V USA zemřel kubánský chlapec, na obličeji měl čtyřkilový nádor

Miami - V nemocnici na Floridě zemřel kubánský chlapec Emanuel Zayas (14), jemuž tamní lékaři minulý týden odoperovali z obličeje nádor veliký jako fotbalový míč.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Lékaři

Emanuel se narodil s nemocí nazvanou fibrózní kostní dysplazie. Odstranění nádoru se lékařům podařilo. Chlapec ale zemřel na následné komplikace, kterým nešlo zabránit. "Rodiče Emanuela Zayase mi dali svolení oznámit veřejně chlapcovo úmrtí. Souhlasili také s tím, že jeho tělo může posloužit lékařskému výzkumu," napsal na svém facebookovém účtu doktor Robert Marx z Miamské univerzity, který náročnou operaci chlapce nedávno vedl.

Čtyřkilový nádor zakrýval téměř celý chlapcův obličej. Nebyl sice zhoubný, ale hrozilo mimo jiné to, že mu jeho tíha zlomí vaz. Chlapec rovněž začal mít problémy s dýcháním, skoro nemohl jíst a špatně viděl.

"Klepal jsem na tolik nemocničních dveří," popsal v prosinci listu Miami Herald chlapcův otec martýrium na Kubě. Tamní lékaři se ale operaci báli provést kvůli její složitosti, vlastně vůbec nevěděli, co s tím. "Začalo to, když mu bylo 12 let. Vypadalo to jako malý pupínek na nose, myslela jsem, že je to akné," řekl tento měsíc serveru BBC chlapcova matka. Za několik měsíců ale nádor narostl do obřích rozměrů.

Rodičům nakonec pomohl jeden americký misionář. Ten předložil Emanuelův případ na lékařské konferenci. Tam se o něm dozvěděl doktor Marx, který už v minulosti několik pacientů s velkými nádory na obličeji operoval.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Politologové změnili žebříček: Buchanan už není nejhorší prezident USA

21.02.2018 10:58 Washington - James Buchanan, který stál v čele USA těsně před občanskou válkou Severu proti Jihu,…

Američané chtějí více lodí na moři, méně v opravě. Mění kvůli tomu systém

21.02.2018 09:52 San Diego – Americká armáda se snaží šetřit. Její experti přišli s plánem, jak zefektivnit systém…

Zákaz urychlovačů pušek? V USA se po školním masakru hnuly ledy

21.02.2018 09:52 Aktualizováno Washington - Minulý týden si střelba mladíka na floridské škole vyžádala 17 obětí na životech. V…

Pochod proti zbraním: Clooney a další celebrity dají na akci půl milionu…

21.02.2018 07:12 Washington - Některé celebrity se rozhodly, že dají velkou část peněz na pochod za zpřísnění…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama