Trump se postaral o skandál: Nelegální přistěhovalce označil za zvířata, teď vše vysvětluje

Washington - Americký prezident Donald Trump dnes obhajoval svoje středeční výroky, v nichž označil za zvířata přistěhovalce, kteří se do země dostali nelegálně. Zdůraznil, že měl na mysli ty imigranty, kteří se stali členy gangu MS-13, nechvalně známého svou velkou brutalitou.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Donald Trump, 45. prezident USA

MS-13 je jedním z nejnásilnějších gangů v USA. Skupina vznikla v 80. letech na ochranu salvadorských imigrantů před znepřátelenými gangy v Los Angeles. Později se její činnost přesunula i do Salvadoru. Loni v listopadu americká policie pozatýkala přes dvě stovky členů gangu během rozsáhlé operace po celé zemi. Více než polovina zatčených je stíhána za porušení imigračního zákona, ale skoro všichni byli také obviněni z vražd, loupeží, obchodu s drogami či z vymáhání výpalného.

Trump zařadil mezi své priority boj proti MS-13 v rámci celkového boje proti kriminalitě a tento gang mu také posloužil jako jeden z argumentů pro ospravedlnění výstavby plotu na hranici s Mexikem.

Trump svůj názor pronesl ve středu při jednání s kalifornskými činiteli v souvislosti se snahou federální vlády zrušit zákon chránící migranty, který loni přijal kalifornský parlament.

Norma zakazuje místní policii ptát se zadržených osob, zda pobývají v zemi legálně. Brání také místním úřadům spolupracovat na zátazích proti imigrantům s federálními úřady.

Federální ministerstvo spravedlnosti podalo začátkem března žalobu požadující, aby soud zneplatnil ty části kalifornského zákona, které podle Washingtonu porušují ústavou garantovanou svrchovanost federálních zákonů. Federální zákony, pokud jsou v souladu s americkou ústavou, jsou nadřazené státním normám.

Trumpa dnes hájila také mluvčí Bílého domu Sarah Sandersová. "Upřímně řečeno, myslím, že výraz zvíře není dost silný," řekla. Podle ní by měl Trump dělat všechno co je v jeho silách, aby "zastavil tyto hrozné a nechutné lidi".

Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Válka na spadnutí? Americká armáda je prý připravená reagovat na akce KLDR

24.05.2018 19:02 Aktualizováno Washington - Armáda Spojených států je připravena odpovědět, pokud by se KLDR rozhodla provést…

Trump zrušil červnový summit s vůdcem KLDR Kimem

24.05.2018 18:47 Aktualizováno Washington - Americký prezident Donald Trump odřekl své setkání se severokorejským vůdcem Kim Čong…

Ryan: Kim musí k mírovému procesu přistupovat vážněji

24.05.2018 17:54 Washington - Severokorejský vůdce Kim Čong-un musí přistupovat k mírovému řešení jaderného patu na…

Morgan Freeman čelí obvinění ze sexuálního obtěžování

24.05.2018 17:25 Los Angeles - Oscarový herec a hvězda prvního formátu Morgan Freeman byl několika ženami obviněn ze…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama