Papež chce odmaskovat ďábla! Jak to provede?

Řím - Papež Benedikt XVI. v pátek z paluby letadla vyzval k boji s ďábelskými drogovými kartely v Mexiku. Informuje o tom agentura AFP.

Diskuse: 0

Papež chce odmaskovat ďábla! Jak to provede? - anotační foto
reklama

"Musíme udělat vše, co bude v našich silách, abychom vymýtili ďábla drogových kartelů, který ničí naši mládež," řekl papež, který v pátek přiletěl do Mexika. Na letišti Guanajuato jej uvítalo více než 3500 lidí, mezi nimi také indiánští hudebníci, tradiční tanečníci a prezident Felipe Calderón.

"Musíme tohoto ďábla odmaskovat a zabránit dalšímu šíření jeho lží a falešných slibů," prohlásil pětaosmdesátiletý papež na palubě letadla nad Atlantikem. "Naší povinností je naučit naše mladé morální zodpovědnost," zdůraznil nejvyšší představitel katolické církve.

V Mexiku stráví Benedikt tři dny. Na programu má mimo jiné návštěvu města León ve středomexickém státě Guanajuato, kde bude s biskupy latinskoamerických zemí sloužit mše. Setká se i s místními dětmi.

Podle očekávání odsoudil násilí mexických drogových kartelů, jejichž bossové se často hlásí ke katolicismu. Jejich války i střety s policií za posledních pět let připravily o život na 50 000 lidí.

Další zastávkou papeže bude mezi 26. a 28. březnem Kuba. Ve městě Santiago de Cuba na východě ostrova odslouží mši u příležitosti 400. výročí nalezení obrazu Madony z Cobre. Potom se přesune do metropole Havany, kde se s věřícími setká na náměstí Revoluce.

Na "ostrově svobody" jej mnozí věřící budou vyzývat ke kritice režimu.

Je to poprvé, co čtyřiaosmdesátiletý papež navštíví některou ze španělsky mluvících zemí amerického kontinentu. V roce 2007 byl v Brazílii, o rok později ve Spojených státech.

reklama
Klíčová slova: Mexiko papež

Diskuse

Papež chce odmaskovat ďábla! Jak to provede?

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Ze Sýrie do Německa: Takhle probíhá cesta uprchlíků - anotační foto

Ze Sýrie do Německa: Takhle probíhá cesta uprchlíků

01.09.2015 07:00 Washington - Cesta ze Sýrie do Evropy, kterou v současnosti podstupuje čím dál tím více uprchlíků, je nejen...

Boj s Islámským státem? O ten prý vůbec nejde - anotační foto

Boj s Islámským státem? O ten prý vůbec nejde

01.09.2015 02:55 Aktualizováno Ankara/Washington – Turecko se konečně odhodlalo poskytnout pomoc Spojeným státům v boji proti IS. Jeho...

Dusno v EU: Maďaři pustili uprchlíky ve vlacích na Západ. Češi a Rakušané je...

01.09.2015 02:24 Aktualizováno Budapešť - Kvůli uprchlické krizi v Evropě houstne atmosféra i mezi jednotlivými členy osmadvacítky. Na...

Putin se v Číně sejde se Zemanem, oznámil Kreml

01.09.2015 02:19 Aktualizováno Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin se při nadcházející návštěvě Číny setká s českým prezidentem Milošem...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte s pomocí imigrantům?

Hlasovalo 20506 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama