Papež chce odmaskovat ďábla! Jak to provede?

Řím - Papež Benedikt XVI. v pátek z paluby letadla vyzval k boji s ďábelskými drogovými kartely v Mexiku. Informuje o tom agentura AFP.

Diskuse: 0

Papež chce odmaskovat ďábla! Jak to provede? - anotační foto
reklama

"Musíme udělat vše, co bude v našich silách, abychom vymýtili ďábla drogových kartelů, který ničí naši mládež," řekl papež, který v pátek přiletěl do Mexika. Na letišti Guanajuato jej uvítalo více než 3500 lidí, mezi nimi také indiánští hudebníci, tradiční tanečníci a prezident Felipe Calderón.

"Musíme tohoto ďábla odmaskovat a zabránit dalšímu šíření jeho lží a falešných slibů," prohlásil pětaosmdesátiletý papež na palubě letadla nad Atlantikem. "Naší povinností je naučit naše mladé morální zodpovědnost," zdůraznil nejvyšší představitel katolické církve.

V Mexiku stráví Benedikt tři dny. Na programu má mimo jiné návštěvu města León ve středomexickém státě Guanajuato, kde bude s biskupy latinskoamerických zemí sloužit mše. Setká se i s místními dětmi.

Podle očekávání odsoudil násilí mexických drogových kartelů, jejichž bossové se často hlásí ke katolicismu. Jejich války i střety s policií za posledních pět let připravily o život na 50 000 lidí.

Další zastávkou papeže bude mezi 26. a 28. březnem Kuba. Ve městě Santiago de Cuba na východě ostrova odslouží mši u příležitosti 400. výročí nalezení obrazu Madony z Cobre. Potom se přesune do metropole Havany, kde se s věřícími setká na náměstí Revoluce.

Na "ostrově svobody" jej mnozí věřící budou vyzývat ke kritice režimu.

Je to poprvé, co čtyřiaosmdesátiletý papež navštíví některou ze španělsky mluvících zemí amerického kontinentu. V roce 2007 byl v Brazílii, o rok později ve Spojených státech.

reklama
Klíčová slova: Mexiko papež

Diskuse

Papež chce odmaskovat ďábla! Jak to provede?

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Germanwings z Londýna stahuje reklamu s "překvapením" - anotační foto

Germanwings z Londýna stahuje reklamu s "překvapením"

27.03.2015 19:25 Londýn - Německý nízkonákladový letecký přepravce Germanwings, jehož airbus se 150 lidmi na palubě se v úterý...

Americký úředník nebo ruský vědec? Takhle funguje špionáž - anotační foto

Americký úředník nebo ruský vědec? Takhle funguje špionáž

27.03.2015 18:39 Aktualizováno Washington - Špioni jsou nedílnou součástí velkých říší od nepaměti. Své zvědy měl Mojžíš, starobylé...

Ledu v Antarktidě skokově ubývá. Vědci bijí na poplach - anotační foto

Ledu v Antarktidě skokově ubývá. Vědci bijí na poplach

27.03.2015 18:29 Aktualizováno San Diego - Vědci na základě dlouhodobého pozorování zjistili, že úbytek plovoucího ledu v Antarktidě se v...

Turecko se mění v policejní stát, facky a pěsti v parlamentu nepomohly - anotační foto

Turecko se mění v policejní stát, facky a pěsti v parlamentu nepomohly

27.03.2015 17:39 Aktualizováno Ankara - Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan, kdysi miláček Západu, se mění v despotu. Parlament dnes...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Půjdete se podívat, jak Českem projíždí americká armáda?

Hlasovalo 7694 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama