Melanie Trumpová je populárnější než americký prezident, ukázal průzkum

Washington - Zatímco popularita amerického prezidenta Donalda Trumpa klesá podle průzkumů strmě dolů, jeho manželka si vede poměrně dobře. Melania Trumpová už dokonce v popularitě svého manžela předčila. O průzkumu informovala americká televizní stanice CNN.

Přidejte svůj názor

Melania Trumpová (foto: Toglenn)

První dáma Spojených států Melania Trumpová předběhla v průzkumech popularity svého manžela, prezidenta jedné z velmocí Donalda Trumpa. Průzkum CNN ukázal, že ženu prezidenta pozitivně vnímá 47% Američanů. Donalda Trumpa ovšem pouhých 40% dotazovaných.

Melania Trumpová měla stabilní úroveň popularity po celou dobu roku 2017, nejvyššího bodu dosáhla v březnu, kdy si dobře vnímalo 52% lidí. Tímto způsobem si notně polepšila oproti roku 2016, kdy jí věřilo jen 36% obyvatel USA.

Negativní mínění má v současnosti o Melanii Trumpové 37% dotázaných, její manžel je však na tom podstatně hůře. Ten se nelíbí 55% obyvatel země. Paradoxní je, že i když Melania není Američankou, vnímají ji lépe právě rození Američané. Přistěhovalci se o ní v dobrém vyjadřovali jen ve 23% případů.

Pro CNN tento výzkum provedla společnost SSRS. Anketa probíhala v lednu a vzorek čítal 1005 obyvatel Spojených států.

Dodejme, že popularita Donalda Trumpa neustále klesá. Již minulý rok v lednu vyplynulo z výzkumů deníku Washington post a televize ABC, že je Trump nejméně oblíbeným prezidentem v dějinách země.

S jeho nízkou popularitou souvisí i fakt, že by republikáni mohli ztratit při volbách do Kongresu většinu v obou komorách parlamentu. Volby proběhnou na začátku listopadu. Půjde v nich o obsazení Sněmovny reprezentantů a třetiny Senátu.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

USA: Za poskytnutí jedu sebevrahovi tvrdý trest

22.05.2018 21:43 Portland (USA) - Soud v americkém městě Portland dnes poslal na 25 let do vězení muže, který…

Kim Čong-un myslí jaderné odzbrojení KLDR opravdu vážně, myslí si Trump

22.05.2018 19:34 Washington - Kim Čong-un myslí jaderné odzbrojení Severní Koreje vážně, řekl dnes při schůzce se…

Bídná obrana Evropy? Styďte se, nejste protektorát USA, spustil Bannon v…

22.05.2018 18:06 Aktualizováno Praha - Evropa by se měla přestat chovat jako protektorát Spojených států, ale začít se starat o…

Ruský parlament schválil zákon o sankcích proti USA, byl značně seškrtán

22.05.2018 11:21 Moskva - Dolní komora ruského parlamentu dnes schválila zákon o sankcích proti USA a "jiným…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama