Američané chtějí více lodí na moři, méně v opravě. Mění kvůli tomu systém

San Diego – Americká armáda se snaží šetřit. Její experti přišli s plánem, jak zefektivnit systém oprav letadel a lodí tak, aby se v důsledku ušetřil čas i peníze. O tématu píše server DefenseOne.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

USS Carl Vinson

Na základně amerického námořnictva v kalifornském San Diegu panuje čilý ruch. Některé lodě jsou vytažené z vody do suchých doků, na jejich palubách lze vidět naskládaný materiál a v podpalubí pilně pracují dělníci. Část americké pacifické flotily prochází rekonstrukcí.

Zdálo by se, že jde o běžnou záležitost, která není ničím zajímavá. Neplatí to ale tak docela. Američané zkoušejí nové postupy, jež mají za cíl průběh nutných oprav zrychlit. To, že se plánované generální revize značně urychlí ostatně sliboval americký ministr obrany James Mattis ihned po svém nástupu do funkce.

Cíl těchto změn je jednoduchý – méně lodí v docích znamená více lodí na moři. A o to jde Američanům především. Dalším efektem je i finanční úspora, která plyne z aplikace efektivnějšího procesu. Naposledy Američané upravovali systém oprav v roce 2002 a tehdy to znamenalo úsporu ve výši 600 miliónů amerických dolarů.


Podobnými úpravami s cílem zlepšit fungování by měl projít systém oprav i u letadel. S ním totiž mají Američané potíže. Nedávno se totiž objevily informace, že téměř dvě třetiny letadel amerického námořnictva nejsou letu schopné kvůli opravám. Zde američtí vojenští experti pracují na počítačovém systému, který by zlepšil logistiku, zatím ale není plně funkční.

Američtí vojenští plánovači vycházejí z jednoduché premisy – pracuje-li se na opravě lodi (letadla) kratší dobu, stojí to méně peněz. Právě větší efektivita vynakládání armádních rozpočtů byla jednou z podmínek, které si kladl Kongres, když nedávno výrazně navyšoval rozpočty na obranu.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

NATO se "rozšiřuje". V Latinské Americe bude mít prvního globálního…

27.05.2018 14:16 Aktualizováno Bogotá - Kolumbie se příští týden jako první stát Latinské Ameriky stane takzvaným globálním…

Bojové lodě USA operovaly u sporných čínských ostrovů, mohou nést řízené…

27.05.2018 12:01 Washington/Peking - Americké vojenské lodě dnes operovaly v blízkém okolí Paracelských ostrovů v…

Odvolávám, co jsem odvolal? USA nadále připravují summit s Kimem, oznámil…

27.05.2018 11:05 Washington - Spojené státy se nadále připravují na summit mezi americkým prezidentem Donaldem…

Odtajněné dokumenty: Kolumbijský exprezident měl vazby na narkobarona…

27.05.2018 09:54 Bogotá - Kolumbijský exprezident Álvaro Uribe měl podle nově odtajněných dokumentů z amerických…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama