Do ruského vměšování je zapleten i Američan, kradl lidem osobní údaje

Washington - V souvislosti s ruským zasahováním do prezidentských voleb v USA byl z krádeže identifikačních údajů nic netušících lidí obviněn americký občan.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Vlajka USA

Osmadvacetiletý Richard Pinedo žijící v jižní Kalifornii se ke své kriminální činnosti přiznal již v pondělí zvláštním týmu vyšetřovatele Roberta Muellera. Přiznáním si zajistil příslib nižšího trestu. Podle webu týdeník Newsweek mu hrozí 15 let vězení a pokuta 250.000 dolarů (přes pět milionů Kč).

Američan provozoval online službu s názvem Auction Essistance, přes kterou nakupoval a prodával čísla bankovních účtů, jejichž prostřednictvím zájemci obcházeli bezpečnostní opatření společností zabývajících se digitálními platbami. Pinedo takto zneužíval osobní údaje nic netušících lidí a vydělal na tom podle obvinění desítky tisíc dolarů.

Americké úřady z vměšování obvinily 13 ruských občanů a tři ruské právní subjekty. Podle vyšetřovatelů hodlali šířit „diskreditující informace" o prezidentských kandidátech, jako byla Hillary Clintonové, Marco Rubio a Ted Cruz, podporovat naopak chtěli demokratického kandidáta Bernieho Sanderse a republikánského kandidáta Donalda Trumpa.

„Američané jsou velice citliví lidé, vidí to, co chtějí vidět. Chovám k nim velkou úctu. Vůbec se nezlobím, že jsem se ocitl na tomto seznamu. Chtějí-li vidět čerta, ať ho vidí," řekl jeden z obviněných, ruský miliardář Jevgenij Prigožin.

Obvinění se údajně vydávali za představitele amerických organizací a jejich aktivisty, organizovali v USA protesty a platili za účast skutečných amerických občanů pomocí ruských bankovních účtů. Kromě toho prý navštěvovali USA, aby shromažďovali "zpravodajské informace", potřebné k zasahování do voleb.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Patová situace. Bude Trumpův právník v případu pornohorečky svědčit proti…

26.04.2018 01:47 Washington - Osobní právník amerického prezidenta Donalda Trumpa Michael Cohen chce v případu…

Největší chyba Obamovy kariéry? Ignoroval půl století staré varování,…

25.04.2018 22:27 Aktualizováno Washington - Psal se rok 2012 a v USA právě probíhaly ostře sledované prezidentské debaty, v nichž…

Drtivé přiznání: V případě války Rusko a Čína smetou americkou flotu z…

25.04.2018 22:26 Aktualizováno Washington - Americké námořnictvo přiznalo, že v případě války není schopno zajistit volné …

Kalifornie dopadla sériového vraha ze 70. a 80. let, usvědčilo ho DNA

25.04.2018 22:11 Sacramento - Policie v Kalifornii zadržela muže, kterého považuje za sériového vraha a násilníka ze…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama