Papež chce odmaskovat ďábla! Jak to provede?

Řím - Papež Benedikt XVI. v pátek z paluby letadla vyzval k boji s ďábelskými drogovými kartely v Mexiku. Informuje o tom agentura AFP.

Diskuse: 0

Papež chce odmaskovat ďábla! Jak to provede? - anotační foto
reklama

"Musíme udělat vše, co bude v našich silách, abychom vymýtili ďábla drogových kartelů, který ničí naši mládež," řekl papež, který v pátek přiletěl do Mexika. Na letišti Guanajuato jej uvítalo více než 3500 lidí, mezi nimi také indiánští hudebníci, tradiční tanečníci a prezident Felipe Calderón.

"Musíme tohoto ďábla odmaskovat a zabránit dalšímu šíření jeho lží a falešných slibů," prohlásil pětaosmdesátiletý papež na palubě letadla nad Atlantikem. "Naší povinností je naučit naše mladé morální zodpovědnost," zdůraznil nejvyšší představitel katolické církve.

V Mexiku stráví Benedikt tři dny. Na programu má mimo jiné návštěvu města León ve středomexickém státě Guanajuato, kde bude s biskupy latinskoamerických zemí sloužit mše. Setká se i s místními dětmi.

Podle očekávání odsoudil násilí mexických drogových kartelů, jejichž bossové se často hlásí ke katolicismu. Jejich války i střety s policií za posledních pět let připravily o život na 50 000 lidí.

Další zastávkou papeže bude mezi 26. a 28. březnem Kuba. Ve městě Santiago de Cuba na východě ostrova odslouží mši u příležitosti 400. výročí nalezení obrazu Madony z Cobre. Potom se přesune do metropole Havany, kde se s věřícími setká na náměstí Revoluce.

Na "ostrově svobody" jej mnozí věřící budou vyzývat ke kritice režimu.

Je to poprvé, co čtyřiaosmdesátiletý papež navštíví některou ze španělsky mluvících zemí amerického kontinentu. V roce 2007 byl v Brazílii, o rok později ve Spojených státech.

reklama
Klíčová slova: Mexiko papež

Diskuse

Papež chce odmaskovat ďábla! Jak to provede?

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Padělky a propaganda, křičí Rusko po zveřejnění satelitních snímků  - anotační foto

Padělky a propaganda, křičí Rusko po zveřejnění satelitních snímků

28.07.2014 14:12 Moskva - Ruské ministerstvo obrany dnes jako padělky odmítlo snímky, které podle amerických diplomatů svědčí...

Bojoval jsem na Ukrajině, vycvičili mě v Rusku, šokuje separatista

28.07.2014 13:54 Spitak – Mladý Arménec Artur Gasparyan byl vycvičen v Rusku, aby se jako separatista podílel na bojích na...

Hamas je tentokrát nevinný? Na internetu se zpochybňuje důvod bojů v Gaze - anotační foto

Hamas je tentokrát nevinný? Na internetu se zpochybňuje důvod bojů v Gaze

28.07.2014 13:52 Jeruzelém - Na sociálních sítích se debatuje o informaci, která zpochybňuje důvod Izraele pro současnou...

Rozlícený dav umlátil Pákistánku a její vnučky, prý se rouhaly - anotační foto

Rozlícený dav umlátil Pákistánku a její vnučky, prý se rouhaly

28.07.2014 13:39 Islámábád - Pákistánku a její dvě vnučky patřící k menšinové islámské sektě ahmadíja zabil rozhořčený dav,...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama
reklama

Právě se děje

reklama

Další zprávy

Aktuálně na BLESK.CZ

Anketa

Kdo myslíte, že sestřelil malajsijský letoun s 295 lidmi na palubě na Ukrajině poblíž hranic s Ruskem?

Hlasovalo 5522 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama