Papež chce odmaskovat ďábla! Jak to provede?

Řím - Papež Benedikt XVI. v pátek z paluby letadla vyzval k boji s ďábelskými drogovými kartely v Mexiku. Informuje o tom agentura AFP.

Diskuse: 0

Papež chce odmaskovat ďábla! Jak to provede? - anotační foto
reklama

"Musíme udělat vše, co bude v našich silách, abychom vymýtili ďábla drogových kartelů, který ničí naši mládež," řekl papež, který v pátek přiletěl do Mexika. Na letišti Guanajuato jej uvítalo více než 3500 lidí, mezi nimi také indiánští hudebníci, tradiční tanečníci a prezident Felipe Calderón.

"Musíme tohoto ďábla odmaskovat a zabránit dalšímu šíření jeho lží a falešných slibů," prohlásil pětaosmdesátiletý papež na palubě letadla nad Atlantikem. "Naší povinností je naučit naše mladé morální zodpovědnost," zdůraznil nejvyšší představitel katolické církve.

V Mexiku stráví Benedikt tři dny. Na programu má mimo jiné návštěvu města León ve středomexickém státě Guanajuato, kde bude s biskupy latinskoamerických zemí sloužit mše. Setká se i s místními dětmi.

Podle očekávání odsoudil násilí mexických drogových kartelů, jejichž bossové se často hlásí ke katolicismu. Jejich války i střety s policií za posledních pět let připravily o život na 50 000 lidí.

Další zastávkou papeže bude mezi 26. a 28. březnem Kuba. Ve městě Santiago de Cuba na východě ostrova odslouží mši u příležitosti 400. výročí nalezení obrazu Madony z Cobre. Potom se přesune do metropole Havany, kde se s věřícími setká na náměstí Revoluce.

Na "ostrově svobody" jej mnozí věřící budou vyzývat ke kritice režimu.

Je to poprvé, co čtyřiaosmdesátiletý papež navštíví některou ze španělsky mluvících zemí amerického kontinentu. V roce 2007 byl v Brazílii, o rok později ve Spojených státech.

reklama
Klíčová slova: Mexiko papež

Diskuse

Papež chce odmaskovat ďábla! Jak to provede?

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Bude hůř. EU reaguje na ruské sankce - anotační foto

Bude hůř. EU reaguje na ruské sankce

30.05.2015 22:07 Londýn/Brusel/Moskva - Rusko vydalo zákaz vstupu do země 89 evropským politikům, vojenským představitelům a...

Ministr obrany USA zkritizoval Čínu

30.05.2015 21:26 Aktualizováno Singapur - Americký ministr obrany Ashton Carter dnes ostře kritizoval Čínu za její snahu činit si územní...

Bouře v USA si vyžádaly desítky obětí  - anotační foto

Bouře v USA si vyžádaly desítky obětí

30.05.2015 21:23 Dallas (USA) - Nejméně 29 mrtvých si podle nejnovější bilance vyžádaly povodně a bouře na jihu Spojených...

Převrat v medicíně: Nová léčba rakoviny je na světě

30.05.2015 21:23 Aktualizováno Londýn - Nová léčba rakoviny plic dokáže více než zdvojnásobit délku přežití pacienta. Naznačují to dosavadní...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte se zákazem předjíždění pro kamiony?

Hlasovalo 6952 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama