Papež chce odmaskovat ďábla! Jak to provede?

Řím - Papež Benedikt XVI. v pátek z paluby letadla vyzval k boji s ďábelskými drogovými kartely v Mexiku. Informuje o tom agentura AFP.

Diskuse: 0

Papež chce odmaskovat ďábla! Jak to provede? - anotační foto
reklama

"Musíme udělat vše, co bude v našich silách, abychom vymýtili ďábla drogových kartelů, který ničí naši mládež," řekl papež, který v pátek přiletěl do Mexika. Na letišti Guanajuato jej uvítalo více než 3500 lidí, mezi nimi také indiánští hudebníci, tradiční tanečníci a prezident Felipe Calderón.

"Musíme tohoto ďábla odmaskovat a zabránit dalšímu šíření jeho lží a falešných slibů," prohlásil pětaosmdesátiletý papež na palubě letadla nad Atlantikem. "Naší povinností je naučit naše mladé morální zodpovědnost," zdůraznil nejvyšší představitel katolické církve.

V Mexiku stráví Benedikt tři dny. Na programu má mimo jiné návštěvu města León ve středomexickém státě Guanajuato, kde bude s biskupy latinskoamerických zemí sloužit mše. Setká se i s místními dětmi.

Podle očekávání odsoudil násilí mexických drogových kartelů, jejichž bossové se často hlásí ke katolicismu. Jejich války i střety s policií za posledních pět let připravily o život na 50 000 lidí.

Další zastávkou papeže bude mezi 26. a 28. březnem Kuba. Ve městě Santiago de Cuba na východě ostrova odslouží mši u příležitosti 400. výročí nalezení obrazu Madony z Cobre. Potom se přesune do metropole Havany, kde se s věřícími setká na náměstí Revoluce.

Na "ostrově svobody" jej mnozí věřící budou vyzývat ke kritice režimu.

Je to poprvé, co čtyřiaosmdesátiletý papež navštíví některou ze španělsky mluvících zemí amerického kontinentu. V roce 2007 byl v Brazílii, o rok později ve Spojených státech.

reklama
Klíčová slova: Mexiko papež

Diskuse

Papež chce odmaskovat ďábla! Jak to provede?

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Rusko v akci: Za 24 hodin zasáhlo 55 cílů Islámského státu - anotační foto

Rusko v akci: Za 24 hodin zasáhlo 55 cílů Islámského státu

10.10.2015 16:21 Damašek/Moskva - Rusko dnes oznámilo, že vystupňovalo svou leteckou kampaň proti ozbrojencům z hnutí Islámský...

Rusko čekají hrozivé útoky, varují zpravodajci

10.10.2015 15:59 Washington/Moskva - O ruském vojenském vstupu do Sýrii se mluví zejména v souvislosti se zhoršením vztahů se...

Laureátka Nobelovy ceny o Lukašenkovi: Není hoden důvěry, nezmění se - anotační foto

Laureátka Nobelovy ceny o Lukašenkovi: Není hoden důvěry, nezmění se

10.10.2015 15:53 Berlín - Čerstvá laureátka Nobelovy ceny za literaturu Světlana Alexijevičová dnes varovala evropské lídry...

Na Kavkaze byli zabiti tři rebelové a jeden voják  - anotační foto

Na Kavkaze byli zabiti tři rebelové a jeden voják

10.10.2015 15:26 Moskva - Ruské speciální síly během protiteroristické operace v Dagestánu na severním Kavkazu zabily tři...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Hádky, urážky a ostrá slova. Andrej Babiš a Miroslav Kalousek. Který z těchto politiků více v pořadu OVM lhal?

Hlasovalo 4236 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama