Při srážce vrtulníku a letadla nad New Yorkem zemřelo devět lidí, záchranáři hledají těla

New York - Devět lidí nepřežilo sobotní srážku malého letadla a vyhlídkového vrtulníku nad newyorskou řekou Hudson. Záchranáři zatím z řeky vylovili tři těla, v neděli o tom informuje agentura Reuters.

Přidejte svůj názor

Starosta New Yorku Michael Bloomberg potvrdil, že nehodu nikdo nepřežil a záchranáři už jen hledají těla obětí. "Záchranná mise se změnila v pátrací, nepřijde šťastný konec," uvedl Bloomberg.

V neděli se nasazeným týmům podařilo najít i čtvrté tělo, zatím se ale ho nepodařilo vylovit.

Na palubě vrtulníku AS350 bylo pět italských turistů a pilot. Italský konzulát pátrá po identitě obětí. V letadle Piper Saratoga seděla tříčlenná posádka: pilot, jeho bratr a synovec. Letadlo do vyhlídkového vrtulníku narazilo zezadu. Ten se okamžitě zřítil do řeky. Podle výpovědí svědků padal doslova "jako kámen".

Národní bezpečnostní komise pro dopravu (NTSB) oznámila, že helikoptéru se podařilo najít a je označená bójemi. Vyšetřovatelé v současné době skenují místo radarem a pátrají po troskách letadla. Zbytky obou strojů by z řeky měly zmizet v průběhu neděle.

Vrtulník ani letadlo pravděpodobně neměly černou skříňku - pro tak malé stroje nejsou tato záznamová zařízení povinná. NTSB věří, že přesnou příčinu neštěstí zjistí podle dat z radarů a z informací od letových dispečerů. Policie také požádala o pomoc všechny svědky, kteří mají fotografie, nebo dokonce videozáznam neštěstí.

Vzdušný prostor nad místem nehody je pro letadla dočasně uzavřen.

Šťastný konec letecké havárie zažil New York letos 15. ledna. Hejno hus způsobilo potíže dnes slavnému letu 1549 společnosti US Airways s 155 lidmi na palubě. Ptáci vletěli do obou motorů letadla a kapitán Chesley Sullenberger nouzově přistál mezi newyorskými mrakodrapy na řece Hudson, čímž všechny pasažéry zachránil.

Témata: Letecké nehody | USA
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

U Aljašky udeřilo velmi silné zemětřesení, hrozí přívalová vlna

23.01.2018 13:23 Anchorage - Zhruba 250 kilometrů od břehů Aljašky udeřilo velmi silné zemětřesení, bylo citelné i…

Jaderný útok na Ameriku? Hrozba se zvyšuje, tvrdí CIA

23.01.2018 12:56 Washington - Severní Korea bude v blízké budoucnosti schopna zaútočit jadernými zbraněmi na území…

Největší soupeř USA už nejsou teroristé? Nová obranná strategie se…

23.01.2018 12:28 Aktualizováno Americký ministr obrany James Mattis nedávno představil novou obrannou strategii Spojených států.…

Sopka Mayon nadále chrlí lávu. Zásah pyroklastickým proudem nemáte šanci…

23.01.2018 09:36 Manila - Sopka Mayon na Filipínách nadále chrlí lávu a oblaka popela. Z vesnic v okolí vulkánu bylo…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama