Byl tak odvážný: Chlapec (†15) zemřel, když spolužákům držel dveře při útěku ze školy na Floridě

Parkland – Při střelbě na střední škole v kalifornském městě Parkland zemřelo 17 lidí, včetně 14 studentů. Jedním z nich je i patnáctiletý Peter Wang. Ten se ještě před smrtí postaral o to, aby se jeho kamarádi dostali do bezpečí.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Po střelbě ve škole na Floridě mrtví i zranění

Peter Wang, teenager zabitý při střelbě na střední škole ve Floridě, držel dveře otevřené pro spolužáky, aby mohli utéct střelci. Právě v tu chvíli ho střelec zabil, uvedla rodina oběti.

Peter Wang je jednou ze 17 obětí, které má na svědomí bývalý student Nikolas Cruz. Peterův 15letý bratranec Aaron Chen řekl deníku The Miami Herald, že Petera naposledy viděl, když držel dveře pro další školáky. „Neměl umřít. Měl se mnou zestárnout. Sdílejte jeho příběh,“ vzkázal veřejnosti Aaron.

Gabriel Ammirata, chlapcův nejlepší přítel, řekl médiím, že Peter byl „zábavný, milý a skvělý přítel“. „Od třetího ročníku byl mým nejlepším přítelem,“ vzpomíná Gabriel.

Řekl také, že spolu ve čtvrtek večer plánovali oslavit čínský Nový rok s Petrovými rodiči. Ti ale byli příliš rozrušení, než aby mluvili s médii. „Byl tak odvážný," řekla Lin Chen, Peterova sestřenice, která přiletěla z Louisiany, aby byla s rodinou zastřeleného chlapce. „Byl to člověk, který byl ke všem skutečně laskavý. O popularitu se nestaral,“ dodala.

„Vždycky lidi rád rozveseloval. Byl to jako velký bratr, kterého si každý přál," uvedla paní Chen, která dodala, že Peter měl dva mladší bratry ve věku 11 a 5 let. „Cítím, že naše rodina nikdy už nemůže být stejná."

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šílenství, experimenty se smrtí. Debata o trestu smrti se vyostřuje

18.03.2018 00:01 NÁZOR - Na sklonku roku 1607 byl kovář jménem James Read odsouzen k oběšení za útok na úředníka…

Kennedy promluvil po smrti. Technici ozvučili projev, který nestačil…

17.03.2018 22:03 Aktualizováno Washington/Londýn - Technikům se po osmitýdenní práci podařilo ozvučit projev Johna F. Kennedyho,…

Putin mění Prahu v šiřitele ruského darebáctví, píše Foreign Policy

17.03.2018 21:50 Aktualizováno Washington/Praha - Ruský prezident Vladimir Putin vede podle amerického serveru The Foreign Policy…

Obří útok na uživatele facebooku: Firma pracující pro Trumpa zneužila…

17.03.2018 21:02 New York - List The New York Times upozornil na jeden z největších útoků na soukromí uživatelů…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama