Na Kubě je zle, dochází tam toaletní papír

Havana - Kubánské vláda v pátek oznámila, že v zemi docházejí zásoby toaletního papíru. Nedostatek tohoto zboží by zemi mohl trápit až do konce roku, informuje agentura Reuters.

Přidejte svůj názor

Kubě se v době celosvětového hospodářského poklesu snížily příjmy z vývozu ropy. Proto musela omezit dovozy, a to se projevilo v poklesu množství zboží v obchodech.

Mezi "nejnedostatkovější" zboží tak začal patřit toaletní papír. Z regálů téměř zmizel.

Kuba toaletní papír nejen dováží, ale také sama vyrábí. Momentálně však nemá dostatek surovin k výrobě, a tak se musí spoléhat na dovoz.

"Společnost podnikla všechny potřebné kroky, takže na konci roku budeme toaletní papír opět dovážet," oznámil státní podnik Cimex.

Zda do té doby zásoby toaletního papíru vystačí, není jasné.

Kubánský prezident Raúl Castro minulý týden upozornil obyvatele země, že si budou muset utáhnout opasky. O tom, že budou nuceni také šetřit i na toaletě, se však nezmínil.

Témata: Kuba
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Svět se kvůli hysterii řítí do záhuby, obává se Lavrov

21.09.2017 23:04 Aktualizováno New York - Válečná hysterie kolem KLDR může vést ke katastrofě, je to cesta do slepé uličky a k…

Korea je odříznutá od světa. Začala masivní ekonomická blokáda

21.09.2017 23:04 Aktualizováno New York - Americký prezident Donald Trump dnes v New Yorku oznámil sankce namířené proti osobám a…

Soudný den se blíží, nastane 23. září 2017. Přijdou zemětřesení,…

21.09.2017 23:04 Aktualizováno Svět skončí spolu s letošním létem. Myslí si to alespoň David Meade, který sám sebe popisuje jako…

Z trosek mexické školy již byly vyproštěny všechny děti

21.09.2017 23:03 Mexiko - Záchranáři v Mexiku již nepátrají po žádných dětech ze zřícené školy na jihu metropole.

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama