Při srážce vrtulníku a letadla nad New Yorkem zemřelo devět lidí, záchranáři hledají těla

New York - Devět lidí nepřežilo sobotní srážku malého letadla a vyhlídkového vrtulníku nad newyorskou řekou Hudson. Záchranáři zatím z řeky vylovili tři těla, v neděli o tom informuje agentura Reuters.

Přidejte svůj názor

Starosta New Yorku Michael Bloomberg potvrdil, že nehodu nikdo nepřežil a záchranáři už jen hledají těla obětí. "Záchranná mise se změnila v pátrací, nepřijde šťastný konec," uvedl Bloomberg.

V neděli se nasazeným týmům podařilo najít i čtvrté tělo, zatím se ale ho nepodařilo vylovit.

Na palubě vrtulníku AS350 bylo pět italských turistů a pilot. Italský konzulát pátrá po identitě obětí. V letadle Piper Saratoga seděla tříčlenná posádka: pilot, jeho bratr a synovec. Letadlo do vyhlídkového vrtulníku narazilo zezadu. Ten se okamžitě zřítil do řeky. Podle výpovědí svědků padal doslova "jako kámen".

Národní bezpečnostní komise pro dopravu (NTSB) oznámila, že helikoptéru se podařilo najít a je označená bójemi. Vyšetřovatelé v současné době skenují místo radarem a pátrají po troskách letadla. Zbytky obou strojů by z řeky měly zmizet v průběhu neděle.

Vrtulník ani letadlo pravděpodobně neměly černou skříňku - pro tak malé stroje nejsou tato záznamová zařízení povinná. NTSB věří, že přesnou příčinu neštěstí zjistí podle dat z radarů a z informací od letových dispečerů. Policie také požádala o pomoc všechny svědky, kteří mají fotografie, nebo dokonce videozáznam neštěstí.

Vzdušný prostor nad místem nehody je pro letadla dočasně uzavřen.

Šťastný konec letecké havárie zažil New York letos 15. ledna. Hejno hus způsobilo potíže dnes slavnému letu 1549 společnosti US Airways s 155 lidmi na palubě. Ptáci vletěli do obou motorů letadla a kapitán Chesley Sullenberger nouzově přistál mezi newyorskými mrakodrapy na řece Hudson, čímž všechny pasažéry zachránil.

Témata: Letecké nehody | USA
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pod nohama Američanů leží obří supervulkán. A vědci si uvědomují, že je…

23.08.2017 22:12 Aktualizováno Washington - Yellowstonský národní park patří mezi nejkrásnější místa na světě. Je známý zejména…

Čelí americké námořnictvo obřímu kyberútoku? Srážky lodí USS McCain a USS…

23.08.2017 22:12 Aktualizováno Námořnictvo Spojených států se potýká s obrovským problémem. Za poslední tři měsíce došlo ke dvěma…

Sporné sochy konfederačních generálů v Charlottesvillu byly zahaleny do…

23.08.2017 21:04 Washington - Zaměstnanci města Charlottesville zahalili dnes sochy dvou konfederačních generálů do…

Kushner zavítal do Egypta, Káhira kritizovala zmrazení americké pomoci

23.08.2017 20:56 Aktualizováno Káhira - Egypt během dnešní návštěvy zetě amerického prezidenta Jareda Kushnera kritizoval zmrazení…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama