Papež chce odmaskovat ďábla! Jak to provede?

Řím - Papež Benedikt XVI. v pátek z paluby letadla vyzval k boji s ďábelskými drogovými kartely v Mexiku. Informuje o tom agentura AFP.

Diskuse: 0

Papež chce odmaskovat ďábla! Jak to provede? - anotační foto
reklama

"Musíme udělat vše, co bude v našich silách, abychom vymýtili ďábla drogových kartelů, který ničí naši mládež," řekl papež, který v pátek přiletěl do Mexika. Na letišti Guanajuato jej uvítalo více než 3500 lidí, mezi nimi také indiánští hudebníci, tradiční tanečníci a prezident Felipe Calderón.

"Musíme tohoto ďábla odmaskovat a zabránit dalšímu šíření jeho lží a falešných slibů," prohlásil pětaosmdesátiletý papež na palubě letadla nad Atlantikem. "Naší povinností je naučit naše mladé morální zodpovědnost," zdůraznil nejvyšší představitel katolické církve.

V Mexiku stráví Benedikt tři dny. Na programu má mimo jiné návštěvu města León ve středomexickém státě Guanajuato, kde bude s biskupy latinskoamerických zemí sloužit mše. Setká se i s místními dětmi.

Podle očekávání odsoudil násilí mexických drogových kartelů, jejichž bossové se často hlásí ke katolicismu. Jejich války i střety s policií za posledních pět let připravily o život na 50 000 lidí.

Další zastávkou papeže bude mezi 26. a 28. březnem Kuba. Ve městě Santiago de Cuba na východě ostrova odslouží mši u příležitosti 400. výročí nalezení obrazu Madony z Cobre. Potom se přesune do metropole Havany, kde se s věřícími setká na náměstí Revoluce.

Na "ostrově svobody" jej mnozí věřící budou vyzývat ke kritice režimu.

Je to poprvé, co čtyřiaosmdesátiletý papež navštíví některou ze španělsky mluvících zemí amerického kontinentu. V roce 2007 byl v Brazílii, o rok později ve Spojených státech.

reklama
Klíčová slova: Mexiko papež

Diskuse

Papež chce odmaskovat ďábla! Jak to provede?

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Turecko předá Rusku tělo sestřeleného pilota - anotační foto

Turecko předá Rusku tělo sestřeleného pilota

29.11.2015 11:27 Ankara - Tělo pilota sestřeleného ruského bitevníku bylo převezeno do Turecka. To jej předá Rusku. Podle...

Kde bere Islámský stát peníze? Popis ekonomiky teroristů - anotační foto

Kde bere Islámský stát peníze? Popis ekonomiky teroristů

29.11.2015 11:15 Rakka - Islámský stát na svůj boj vydělává hlavně byznysem s ropou. Ovládá většinu syrských ropných polí a...

Zděšení ochránci zvířat: Počet sexuálních útoků na koně roste - anotační foto

Zděšení ochránci zvířat: Počet sexuálních útoků na koně roste

29.11.2015 11:13 Bern - Existuje 1709 oficiálních záznamů o zneužívání zvířat ve Švýcarsku - a to jen za loňský rok. Tyto...

"Žádné další dětské orgány," zvolal muž (57) po vraždě tří lidí - anotační foto

"Žádné další dětské orgány," zvolal muž (57) po vraždě tří lidí

29.11.2015 11:12 Denver - Na klinice plánovaného rodičovství v Colorado Spring se střílelo. Dlouho policisté spekulovali nad...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Věříte, že světu hrozí jaderný konflikt?

Hlasovalo 8256 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama