Rusko si nedá pokoj? Chce ovlivnit další americké volby, varují šéfagenti Kongres

Washington - Šéfové hlavních tajných služeb USA při slyšení v Kongresu varovali, že Rusko se pokusí ovlivnit letošní americké parlamentní volby, stejně jako volby v zemích amerických spojenců.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

New York

Ředitel zpravodajských služeb USA Dan Coates v úterý členům senátního výboru pro kontrolu tajných služeb řekl, že Moskva je přesvědčena o úspěchu své dezinformační akce v předloňské kampani k americkým prezidentským volbám.

"Spojené státy jsou vystaveny útoku," upozornil Coates. "Není pochyb o tom, že Moskva své akce z roku 2016 hodnotí jako úspěch a považuje podzimní kongresové volby za možný cíl ruských vlivových operací," konstatoval.

Trvalé podvratné kybernetické operace budou podle Coatese pokračovat ve snaze podkopat volební proces a demokracii v USA i v zemích jejich spojenců. "Očekáváme, že Rusko bude používat propagandu, sociální sítě, falešnou identitu uživatelů, služby sympatizujících osob a další vlivové prostředky ve snaze rozšířit trhliny v sociálním a politickém životě Spojených států," řekl Coates.

Podle šéfa CIA Mikea Pompea a ředitele FBI Chrise Wraye podnikají bezpečnostní složky proti ruským operacím "náležité akce," o jejichž charakteru nechtěli hovořit. Jednou z nich je podle agentury Reuters veřejné pranýřování ruských podvratných operací, což má zvýšit ostražitost a odolnost veřejnosti vůči podobným hrozbám.

Témata: USA | Volby USA | Rusko | FBI | CIA | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze (10)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pentagon přiznal: V Afghánistánu se nic nelepší, Tálibán má navrch

22.05.2018 10:08 Washington - Optimistická prohlášení o zlepšení bezpečnostní situace v Afghánistánu neodpovídají…

Trump nedodržuje zásady bezpečné komunikace, experti jsou na mrtvici

22.05.2018 08:17 Washington - Americký prezident používá mobilní telefony, které nejsou vybaveny bezpečnostními…

Počet obětí letecké katastrofy na Kubě vzrostl, aerolinky čelí ostré…

22.05.2018 07:09 Havana - Bilance obětí pátečního leteckého neštěstí na Kubě vzrostla na 111 poté, co v nemocnici…

Venezuelské volby nebyly svobodné, říkají Američané

21.05.2018 20:55 Aktualizováno Washington - Spojené státy dnes označily za nesvobodné a nespravedlivé nedělní prezidentské volby…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama