V USA musí nálepku "zahraniční agent" užívat už čtvrté ruské médium

Washington - Mediální firma RIA Global se v USA zaregistrovala jako zahraniční agent. Zabývá se tvorbou zpravodajství pro ruskou propagandistickou rozhlasovou stanici Sputnik. Je už čtvrtým ruským subjektem, který označení zahraniční agent musí ve Spojených státech používat.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

USA

Zákon o zahraničních agentech, tedy subjektech financovaných cizí vládou, platí v USA už od 30. let minulého století, v Rusku obdobné ustanovení vstoupilo v platnost před pěti lety. V obou zemích se označení přiděluje selektivně a je vnímáno hanlivě.

Ve Spojených státech fungování postižených médií významněji nepostihuje, i když jejich redaktoři například nesmějí pracovat v americkém Kongresu.

Ve složité struktuře ruských státních médií je firma RIA Global napojena na holding Rossija Segodňa vytvořený před pěti lety a přímo řízený ruskou vládou.

V USA se jako zahraniční agent musejí prezentovat společnosti Reston Translator, T&R Productions a RTTV America, které šíří programy rozhlasové stanice Sputnik a ruské televize RT.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

USA v tichosti stáhly obvinění proti Erdoganovým bodyguardům, při rvačce…

23.03.2018 07:40 Washington - Americké úřady stáhly obvinění proti 11 příslušníkům osobní stráže tureckého…

Trump podepsal dekret o uvalení cel na Čínu, Peking mluví o protiopatřeních

22.03.2018 19:55 Aktualizováno Washington – Spojené státy zareagovali na údajné čínské krádeže amerického duševního vlastnictví.…

Z Trumpova týmu odešel hlavní právník, prezident prý nebral na vědomí jeho…

22.03.2018 19:49 Aktualizováno Washington – Přední člen právního týmu prezidenta Donalda Trumpa v kauze vyšetřování údajného…

EU bude prozatím osvobozena od cel na dovoz oceli a hliníku do USA

22.03.2018 18:11 Washington - Evropská unie bude spolu s několika dalšími zeměmi prozatím osvobozena od nových cel…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama