Další balíčkový útok v Austinu: Při explozi byli zraněni dva mladí muži

Austin - Při nedělní explozi v Austinu byli zraněni dva mladí muži. Jde o čtvrtý incident, při němž pachatelé v texaské metropoli použili výbušninu, avšak na rozdíl od třech předchozích pachatel nebo pachatelé použili jinou metodu.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační fotografie

Bomba se aktivovala dotekem obětí s nastraženým drátem. "Je pravděpodobné, že se bomba aktivovala manipulací, kopnutím nebo jiným kontaktem s drátem," řekl policejní velitel Brian Manley. Balíček byl podle něj u silnice v obydlené části města a postižení kolem procházeli nebo tlačili kola. Vyšetřovatelé v době, kdy Manley hovořil, čekali, až se plně rozední, aby místo mohli prohledat.

Při předchozích třech útocích zemřeli dva lidé a dva byli zraněni. Zdrojem bomb byly balíčky rozmístěné na třech různých místech Austinu.

Manley dnes řekl, že je třeba rozšířit varování nejen na to, aby se lidé nedotýkali podezřelých balíčků, ale také aby dávali pozor na jakýkoli "podezřelý předmět - na balíček, tašku, batoh, na cokoli, co je na místě, kam nepatří".

Manley v neděli oznámil, že ten, kdo podá informaci, jež povede k zadržení viníků, dostane 100.000 dolarů (dva miliony Kč), úřad guvernéra nabízí dalších 15.000 dolarů.

Manley řekl, že se policie snaží rozkrýt ideologické pohnutky útoků a exploze vyšetřuje jako možné zločiny z nenávisti. Poprvé byl útok zaznamenán 2. března, kdy zahynul 39letý muž. Další dva se odehrály minulé pondělí. Při prvním z nich zemřel 17letý chlapec a byla přitom zraněna i jeho matka. Při dalším útoku minulé pondělí byla zraněna 75letá žena hispánského původu, která byla převezena do nemocnice ve vážném stavu. Oba mrtví byli černoši.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Už jsem zase normální, říká válečný veterán po unikátní transplantaci…

24.04.2018 14:15 Aktualizováno Baltimore – Lékaři z americké nemocnice Johns Hopkins Medicine provedli unikátní lékařský výkon,…

Hádky, emoce a křik. Nová výbušná kniha odhaluje, jaké bylo pracovat pro…

24.04.2018 14:12 Washington – Americké prezidentské volby v roce 2016 přinesly jeden z nejpřekvapivějších výsledků…

Budoucnost světa? Umělá inteligence usoudí, že je čas na válku, a odpálí…

24.04.2018 13:10 Podle analýzy prestižní agentury RAND hrozí s nástupem umělé inteligence zvýšené riziko atomové…

Kdo byl zabijácký řidič z Toronta? Na útěku policisty vyzýval, aby ho…

24.04.2018 09:17 Toronto - Kanada je jako ve zlém snu. Při včerejším útoku dodávkou v Torontu zemřelo 10 lidí a 15…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama