Kushner v Mexiku selhal, schůzka znesvářených prezidentů hned tak nebude

Washington - Delegace vedená Jaredem Kushnerem nepřinesla zlepšení vztahů mezi USA a Mexikem. Očekávaná schůzka amerického prezidenta Donalda Trumpa s jeho mexickým protějškem Enriquem Peňou Nietem se tak v nejbliší době neuskuteční.

Přidejte svůj názor

Jared Kushner, zeť Donalda Trumpa

Peňa Nieto před časem odmítl Trumpův požadavek, aby Mexiko zaplatilo stavbu zdi na hranicích. Nieto loni zrušil svou plánovanou návštěvu USA. Od té doby si sice obě hlavy států několikrát telefonovaly, k pokroku ale nedošlo.

Mexičané s nevolí sledují i Trumpovy snahy o vyvázání USA z obchodní dohody NAFTA, z níž podle šéfa Bílého domu profitují Mexičané na úkor obyvatel Spojených států.

Kushner jednal v mexické metropoli den před ohlášeným Trumpovým uvalením cel na dovoz oceli a hliníku do USA. Mexiko by stejně jako Kanada mohlo podle prezidenta dostat výjimku, avšak pouze v případě, že učiní dostatečné ústupky při jednáních o obchodní dohodě.

"Činitelé obou stran se shodli, že uskutečnění zmíněné schůzky bude záležet na úrovni pokroku dosaženého v oblastech...NAFTA a dalších témat vztahujících se k bezpečnosti, migraci a ekonomické spolupráci," uvedlo podle agentury Reuters po jednání mexické ministerstvo.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

USA v tichosti stáhly obvinění proti Erdoganovým bodyguardům, při rvačce…

23.03.2018 07:40 Washington - Americké úřady stáhly obvinění proti 11 příslušníkům osobní stráže tureckého…

Trump podepsal dekret o uvalení cel na Čínu, Peking mluví o protiopatřeních

22.03.2018 19:55 Aktualizováno Washington – Spojené státy zareagovali na údajné čínské krádeže amerického duševního vlastnictví.…

Z Trumpova týmu odešel hlavní právník, prezident prý nebral na vědomí jeho…

22.03.2018 19:49 Aktualizováno Washington – Přední člen právního týmu prezidenta Donalda Trumpa v kauze vyšetřování údajného…

EU bude prozatím osvobozena od cel na dovoz oceli a hliníku do USA

22.03.2018 18:11 Washington - Evropská unie bude spolu s několika dalšími zeměmi prozatím osvobozena od nových cel…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama