Trump už myslí na znovuzvolení, na kampaň vybral 22 milionů dolarů

Washington - Americký prezident Donald Trump se okamžitě po své loňské lednové inauguraci pustil do přípravy dalších voleb v listopadu 2020. Jeho počínání je podle expertů neobvyklé.

Přidejte svůj názor

Donald Trump, 45. prezident USA

Podle agentury Reuters během loňského roku shromáždil na novou volební kampaň 22 milionů dolarů (téměř 450 milionů korun).

Většinu finančních příspěvků loni poukázali drobní dárci, jejichž částky nepřevyšovaly sumu 200 dolarů (asi 4000 korun). "Nikdy v minulosti se žádnému prezidentovi nepodařilo v prvním roce v úřadu shromáždit tolik peněz, nikdy žádný prezident neměl tak velkou podporu drobných dárců, kteří ho neopouštějí," uvedla v prohlášení prezidentova snacha Lara Trumpová, která působí jako poradkyně jeho volebního štábu.

Trumpův předchůdce Barack Obama měl po prvním roce pobytu v Bílém domě na volebním kontě osm milionů dolarů. Šlo ovšem o přebytky z předešlé volební kampaně.

Trumpovo počínání je nezvyklé, protože úřadující prezidenti se kampaní za své znovuzvolení začínají zabývat obvykle až po druhém roce svého prvního mandátu.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šílenství, experimenty se smrtí. Debata o trestu smrti se vyostřuje

18.03.2018 00:01 NÁZOR - Na sklonku roku 1607 byl kovář jménem James Read odsouzen k oběšení za útok na úředníka…

Kennedy promluvil po smrti. Technici ozvučili projev, který nestačil…

17.03.2018 22:03 Aktualizováno Washington/Londýn - Technikům se po osmitýdenní práci podařilo ozvučit projev Johna F. Kennedyho,…

Putin mění Prahu v šiřitele ruského darebáctví, píše Foreign Policy

17.03.2018 21:50 Aktualizováno Washington/Praha - Ruský prezident Vladimir Putin vede podle amerického serveru The Foreign Policy…

Obří útok na uživatele facebooku: Firma pracující pro Trumpa zneužila…

17.03.2018 21:02 New York - List The New York Times upozornil na jeden z největších útoků na soukromí uživatelů…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama