Papež chce odmaskovat ďábla! Jak to provede?

Řím - Papež Benedikt XVI. v pátek z paluby letadla vyzval k boji s ďábelskými drogovými kartely v Mexiku. Informuje o tom agentura AFP.

Diskuse: 0

Papež chce odmaskovat ďábla! Jak to provede? - anotační foto
reklama

"Musíme udělat vše, co bude v našich silách, abychom vymýtili ďábla drogových kartelů, který ničí naši mládež," řekl papež, který v pátek přiletěl do Mexika. Na letišti Guanajuato jej uvítalo více než 3500 lidí, mezi nimi také indiánští hudebníci, tradiční tanečníci a prezident Felipe Calderón.

"Musíme tohoto ďábla odmaskovat a zabránit dalšímu šíření jeho lží a falešných slibů," prohlásil pětaosmdesátiletý papež na palubě letadla nad Atlantikem. "Naší povinností je naučit naše mladé morální zodpovědnost," zdůraznil nejvyšší představitel katolické církve.

V Mexiku stráví Benedikt tři dny. Na programu má mimo jiné návštěvu města León ve středomexickém státě Guanajuato, kde bude s biskupy latinskoamerických zemí sloužit mše. Setká se i s místními dětmi.

Podle očekávání odsoudil násilí mexických drogových kartelů, jejichž bossové se často hlásí ke katolicismu. Jejich války i střety s policií za posledních pět let připravily o život na 50 000 lidí.

Další zastávkou papeže bude mezi 26. a 28. březnem Kuba. Ve městě Santiago de Cuba na východě ostrova odslouží mši u příležitosti 400. výročí nalezení obrazu Madony z Cobre. Potom se přesune do metropole Havany, kde se s věřícími setká na náměstí Revoluce.

Na "ostrově svobody" jej mnozí věřící budou vyzývat ke kritice režimu.

Je to poprvé, co čtyřiaosmdesátiletý papež navštíví některou ze španělsky mluvících zemí amerického kontinentu. V roce 2007 byl v Brazílii, o rok později ve Spojených státech.

reklama
Klíčová slova: Mexiko papež

Diskuse

Papež chce odmaskovat ďábla! Jak to provede?

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Při útocích na jihovýchodě Turecka zahynuli tři vojáci a policista - anotační foto

Při útocích na jihovýchodě Turecka zahynuli tři vojáci a policista

01.05.2016 12:22 Ankara - Při raketovém útoku, který podnikli kurdští radikálové, zahynuli dnes ve městě Nusaybin na...

Zabili jste nám rodiče, žízníme po pomstě. Poteče krev, vzkazují Západu sirotci...

01.05.2016 12:18 Aleppo – Sirotci, kteří přišli kvůli zahraničním protiteroristickým zásahům v Sýrii o své rodiče, jsou stále...

Obří průvod v Kremlu: 100.000 odborářů brojí proti migraci

01.05.2016 11:43 Moskva - Na 100.000 lidí přišlo na Rudé náměstí v Moskvě, aby se zúčastnilo prvomájového průvodu pořádaného...

Na východě Ukrajiny se i přes příměří dál střílelo

01.05.2016 11:00 Kyjev - Ukrajinská armáda a proruští separatisté z Donbasu na východě země se dnes vzájemně obvinili z...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Hlasovali byste pro vystoupení České republiky z Evropské unie?

Hlasovalo 4492 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama