Papež chce odmaskovat ďábla! Jak to provede?

Řím - Papež Benedikt XVI. v pátek z paluby letadla vyzval k boji s ďábelskými drogovými kartely v Mexiku. Informuje o tom agentura AFP.

Diskuse: 0

Papež chce odmaskovat ďábla! Jak to provede? - anotační foto
reklama

"Musíme udělat vše, co bude v našich silách, abychom vymýtili ďábla drogových kartelů, který ničí naši mládež," řekl papež, který v pátek přiletěl do Mexika. Na letišti Guanajuato jej uvítalo více než 3500 lidí, mezi nimi také indiánští hudebníci, tradiční tanečníci a prezident Felipe Calderón.

"Musíme tohoto ďábla odmaskovat a zabránit dalšímu šíření jeho lží a falešných slibů," prohlásil pětaosmdesátiletý papež na palubě letadla nad Atlantikem. "Naší povinností je naučit naše mladé morální zodpovědnost," zdůraznil nejvyšší představitel katolické církve.

V Mexiku stráví Benedikt tři dny. Na programu má mimo jiné návštěvu města León ve středomexickém státě Guanajuato, kde bude s biskupy latinskoamerických zemí sloužit mše. Setká se i s místními dětmi.

Podle očekávání odsoudil násilí mexických drogových kartelů, jejichž bossové se často hlásí ke katolicismu. Jejich války i střety s policií za posledních pět let připravily o život na 50 000 lidí.

Další zastávkou papeže bude mezi 26. a 28. březnem Kuba. Ve městě Santiago de Cuba na východě ostrova odslouží mši u příležitosti 400. výročí nalezení obrazu Madony z Cobre. Potom se přesune do metropole Havany, kde se s věřícími setká na náměstí Revoluce.

Na "ostrově svobody" jej mnozí věřící budou vyzývat ke kritice režimu.

Je to poprvé, co čtyřiaosmdesátiletý papež navštíví některou ze španělsky mluvících zemí amerického kontinentu. V roce 2007 byl v Brazílii, o rok později ve Spojených státech.

reklama
Klíčová slova: Mexiko papež

Diskuse

Papež chce odmaskovat ďábla! Jak to provede?

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Ozbrojenci z Boko Haram útočí na milionové město, nastala panika - anotační foto

Ozbrojenci z Boko Haram útočí na milionové město, nastala panika

25.01.2015 14:55 Aktualizováno Abuja - Sever Nigérie se zmítá ve válce, sunnitští radikálové z Boko Haram zahájili útok na dvě města. Jde o...

Budou mít USA první prezidentku? Kandidaturu zvažuje Sarah Palinová

25.01.2015 14:51 Washington - O křeslo amerického prezidenta by se v roce 2016 mohla ucházet i kontroverzní politička Sarah...

Obama dorazil do Indie, premiér Módí nečekaně porušil protokol +VIDEO

25.01.2015 14:22 Aktualizováno Dillí - Mezi USA a Indií panují velmi dobré vztahy. Ty má ještě více utužit navštěva amerického prezidenta...

Ukrajinská krize? Porošenko vidí pouze jedno řešení +Šokující video útoku na...

25.01.2015 13:56 Aktualizováno Kyjev - Ukrajina dnes drží smutek za smrt 30 civilitů, kteří včera zemřeli při bombardování obytné čtvrti v...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte se zákazem kouření v restauracích?

Hlasovalo 5710 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama