Český Rom, který pohladil Obamu, má v Kanadě problémy s azylem

Toronto - Asi neznámější český emigrant Jaroslav Suchý (31) má v Kanadě problémy s azylovým řízením. Muži, který se proslavil jako Rom, který pohladil amerického prezidenta Baracka Obamu, uškodila jeho otevřenost vůči médiím, píše ve svém pátečním vydání deník Právo.

Diskuze zablokovaná

"Češi jsou fajn, jsou to moji přátelé," řekl Suchý v červenci pro deník National Post, kdy se přiznal, že se v České republice nikdy nestal terčem rasového útoku. Suchý dodal, že v Kanadě není kvůli ohrožení své bezpečnosti, ale protože v Česku, kde nikdo nechce zaměstnávat Romy, dlouho nemohl sehnat dobrou práci.

"Na to se ozvala právnička z Ottawy, jak je možné, že jsem požádal o status uprchlíka, když jsem v ČR neměl problémy s neonacisty, a volali mému právníku Kubesovi, aby jim vysvětlil, oč se jedná," sdělil Suchý, který je v Kanadě od poloviny května.

"I když pan Suchý nemá strach o život, to, že si nemůže vydělávat na živobytí kvůli své rase, z něj dělá podle jeho advokáta skutečného uchazeče o azyl v kanadě," napsal dále National Post, který cituje i advokáta George Kubese, který v Kanadě zastupuje české Romy před imigračními úřady.

Jako důkaz o nebezpečí, které v Česku Romům hrozí, chce Suchý předložit kanadským úřadům veřejné projevy místních extremistů z Dělnické strany a Národního odporu.

Rozhodnutí o přiznání statusu uprchlíka trvá v Kanadě obvykle 17 měsíců. Suchý prý zatím pobírá od kanadské vlády měsíční příspěvek 572 dolarů, většinu peněz vydává za bydlení.

Témata: Romové | Kanada
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Český Rom, který pohladil Obamu, má v Kanadě problémy s azylem

DISKUZE BYLA ZABLOKOVÁNA!

Doporučujeme

Bude Německo chránit islamistické radikály? Deník upozornil na…

27.04.2017 11:13 Berlín - Bývalí bojovníci radikálního hnutí Taliban mohou získat v Evropě ochranu, protože se…

Francouzský soud odmítl vydat kosovského expremiéra do Srbska

27.04.2017 11:03 Paříž - Odvolací soud ve Francii odmítl vydat do Srbska někdejšího velitele kosovských povstalců…

Změna plánu? Putin by se s Trumpem mohl sejít už v květnu

27.04.2017 10:57 Moskva - List Kommersant dnes uvedl, že by se rusko-americký summit mohl uskutečnit už koncem…

Turecko vzteky bez sebe: Kritizuje český parlament a Zemana za uznání…

27.04.2017 10:54 Aktualizováno Ankara/Praha - Turecká diplomacie odsoudila rozhodnutí českého parlamentu uznat masakr Arménů v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama