Trump podporuje diktátory na celém světě, tvrdí americká nezisková organizace

Paříž/Washington - Spojené státy prostřednictvím amerického prezidenta Donalda Trumpa pomáhají rozvíjet a posilovat pozici diktátorů v zemích, jakými jsou například Rusko, Čína nebo Turecko. To si alespoň myslí nezisková organizace Human Rights Watch, která se snaží bojovat za lidská práva. Zprávu zveřejnila agentura Tanjug.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Donald Trump

V každoroční výroční zprávě neziskové organizace Human Rights Watch se uvádí, že protimigrantská, populistická politika představuje "ohromné nebezpečí" pro ochranu lidských práv menšin v demokratických zemích.

Dlouholetý ředitel neziskovky Kenneth Roth konkrétně zmínil prezidenta Spojených států Donalda Trumpa. Jeho obvinil v souvislosti s tím, že prý "překročil všechny meze a porušil všechna tabu týkající se rasismu, mysogynie (nenávist k ženám - pozn. red.) a xenofobie".

I když podporovatelé amerického prezidenta vítají jeho otevřený a upřímný projev, Roth si myslí, že není dobrým příkladem v mezinárodním měřítku, jelikož tím "dává příležitost diktátorům, aby ještě více upevňovali pozice ve svých zemích".

Zpráva vyzývá demokratické síly k tomu, aby se zabývaly problémy, které mohou přispět k šíření populismu, jakými jsou například nerovnost příjmů, strach z terorismu a rostoucí migrace.

Připomeňme, že Donald Trump na sebe i nedávno upozornil jedním nepříliš moudrým výrokem, když označil všechny africké země za "p*dele světa" (v originále "s*ithole country" - pozn. red.).

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Politologové změnili žebříček: Buchanan už není nejhorší prezident USA

21.02.2018 10:58 Washington - James Buchanan, který stál v čele USA těsně před občanskou válkou Severu proti Jihu,…

Američané chtějí více lodí na moři, méně v opravě. Mění kvůli tomu systém

21.02.2018 09:52 San Diego – Americká armáda se snaží šetřit. Její experti přišli s plánem, jak zefektivnit systém…

Zákaz urychlovačů pušek? V USA se po školním masakru hnuly ledy

21.02.2018 09:52 Aktualizováno Washington - Minulý týden si střelba mladíka na floridské škole vyžádala 17 obětí na životech. V…

Pochod proti zbraním: Clooney a další celebrity dají na akci půl milionu…

21.02.2018 07:12 Washington - Některé celebrity se rozhodly, že dají velkou část peněz na pochod za zpřísnění…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama