Znásilnili mě a nikdo to neřeší, stěžuje si americká vojačka

Washington - Americkou společností v poslední době hýbe kampaň MeeToo. Řada známých mužů ze světa šoubyznysu nebo politiky byla obviněna z nevhodného chování vůči ženám. Ale problém se netýká jen světa slavných. Tématu se věnovalo CNN.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

USA, ilustrační foto

Příslušnice americké armády Sarah Reyesová nebyla zvyklá od problémů utíkat. Naopak, měla za sebou řadu bojových misí včetně devítiměsíčního nasazení v Afghánistánu. Během armádního cvičení v Georgii se ale všechno změnilo. Reyesová tvrdí, že byla znásilněna svým kolegou. Ten byl dokonce ze stejné čety a předtím spolu sloužili v zámoří. „Teď mám chuť před vším utéct.“ říká Reyesová.

Ta je také hrubě znepokojena s následným vyšetřováním. Podle ní vedení celou záležitost zametlo pod koberec. Již v listopadu 2017 vznikl dopis podepsaný dvěma stovkami žen, mezi nimiž nechybí ani příslušnice armády. Ženy v něm upozorňují na sexuální obtěžování. „Není to jen problém Hollywoodu.“ píší. Co se ale podle Reyesové tehdy přesně stalo? V první řadě přiznává, že toho dne probíhal v kasárnách večírek, ona s kolegy popíjela a nepamatuje si úplně všechno. Přiznává též, že se během party cítila „velmi unavená“ a lehla si do postele mužského kolegy.


„Po probuzení jsem si pouze pamatovala, že byl na mě hodný a že jsme se líbali.“ popsala Reyesová. Ráno chvatně opustila jeho pokoj, za což mu dokonce ještě napsala omluvný vzkaz na Facebooku. Pak si ale údajně vzpomněla na další podrobnosti. „Během dne se mi vybavilo, že jsme měli sex, který jsem nechtěla. Vzpomněla jsem si, jak jsem se u toho třásla a plakala.“ uvádí. „Držel mě za krk a znásilňoval měl. Měla jsem chuť zemřít.“ dodává Reyesová.

Armáda ihned rozjela vyšetřování. Komise vyšetřovatelů (mimochodem složená ze samých mužů) ale konstatovala, že pro znásilnění není dostatek důkazů. Kolega Reyesové před komisí vypověděl, že s ní opravdu měl tu noc styk. Podle něj byl prý ale dobrovolný. „Ani jednou neřekla ne.“ hájí se voják. Vyšetření CT přitom dokazuje, že Reyesová si z oné noci odnesla pohmožděniny zad a krku. Její kolega nicméně nebyl nikdy obviněn a nadále slouží v armádě. 

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Joe Biden je nezmar. Už potřetí zvažuje kandidaturu na prezidenta USA

18.02.2018 15:40 Washington - Joe Biden ještě zcela nezavrhl myšlenku své kandidatury na post prezidenta USA,…

Trump vynadal FBI: Ztrácíte čas pátráním po ruském vlivu na volby. Sepsul…

18.02.2018 09:53 Aktualizováno Washington - FBI by se podle amerického prezidenta Donalda Trumpa měla věnovat pátrání po…

V USA musí nálepku "zahraniční agent" užívat už čtvrté ruské médium

18.02.2018 09:15 Washington - Mediální firma RIA Global se v USA zaregistrovala jako zahraniční agent. Zabývá se…

Lavrov se dopálil: Stížnosti USA na ruské vměšování jsou jen žvanění

17.02.2018 22:02 Aktualizováno Mnichov - Na bezpečnostní konferenci do Mnichova dorazil i ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. V…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama