Jak sestřelit nepřátelské rakety? Američané našli zajímavá řešení

Washington - Rakety s dalekým dosahem by pravděpodobně byly důležitou zbraní budoucího potenciálního konfliktu. Všechny významnější vojenské mocnosti se připravují na obranu proti nim, Spojené státy nevyjímaje. A američtí plánovači přišli se vskutku neotřelým řešení. S jakým? O tom píše server DefenseOne.

Přidejte svůj názor 13 komentářů

Pentagon (z anglického výrazu pro pětiúhelník) je to mohutná čtyřpatrová stavba ve tvaru pěti soustředných pravidelných pětiúhelníkových okruhů (rings, značených A až E, s délkou strany přes 200 m), protnuté na každé straně třemi spojnicemi. Uprostřed cel

Cesta prý do budoucna vede skrze lasery. Alespoň to tvrdí odborníci z Pentagonu. Ti teď prosadili, aby několik milionů dolarů z armádního rozpočtu bylo určeno na vývoj laseru, který by byl schopen zničit nepřátelskou raketu. A to buď na odpalovacím silu nebo krátce po jejím vzletu. Takový laser by mohl být umístěn například na bezpilotní dron.

Řešením ale nejsou pouze lasery. Pentagon spoléhá i na tradičnější řešení, jako je sestřelování cizích raket pomocí vlastních raketových systémů.

Přední americké firmy jako Lockheed Martin nebo Boeing byly pověřeny, aby připravily projekty a představily je armádě. Ta také pokračuje v testech dalších protiraketových systémů.

Systém s názvem SM-3 IIA měl nedávno při testech potíže. Američané ale tvrdí, že se jedná jen o detaily a systém jako celek funguje dobře. To potvrzuje i fakt, že by chtěli tato zařízení do konce roku 2018 umístit mimo jiné na své základny v Polsku.

Rozpočet určený na protiraketovou obranu v poslední době roste. Výsledkem je několik úspěšných testů protiraketových systémů. Značné peníze byly mimo jiné investovány i do protiraketových základen na Aljašce, jež mají bránit americké vnitrozemí před případnými nepřátelskými raketami.

Vstupte do diskuze (13)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počet obětí letecké katastrofy na Kubě vzrostl, aerolinky čelí ostré…

22.05.2018 07:09 Havana - Bilance obětí pátečního leteckého neštěstí na Kubě vzrostla na 111 poté, co v nemocnici…

Venezuelské volby nebyly svobodné, říkají Američané

21.05.2018 20:55 Aktualizováno Washington - Spojené státy dnes označily za nesvobodné a nespravedlivé nedělní prezidentské volby…

Bernie Sanders bude opět obhajovat senátorský mandát

21.05.2018 18:42 Burlington - Nezávislý americký senátor Bernie Sanders se bude v letošních doplňovacích volbách…

Češi objevili dosud neregistrovaná jezera pod ledem Antarktidy

21.05.2018 18:27 Aktualizováno Rozborem nejnovějších gravitačních dat z družic (zejména GOCE) a topografických dat z radarů…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama