FOTO: Pentagon zveřejnil snímky skandálního přeletu Air Force One nad New Yorkem

Washington - Ministerstvo obrany Spojených států zveřejnilo 146 fotografií prezidentského letounu Air Force One, který na konci dubna vyděsil obyvatele newyorského Manhattanu. Informuje o tom v sobotu server Sky News.

Přidejte svůj názor

Air Force One nad New Yorkem

V květnu Bílý dům zveřejnil oficiální fotografii z tohoto přeletu. Zveřejnění fotografie ale podnítilo 40 různých organizací, aby s požadavkem práva na informace požádaly ministerstvo obrany o zveřejnění i ostatních fotografií.

Incident se stal v pondělí 27. dubna, kdy letadlo amerického prezidenta Air Force One proletělo ve výšce kolem 300 metrů těsně nad manhattanskými mrakodrapy, navíc se dvěma stíhačkami v závěsu. To způsobilo paniku mezi obyvateli Manhattanu, neboť jim to připomnělo útok teroristů na věže Světového obchodního centra v New Yorku 11. září 2001.

Přelet prezidentského letounu vyvolal vlnu kritiky na Obamovu administrativu. Vojenský poradce Bílého domu Louis Caldera přijal za incident odpovědnost a odstoupil ze své funkce.

Boeing 747 Jumbo Jet, který nad New Yorkem proletěl, je záložním strojem, který americký prezident Barack Obama při svých cestách používá. Prezident v době inkriminovaného letu na palubě letadla nebyl.

Témata: Air Force One
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pod nohama Američanů leží obří supervulkán. A vědci si uvědomují, že je…

23.08.2017 22:12 Aktualizováno Washington - Yellowstonský národní park patří mezi nejkrásnější místa na světě. Je známý zejména…

Čelí americké námořnictvo obřímu kyberútoku? Srážky lodí USS McCain a USS…

23.08.2017 22:12 Aktualizováno Námořnictvo Spojených států se potýká s obrovským problémem. Za poslední tři měsíce došlo ke dvěma…

Sporné sochy konfederačních generálů v Charlottesvillu byly zahaleny do…

23.08.2017 21:04 Washington - Zaměstnanci města Charlottesville zahalili dnes sochy dvou konfederačních generálů do…

Kushner zavítal do Egypta, Káhira kritizovala zmrazení americké pomoci

23.08.2017 20:56 Aktualizováno Káhira - Egypt během dnešní návštěvy zetě amerického prezidenta Jareda Kushnera kritizoval zmrazení…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama