Melania Trumpová čelí nepříjemným otázkám. Je nelegální migrant?

Washington - Kalifornská senátorka požaduje, aby byly zveřejněny imigrační dokumenty manželky amerického prezidenta Donalda Trumpa Melanie. Informuje o tom britský deník The Independent,.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Melania Trumpová (foto: Toglenn)

Kalifornská senátorka vyzvala Bílý dům, aby vydal imigrační dokumenty Melanie Trumpové. Žádost souvisí s námitkami části politiků proti tvrdé imigrační politice prezidenta Donalda Trumpa.

Demokratka Nancy Skinnerová žádost podala v reakci na příkaz vedoucí k omezení finančních prostředků pro "azylová města" - oblasti kontrolované místními orgány, které odmítají prosazovat federální imigrační politiku. Souvisí také s tvrdým postojem Trumpa vůči migrantům. 

Skinnerová ke své žádosti uvedla: „Nikdo neuvolnil žádnou dokumentaci, která by naznačovala, zda má paní Trumpa plný právní status. Víme jen, že se na tyto papíry podíval právník, kterého si vybrala."

Imigrační status ve Slovinsku narozené Trumpové, která odcestovala do USA v roce 1996, aby se věnovala kariéře modelky, je v poslední době předmětem dohadů. Agentura The Associated Press  v listopadu zjistila, že první dáma dostala zaplaceno jako modelka za 10 projektů v USA, stalo se to ale ještě předtím, než měla podle práva povoleno tam pracovat. 

Trumpová, která v březnu 2001 dostala zelenou kartu a o pět let později se dokonce stala americkou občankou, trvá na tom, že přišla do země legálně a že nikdy neporušila imigrační podmínky. Už během prezidentské kampaně se o jejím statusu spekulovalo – a to právě s ohledem na postoje jejího manžela k imigraci.

V srpnu Trump prohlásil, že jeho manželka má „všechno zdokumentované " a slíbil, že uspořádá tiskovou konferenci, na které se bude otázkou zabývat. Doteď k tomu ale nedošlo, píše The Independent.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kafkův Proces se stává realitou? Existuje určitá paralela s případy v USA

25.02.2018 18:15 Virginie - V roce 2025 uplyne sto let od posmrtného vydání románu Proces německého židovského…

USA prováděly tajné experimenty na lidech? Montauk a Camp Hero zahaluje…

25.02.2018 11:45 Spojené státy americké se prý během Studené války zaměřily na experimentování s cestováním v čase…

Ruská rozvědka se nabourala do olympijských počítačů

25.02.2018 11:36 Washington - Ruská vojenská rozvědka se nabourala do několika set počítačů organizátorů zimních…

Válka mezi Ruskem a USA: Pět faktorů, za kterých by se mohla rozhořet…

25.02.2018 11:11 NÁZOR – Současné klima mezi USA a Ruskem je popisováno jako pokračování studené války. Napjaté…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama