Vyzbrojení učitelů? Média lžou. Nic takového jsem neřekl, ohradil se Trump

Washington - V USA se po nedávném masakru na floridské škole opět bouřlivě diskuteuje o zákonech pro kontrolu zbraní. Prezident Donald Trump se dnes ohradil proti tvrzení některých médií, že v rámci předcházení střeleckým masakrům na školách vyzval k vyzbrojování učitelů.

Přidejte svůj názor

Donald Trump, 45. prezident USA

Trump na twitteru zdůraznil, že během středeční diskuse se studenty v Bílém domě jen chtěl, aby byla tato možnost zvážena a aby se týkala pouze těch učitelů, kteří mají vojenský či jiný speciální výcvik. "Nikdy jsem neřekl 'dejte učitelům zbraně', jak uvedly ve lživém zpravodajství (televize) CNN a NBC. Řekl jsem: Podívejme se na možnost dát 'ukryté zbraně zdatným učitelům s vojenským či zvláštním výcvikem - jen těm nejlepším'," uvedl šéf Bílého domu.

Napsal také, že 20 procent učitelů by už teď bylo schopno okamžitě opětovat palbu, pokud by nějaký narušený člověk školu napadl. "Dobře proškolení učitelé by na zbabělce, kteří tohle (útoky) dělají, rovněž působili jako odstrašení," uvedl prezident. Takové řešení by podle něj stálo mnohem méně než ostraha.

Trump také poznamenal, že školní zóny, kde platí zákaz zbraní, jsou jen magnetem na útočníky. Vyzbrojený učitel či trenér by podle prezidenta mohl řádění střelců zastavit, protože by zasáhl okamžitě. Poznamenal, že střelba zpravidla trvá tři minuty, zatímco na příjezd policie je potřeba pět až osm minut.

Trump dnes na twitteru zopakoval, že za tímto opatřením stojí, podporuje i zvýšení federálního limitu pro nákup pušek a brokovnic z 18 na 21 let. "Kongres je teď v takovém rozpoložení, aby v této záležitosti konečně něco udělal. Já v to doufám!" napsal Trump. Proti zvýšení věkové hranice je naopak vlivná Národní asociace držitelů zbraní (NRA).

Později Trump na setkání se státními a místními představiteli ve Washingtonu řekl, že je proti povinnému školnímu nacvičování situace, kdy se ve škole pohybuje střelec. Vyslovil se také proti většímu počtu ozbrojených strážců na školách.

Výkonný šéf NRA Wayne LaPierre dnes na jedné konferenci uvedl, že tragickou střelbu na floridské škole z minulého týdne odpůrci práva držet zbraň "ostudně zpolitizovali". Jejich cílem je podle něj nejen zrušit příslušný druhý dodatek ústavy, ale v konečném důsledku "omezit všechny osobní svobody".

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Další balíčkový útok v Austinu: Při explozi byli zraněni dva mladí muži

19.03.2018 15:23 Austin - Při nedělní explozi v Austinu byli zraněni dva mladí muži. Jde o čtvrtý incident, při němž…

Šéf Facebooku na pranýři. Kvůli zneužití dat uživatelů mu hrozí soudy i…

19.03.2018 13:01 San Francisco - Na Facebook se snesla kritika od zákonodárců z obou stran Atlantiku. Důvodem je…

Konečná bilance: Zřícení lávky v Miami má šest obětí

19.03.2018 08:12 Miami (USA) - Záchranáři vyprostili těla všech lidí, kteří přišli o život při čtvrtečním zřícení…

McCabe předal FBI své zápisky o Trumpovi, ten už chrlí rozhořčené tweety

18.03.2018 15:29 Washington - Bývalý zástupce ředitele FBI Andrew McCabe předal zvláštnímu vyšetřovateli FBI Robertu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama