Trump si "velmi přeje" hovořit s vyšetřovatelem Muellerem

Washington - Americký prezident Donald Trump si "velmi přeje" hovořit s vyšetřovatelem Robertem Muellerem. Televizi CBS News to dnes řekl Trumpův právník Ty Cobb. Mueller se snaží nalézt stopy ruského vměšování do předloňských voleb prezidenta USA.

Přidejte svůj názor

Robert Mueller (exšéf FBI)

Trump chce za záležitostí udělat tečku a v Bílém domě se o jeho rozhovoru s Muellerem "aktivně diskutuje", řekl Cobb. Formální žádost od zvláštního vyšetřovatele ale prý zatím nedorazila.

Cobb je přesvědčen, že Muellerovo šetření na Trumpa a jeho úřad nebude mít žádný vliv. Očekává, že skončí během čtyř až šesti týdnů. Uznal, že je "víc než oprávněné", že se Muellerův tým snaží prozkoumat všechno, co ho zajímá.

Muellera prý zná dlouho a nepodezírá ho, že by na prezidenta chystal past. Mohla by spočívat v očekávání, že Trump bude mluvit v rozporu se zjištěnými důkazy. Takovou možnost by prý bylo hloupé nepřipouštět.

Sám Trump před týdnem řekl, že rozhovor s Muellerem nepovažuje za pravděpodobný. "Nikdo tajnou spolupráci (s Ruskem) na žádné úrovni nezjistil, tak se zdá nepravděpodobné, že by vůbec nějaký výslech byl," řekl Trump novinářům.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počet obětí letecké katastrofy na Kubě vzrostl, aerolinky čelí ostré…

22.05.2018 07:09 Havana - Bilance obětí pátečního leteckého neštěstí na Kubě vzrostla na 111 poté, co v nemocnici…

Venezuelské volby nebyly svobodné, říkají Američané

21.05.2018 20:55 Aktualizováno Washington - Spojené státy dnes označily za nesvobodné a nespravedlivé nedělní prezidentské volby…

Bernie Sanders bude opět obhajovat senátorský mandát

21.05.2018 18:42 Burlington - Nezávislý americký senátor Bernie Sanders se bude v letošních doplňovacích volbách…

Češi objevili dosud neregistrovaná jezera pod ledem Antarktidy

21.05.2018 18:27 Aktualizováno Rozborem nejnovějších gravitačních dat z družic (zejména GOCE) a topografických dat z radarů…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama