V Kanadě požádala o azyl redaktorka ČRo

Praha - V Kanadě požádala o azyl i vedoucí redaktorka romského vysílání Českého rozhlasu (ČRo) Anna Poláková s celou rodinou. Ve středu to oznámila ředitelka zpravodajských stanic ČRo Hana Hikelová.

Diskuze zablokovaná

"To, že jsme se rozhodli požádat o azyl, vůbec nesouvisí s mou prací v rádiu, ale neustálými útoky na mou rodinu a radikalizací společnosti,“ uvedla Poláková v e-mailu, který zaslala Hikelové. Podle materiálů, které Poláková ředitelce zpravodajských stanic nechala, prý její rodina čelila v poslední době nevybíravým útokům.

V letošním prvním čtvrtletí požádalo o azyl v Kanadě 653 občanů České republiky. Loni jich bylo 861. Ačkoli to Kanada oficiálně neuvádí, většinou jde o Romy.

Kanadský premiér Stephen Harper počátkem května nepřímo naznačil, že pokud se nepodaří vyřešit problém českých žadatelů o azyl, bude muset jeho země přikročit ke znovuzavedení víz. České úřady tvrdí, že za odchodem Romů do Kanady jsou zejména ekonomické důvody.

Témata: Kanada | Romové
DISKUZE BYLA ZABLOKOVÁNA!
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Patová situace. Bude Trumpův právník v případu pornohorečky svědčit proti…

26.04.2018 01:47 Washington - Osobní právník amerického prezidenta Donalda Trumpa Michael Cohen chce v případu…

Největší chyba Obamovy kariéry? Ignoroval půl století staré varování,…

25.04.2018 22:27 Aktualizováno Washington - Psal se rok 2012 a v USA právě probíhaly ostře sledované prezidentské debaty, v nichž…

Drtivé přiznání: V případě války Rusko a Čína smetou americkou flotu z…

25.04.2018 22:26 Aktualizováno Washington - Americké námořnictvo přiznalo, že v případě války není schopno zajistit volné …

Kalifornie dopadla sériového vraha ze 70. a 80. let, usvědčilo ho DNA

25.04.2018 22:11 Sacramento - Policie v Kalifornii zadržela muže, kterého považuje za sériového vraha a násilníka ze…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama