Manželku exprezidenta Bushe zrazuje zdraví, další léčbu nechce

Houston - Barbaru Bushovou (92), manželku exprezidenta George Bushe staršího, zrazuje zdraví. Další léčbu odmítá. Po řadě hospitalizací a konzultaci se rozhodla, že se zaměří na paliativní péči.

Přidejte svůj názor

Barbara Bushová

Charakter zdravotních problémů mluvčí rodiny Jim McGrath nesdělil. Bushová se už desítky roků léčí s Gravesovou chorobou, onemocněním štítné žlázy. Trpí také chronickou obstrukční plicní nemocí.

"Je obklopena rodinou, kterou miluje, a cení si mnoha milých zpráv a zejména modliteb, které dostává," uvedl McGrath.

Jako manželka prezidenta USA reprezentovala Bushová v letech 1989 až 1993 zemi v roli první dámy. Svým přirozeným vystupováním, humanitární činností, podporou tradiční rodiny, ale i střízlivým humorem si získala přízeň Američanů. 

Barbara Bushová, rozená Pierceová, se narodila v New Yorku v rodině z vyšší střední třídy. Na Smith College v Northamptonu ve státě Massachusetts se seznámila s Georgem Bushem a studium nedokončila. Svatbu měli v lednu 1945. Narodilo se jim šest dětí. Nejstarší syn George stál v čele Spojených států dvě volební období od roku 2001. Politickou kariéru udělal i další ze synů Jeb, který byl v letech 1999 až 2007 guvernérem Floridy, v roce 2016 byl mezi kandidáty na prezidenta USA.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Násilná vzpoura mužů v nedobrovolném celibátu? Problém je mnohem…

27.04.2018 00:01 NÁZOR – Pondělní útok dodávkou v Torontu, který zabil 10 lidí a dalších 13 zranil, šokoval a…

Cosby byl uznán vinným ze znásilnění, vinu ale nadále odmítá

26.04.2018 22:08 Aktualizováno Norristown - Soudní porota dnes shledala amerického komika Billa Cosbyho vinným z omámení a…

Z Miloše Zemana je světová celebrita? Citují ho média z celého světa

26.04.2018 21:57 Aktualizováno Praha/Svět - Prezident Miloš Zeman na oslavách 70 let od vzniku Izraele na Pražském hradě opět…

Bývalý prezident Peru byl propuštěn z vězení

26.04.2018 21:31 Lima - Peruánský exprezident Ollanta Humala a jeho manželka Nadine Herediová budou propuštěni z…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama