Trump si "velmi přeje" hovořit s vyšetřovatelem Muellerem

Washington - Americký prezident Donald Trump si "velmi přeje" hovořit s vyšetřovatelem Robertem Muellerem. Televizi CBS News to dnes řekl Trumpův právník Ty Cobb. Mueller se snaží nalézt stopy ruského vměšování do předloňských voleb prezidenta USA.

Přidejte svůj názor

Robert Mueller (exšéf FBI)

Trump chce za záležitostí udělat tečku a v Bílém domě se o jeho rozhovoru s Muellerem "aktivně diskutuje", řekl Cobb. Formální žádost od zvláštního vyšetřovatele ale prý zatím nedorazila.

Cobb je přesvědčen, že Muellerovo šetření na Trumpa a jeho úřad nebude mít žádný vliv. Očekává, že skončí během čtyř až šesti týdnů. Uznal, že je "víc než oprávněné", že se Muellerův tým snaží prozkoumat všechno, co ho zajímá.

Muellera prý zná dlouho a nepodezírá ho, že by na prezidenta chystal past. Mohla by spočívat v očekávání, že Trump bude mluvit v rozporu se zjištěnými důkazy. Takovou možnost by prý bylo hloupé nepřipouštět.

Sám Trump před týdnem řekl, že rozhovor s Muellerem nepovažuje za pravděpodobný. "Nikdo tajnou spolupráci (s Ruskem) na žádné úrovni nezjistil, tak se zdá nepravděpodobné, že by vůbec nějaký výslech byl," řekl Trump novinářům.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Joe Biden je nezmar. Už potřetí zvažuje kandidaturu na prezidenta USA

18.02.2018 15:40 Washington - Joe Biden ještě zcela nezavrhl myšlenku své kandidatury na post prezidenta USA,…

Trump vynadal FBI: Ztrácíte čas pátráním po ruském vlivu na volby. Sepsul…

18.02.2018 09:53 Aktualizováno Washington - FBI by se podle amerického prezidenta Donalda Trumpa měla věnovat pátrání po…

V USA musí nálepku "zahraniční agent" užívat už čtvrté ruské médium

18.02.2018 09:15 Washington - Mediální firma RIA Global se v USA zaregistrovala jako zahraniční agent. Zabývá se…

Lavrov se dopálil: Stížnosti USA na ruské vměšování jsou jen žvanění

17.02.2018 22:02 Aktualizováno Mnichov - Na bezpečnostní konferenci do Mnichova dorazil i ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. V…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama