Český Rom, který pohladil Obamu, má v Kanadě problémy s azylem

Toronto - Asi neznámější český emigrant Jaroslav Suchý (31) má v Kanadě problémy s azylovým řízením. Muži, který se proslavil jako Rom, který pohladil amerického prezidenta Baracka Obamu, uškodila jeho otevřenost vůči médiím, píše ve svém pátečním vydání deník Právo.

Diskuze zablokovaná

"Češi jsou fajn, jsou to moji přátelé," řekl Suchý v červenci pro deník National Post, kdy se přiznal, že se v České republice nikdy nestal terčem rasového útoku. Suchý dodal, že v Kanadě není kvůli ohrožení své bezpečnosti, ale protože v Česku, kde nikdo nechce zaměstnávat Romy, dlouho nemohl sehnat dobrou práci.

"Na to se ozvala právnička z Ottawy, jak je možné, že jsem požádal o status uprchlíka, když jsem v ČR neměl problémy s neonacisty, a volali mému právníku Kubesovi, aby jim vysvětlil, oč se jedná," sdělil Suchý, který je v Kanadě od poloviny května.

"I když pan Suchý nemá strach o život, to, že si nemůže vydělávat na živobytí kvůli své rase, z něj dělá podle jeho advokáta skutečného uchazeče o azyl v kanadě," napsal dále National Post, který cituje i advokáta George Kubese, který v Kanadě zastupuje české Romy před imigračními úřady.

Jako důkaz o nebezpečí, které v Česku Romům hrozí, chce Suchý předložit kanadským úřadům veřejné projevy místních extremistů z Dělnické strany a Národního odporu.

Rozhodnutí o přiznání statusu uprchlíka trvá v Kanadě obvykle 17 měsíců. Suchý prý zatím pobírá od kanadské vlády měsíční příspěvek 572 dolarů, většinu peněz vydává za bydlení.

Témata: Romové | Kanada
DISKUZE BYLA ZABLOKOVÁNA!
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pod nohama Američanů leží obří supervulkán. A vědci si uvědomují, že je…

23.08.2017 22:12 Aktualizováno Washington - Yellowstonský národní park patří mezi nejkrásnější místa na světě. Je známý zejména…

Čelí americké námořnictvo obřímu kyberútoku? Srážky lodí USS McCain a USS…

23.08.2017 22:12 Aktualizováno Námořnictvo Spojených států se potýká s obrovským problémem. Za poslední tři měsíce došlo ke dvěma…

Sporné sochy konfederačních generálů v Charlottesvillu byly zahaleny do…

23.08.2017 21:04 Washington - Zaměstnanci města Charlottesville zahalili dnes sochy dvou konfederačních generálů do…

Kushner zavítal do Egypta, Káhira kritizovala zmrazení americké pomoci

23.08.2017 20:56 Aktualizováno Káhira - Egypt během dnešní návštěvy zetě amerického prezidenta Jareda Kushnera kritizoval zmrazení…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama