dovednosti, které, pokud se přizpůsobí, se využijí ve prospěch Spojených států," oponovala Nielsenová.

"Vždyť Norsko je zemí s většinou bílého obyvatelstva, ne?" dotázal se senátor. Odpověď Nielsenové byla šokem: "Abych pravdu řekla, tak nevím," zněla odpověď. Následně dodala, že "si myslí, že ano".

Norsko, jak napsala agentura Beta, je zemí s jednou z nejhomogennějších demografií na světě. Podle údajů americké vyšetřovací služby CIA zde žije 83% Norů, dalších 8% tvoří evropské národy.

Nielsenová v každém případě, podle serveru Huffington post, udělala obrovskou chybu. Pokud chtěla krýt svého prezidenta, lhala pod přísahou. Pokud skutečně nevěděla, jaké obyvatelstvo žije ve skandinávské zemi, prokázala neznalost základních údajů.

Vstupte do diskuze (12)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Joe Biden je nezmar. Už potřetí zvažuje kandidaturu na prezidenta USA

18.02.2018 15:40 Washington - Joe Biden ještě zcela nezavrhl myšlenku své kandidatury na post prezidenta USA,…

Trump vynadal FBI: Ztrácíte čas pátráním po ruském vlivu na volby. Sepsul…

18.02.2018 09:53 Aktualizováno Washington - FBI by se podle amerického prezidenta Donalda Trumpa měla věnovat pátrání po…

V USA musí nálepku "zahraniční agent" užívat už čtvrté ruské médium

18.02.2018 09:15 Washington - Mediální firma RIA Global se v USA zaregistrovala jako zahraniční agent. Zabývá se…

Lavrov se dopálil: Stížnosti USA na ruské vměšování jsou jen žvanění

17.02.2018 22:02 Aktualizováno Mnichov - Na bezpečnostní konferenci do Mnichova dorazil i ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. V…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama