Skandál! Populární list dal na titulku náborový leták Ku-Klux-Klanu, čtenáři běsní

Richmond – Náborový leták Ku-Klux-Klanu na titulní straně novin? Ne, opravdu se nejedná o historický výtisk z konce 19. století, jež by si dnes jako raritu prohlíželi návštěvníci muzea.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Noviny, ilustrační foto

Americký deník Westmorland News čelí ostré kritice. Médium před několika dny přišlo s informací, že ve státě Virginia se začaly objevovat náborové letáky, plakáty a DVD materiály od nechvalně známé organizace Ku-Klux-Klan. Novináři navíc pro ilustraci jeden takový leták přetiskli na titulní stranu.

Na hlavy redaktorů se okamžitě snesla bouřlivá vlna kritiky. Leták totiž obsahuje řadu rasistických a antisemitských výpadů. "Dali ten leták na titulní stranu, jako kdyby jim chtěli udělat reklamu zdarma. Je na tom dokonce telefonní číslo na místní buňku Klanu." zlobí se na deník čtenářka Betty Tate Thompsonová.

Deník Wesmoreland News se ale od jakékoliv podpory Ku-Klux-Klanu distancoval. "Náš deník nijak nepodporuje rasismus a v žádném případě nesouhlasí s postoji Ku-Klux-Klanu." stojí ve vydaném prohlášení. Škoda již ale byla napáchána a řada čtenářů volá po bojkotu dříve oblíbeného média.

Šéf místní policie Danny Plott byl z celé situace také rozladěn. Mimo jiné proto, že to byl on, kdo novinám zmíněný leták poskytl, aby o celé situaci informovaly. Způsob, jaký ale místní novináři zvolili, jej vůbec netěší. "Mluvil jsem o tom s editorkou a ta mi řekla, že chtěli pouze otevřít oči lidem, kteří tvrdí, že rasismus u nás už neexistuje. Myslím, že netušili co způsobí." řekl pro Newsweek policista.

Stát Virginia patřil během americké občanské války k otrokářskému jihu a téma rasismu je zde stále velmi citlivé. Hlavní město státu Richmond bylo po dobu zmíněného konfliktu hlavním městem Konfederace a Virginia byla mocenským, politickým a vojenským centrem jižanů.  

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Válka na spadnutí? Americká armáda je prý připravená reagovat na akce KLDR

24.05.2018 19:02 Aktualizováno Washington - Armáda Spojených států je připravena odpovědět, pokud by se KLDR rozhodla provést…

Trump zrušil červnový summit s vůdcem KLDR Kimem

24.05.2018 18:47 Aktualizováno Washington - Americký prezident Donald Trump odřekl své setkání se severokorejským vůdcem Kim Čong…

Ryan: Kim musí k mírovému procesu přistupovat vážněji

24.05.2018 17:54 Washington - Severokorejský vůdce Kim Čong-un musí přistupovat k mírovému řešení jaderného patu na…

Morgan Freeman čelí obvinění ze sexuálního obtěžování

24.05.2018 17:25 Los Angeles - Oscarový herec a hvězda prvního formátu Morgan Freeman byl několika ženami obviněn ze…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama