McCabe předal FBI své zápisky o Trumpovi, ten už chrlí rozhořčené tweety

Washington - Bývalý zástupce ředitele FBI Andrew McCabe předal zvláštnímu vyšetřovateli FBI Robertu Muellerovi své zápisky z rozhovorů s prezidentem Donaldem Trumpem. McCabea v pátek z funkce propustil ministr spravedlnosti Jeff Sessions za hlasitého souhlasu Bílého domu.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Donald Trump

Mueller se svým týmem pátrá po stopách ruského vměšování do amerických prezidentských voleb v roce 2016. Zápisky jsou podle AP podrobné a obsahují i obsah rozhovorů McCabea s bývalým šéfem FBI Jamesem Comeym, kterého Trump loni vyhodil z funkce. I Comey Muellerovi předal své záznamy konverzace s prezidentem.

Trump dnes McCabeovo tvrzení o zápiscích zpochybnil. "S Andrewem McCabem jsem strávil velmi málo času a v mé přítomnosti si nikdy zápisky nedělal. Nevěřím, že má zápisky, pokud ovšem nesleduje vlastní cíle. Totéž platí i o lháři Jamesi Comeym," napsal Trump na twitteru.

V dalším tweetu prezident zaútočil přímo na Muellera a jeho tým, který je podle Trumpa politicky zaujatý. "Proč je v Muellerově týmu 13 kovaných demokratů, z nichž někteří jsou stoupenci prolhané Hillary (Clintonové), a proč tam nejsou žádní republikáni?" zeptal se Trump.

Bílý dům už v minulosti kritizoval Muellera za to, že někteří jeho vyšetřovatelé přispívali na politické kampaně demokratických kandidátů včetně Clintonové. Muellera samotného do nejvyšší funkce FBI jmenoval republikánský prezident George Bush mladší.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Patová situace. Bude Trumpův právník v případu pornohorečky svědčit proti…

26.04.2018 01:47 Washington - Osobní právník amerického prezidenta Donalda Trumpa Michael Cohen chce v případu…

Největší chyba Obamovy kariéry? Ignoroval půl století staré varování,…

25.04.2018 22:27 Aktualizováno Washington - Psal se rok 2012 a v USA právě probíhaly ostře sledované prezidentské debaty, v nichž…

Drtivé přiznání: V případě války Rusko a Čína smetou americkou flotu z…

25.04.2018 22:26 Aktualizováno Washington - Americké námořnictvo přiznalo, že v případě války není schopno zajistit volné …

Kalifornie dopadla sériového vraha ze 70. a 80. let, usvědčilo ho DNA

25.04.2018 22:11 Sacramento - Policie v Kalifornii zadržela muže, kterého považuje za sériového vraha a násilníka ze…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama