Papež chce odmaskovat ďábla! Jak to provede?

Řím - Papež Benedikt XVI. v pátek z paluby letadla vyzval k boji s ďábelskými drogovými kartely v Mexiku. Informuje o tom agentura AFP.

Diskuse: 0

Papež chce odmaskovat ďábla! Jak to provede? - anotační foto
reklama

"Musíme udělat vše, co bude v našich silách, abychom vymýtili ďábla drogových kartelů, který ničí naši mládež," řekl papež, který v pátek přiletěl do Mexika. Na letišti Guanajuato jej uvítalo více než 3500 lidí, mezi nimi také indiánští hudebníci, tradiční tanečníci a prezident Felipe Calderón.

"Musíme tohoto ďábla odmaskovat a zabránit dalšímu šíření jeho lží a falešných slibů," prohlásil pětaosmdesátiletý papež na palubě letadla nad Atlantikem. "Naší povinností je naučit naše mladé morální zodpovědnost," zdůraznil nejvyšší představitel katolické církve.

V Mexiku stráví Benedikt tři dny. Na programu má mimo jiné návštěvu města León ve středomexickém státě Guanajuato, kde bude s biskupy latinskoamerických zemí sloužit mše. Setká se i s místními dětmi.

Podle očekávání odsoudil násilí mexických drogových kartelů, jejichž bossové se často hlásí ke katolicismu. Jejich války i střety s policií za posledních pět let připravily o život na 50 000 lidí.

Další zastávkou papeže bude mezi 26. a 28. březnem Kuba. Ve městě Santiago de Cuba na východě ostrova odslouží mši u příležitosti 400. výročí nalezení obrazu Madony z Cobre. Potom se přesune do metropole Havany, kde se s věřícími setká na náměstí Revoluce.

Na "ostrově svobody" jej mnozí věřící budou vyzývat ke kritice režimu.

Je to poprvé, co čtyřiaosmdesátiletý papež navštíví některou ze španělsky mluvících zemí amerického kontinentu. V roce 2007 byl v Brazílii, o rok později ve Spojených státech.

reklama
Klíčová slova: Mexiko papež

Diskuse

Papež chce odmaskovat ďábla! Jak to provede?

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Dívky napálily islamisty, vytáhly z nich pořádný balík

01.08.2015 13:39 Aktualizováno Groznyj - Opravdu husarský kousek se podařil trojici mladých žen z Čečenska, které objevily hodně originální...

Turecko dál útočí na Kurdy, při náletech zemřelo 6 lidí - anotační foto

Turecko dál útočí na Kurdy, při náletech zemřelo 6 lidí

01.08.2015 13:36 Bagdád/Ankara – Turecké nálety na Kurdy si vyžádaly další mrtvé. Letouny podle místních úřadů bombardovaly...

Musíme být jednotní a zavést šaríu, vyzval nový vůdce Talibanu své věrné - anotační foto

Musíme být jednotní a zavést šaríu, vyzval nový vůdce Talibanu své věrné

01.08.2015 13:16 Kábul – V čele radikálního hnutí Talibanu stanul nový vůdce. Hned ve svém prvním poselství vyzval své...

Jemenská vláda se vrací do znovudobytého Adenu - anotační foto

Jemenská vláda se vrací do znovudobytého Adenu

01.08.2015 13:05 Saná – Ze saudskoarabského exilu do přístavu Aden se dnes vrátil jemenský viceprezident Chálid Báhah. On i...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte s pomocí imigrantům?

Hlasovalo 7944 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama