Trump vynadal FBI: Ztrácíte čas pátráním po ruském vlivu na volby. Sepsul i svého poradce

Washington - FBI by se podle amerického prezidenta Donalda Trumpa měla věnovat pátrání po zločincích a neztrácet čas vyšetřováním údajné spolupráce jeho volebního týmu s Ruskem.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

FBI

Trump dlouhodobě kritizuje FBI za vyšetřování ruského vlivu na volby, které označuje za hon na čarodějnice. Kauzu Russiangate svěřilo ministerstvo spravedlnosti skupině zvláštního vyšetřovatele FBI Roberta Muellera, který se případem zabývá už devět měsíců. Ve Washingtonu kolují spekulace, že Trump chce Muellera odvolat.

FBI je od pátku pod rostoucím tlakem, že riziko spojené s floridským střelcem Nicolasem Cruzem (19) podcenila. Mladík na střední škole v Parklandu ve středu postřílel 17 lidí.

Úřad přiznal, že v lednu dostal tip, že vyhozený student Cruz shromažďuje zbraně a chce zabíjet lidi. Centrála FBI ale v rozporu s pravidly neodeslala varování do pobočky na Floridě.

"Věnují mnoho času pokusům prokázat tajnou spolupráci Ruska s Trumpovou volební kampaní, která neexistuje. Vraťte se k základům, abychom na vás my všichni mohli být hrdí!" rozhořčil se Trump.

Ohradil se také proti prohlášení svého hlavního bezpečnostního poradce Herberta McMastera. Ten se na bezpečnostní konferenci v Mnichově v sobotu v polemice s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem odvolal na seznam třinácti Rusů, které minulý týden FBI obvinila z vměšování do amerických voleb. Prohlásil, že toto obvinění svědčí o vzrůstající americké schopnosti vystopovat původce těchto akcí. "Jak můžete vidět na obvinění od FBI, důkazy jsou nyní opravdu nezvratné," řekl Trumpův poradce.

Trump váhavě připouští, že Rusové se pokoušeli volby ovlivnit, úspěšnost jejich praktik ale kategoricky odmítá, protože by zpochybnil své volební vítězství. Upozorňuje místo toho na údajné prohřešky své protikandidátky Hillary Clintonové během volební kampaně i před ní.

"Generál McMaster zapomněl říct, že Rusové výsledky voleb z roku 2016 neovlivnili ani nezměnili. Jediná tajná spolupráce existovala mezi Ruskem a nečestnou H.," napsal na twitteru Trump. Podle agentury AP tím McMasterovi "podrazil nohy".

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Další balíčkový útok v Austinu: Při explozi byli zraněni dva mladí muži

19.03.2018 15:23 Austin - Při nedělní explozi v Austinu byli zraněni dva mladí muži. Jde o čtvrtý incident, při němž…

Šéf Facebooku na pranýři. Kvůli zneužití dat uživatelů mu hrozí soudy i…

19.03.2018 13:01 San Francisco - Na Facebook se snesla kritika od zákonodárců z obou stran Atlantiku. Důvodem je…

Konečná bilance: Zřícení lávky v Miami má šest obětí

19.03.2018 08:12 Miami (USA) - Záchranáři vyprostili těla všech lidí, kteří přišli o život při čtvrtečním zřícení…

McCabe předal FBI své zápisky o Trumpovi, ten už chrlí rozhořčené tweety

18.03.2018 15:29 Washington - Bývalý zástupce ředitele FBI Andrew McCabe předal zvláštnímu vyšetřovateli FBI Robertu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama