Český Rom, který pohladil Obamu, má v Kanadě problémy s azylem

Toronto - Asi neznámější český emigrant Jaroslav Suchý (31) má v Kanadě problémy s azylovým řízením. Muži, který se proslavil jako Rom, který pohladil amerického prezidenta Baracka Obamu, uškodila jeho otevřenost vůči médiím, píše ve svém pátečním vydání deník Právo.

Diskuze zablokovaná

"Češi jsou fajn, jsou to moji přátelé," řekl Suchý v červenci pro deník National Post, kdy se přiznal, že se v České republice nikdy nestal terčem rasového útoku. Suchý dodal, že v Kanadě není kvůli ohrožení své bezpečnosti, ale protože v Česku, kde nikdo nechce zaměstnávat Romy, dlouho nemohl sehnat dobrou práci.

"Na to se ozvala právnička z Ottawy, jak je možné, že jsem požádal o status uprchlíka, když jsem v ČR neměl problémy s neonacisty, a volali mému právníku Kubesovi, aby jim vysvětlil, oč se jedná," sdělil Suchý, který je v Kanadě od poloviny května.

"I když pan Suchý nemá strach o život, to, že si nemůže vydělávat na živobytí kvůli své rase, z něj dělá podle jeho advokáta skutečného uchazeče o azyl v kanadě," napsal dále National Post, který cituje i advokáta George Kubese, který v Kanadě zastupuje české Romy před imigračními úřady.

Jako důkaz o nebezpečí, které v Česku Romům hrozí, chce Suchý předložit kanadským úřadům veřejné projevy místních extremistů z Dělnické strany a Národního odporu.

Rozhodnutí o přiznání statusu uprchlíka trvá v Kanadě obvykle 17 měsíců. Suchý prý zatím pobírá od kanadské vlády měsíční příspěvek 572 dolarů, většinu peněz vydává za bydlení.

Témata: Romové | Kanada
DISKUZE BYLA ZABLOKOVÁNA!
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

U Aljašky udeřilo velmi silné zemětřesení, hrozí přívalová vlna

23.01.2018 13:23 Anchorage - Zhruba 250 kilometrů od břehů Aljašky udeřilo velmi silné zemětřesení, bylo citelné i…

Jaderný útok na Ameriku? Hrozba se zvyšuje, tvrdí CIA

23.01.2018 12:56 Washington - Severní Korea bude v blízké budoucnosti schopna zaútočit jadernými zbraněmi na území…

Největší soupeř USA už nejsou teroristé? Nová obranná strategie se…

23.01.2018 12:28 Aktualizováno Americký ministr obrany James Mattis nedávno představil novou obrannou strategii Spojených států.…

Sopka Mayon nadále chrlí lávu. Zásah pyroklastickým proudem nemáte šanci…

23.01.2018 09:36 Manila - Sopka Mayon na Filipínách nadále chrlí lávu a oblaka popela. Z vesnic v okolí vulkánu bylo…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama