Papež chce odmaskovat ďábla! Jak to provede?

Řím - Papež Benedikt XVI. v pátek z paluby letadla vyzval k boji s ďábelskými drogovými kartely v Mexiku. Informuje o tom agentura AFP.

Diskuse: 0

Papež chce odmaskovat ďábla! Jak to provede? - anotační foto
reklama

"Musíme udělat vše, co bude v našich silách, abychom vymýtili ďábla drogových kartelů, který ničí naši mládež," řekl papež, který v pátek přiletěl do Mexika. Na letišti Guanajuato jej uvítalo více než 3500 lidí, mezi nimi také indiánští hudebníci, tradiční tanečníci a prezident Felipe Calderón.

"Musíme tohoto ďábla odmaskovat a zabránit dalšímu šíření jeho lží a falešných slibů," prohlásil pětaosmdesátiletý papež na palubě letadla nad Atlantikem. "Naší povinností je naučit naše mladé morální zodpovědnost," zdůraznil nejvyšší představitel katolické církve.

V Mexiku stráví Benedikt tři dny. Na programu má mimo jiné návštěvu města León ve středomexickém státě Guanajuato, kde bude s biskupy latinskoamerických zemí sloužit mše. Setká se i s místními dětmi.

Podle očekávání odsoudil násilí mexických drogových kartelů, jejichž bossové se často hlásí ke katolicismu. Jejich války i střety s policií za posledních pět let připravily o život na 50 000 lidí.

Další zastávkou papeže bude mezi 26. a 28. březnem Kuba. Ve městě Santiago de Cuba na východě ostrova odslouží mši u příležitosti 400. výročí nalezení obrazu Madony z Cobre. Potom se přesune do metropole Havany, kde se s věřícími setká na náměstí Revoluce.

Na "ostrově svobody" jej mnozí věřící budou vyzývat ke kritice režimu.

Je to poprvé, co čtyřiaosmdesátiletý papež navštíví některou ze španělsky mluvících zemí amerického kontinentu. V roce 2007 byl v Brazílii, o rok později ve Spojených státech.

reklama
Klíčová slova: Mexiko papež

Diskuse

Papež chce odmaskovat ďábla! Jak to provede?

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Internet je plný lží a placené propagandy, NATO se chce bránit

03.03.2015 17:23 Aktualizováno Brusel - Rusko-ukrajinský konflikt se rozhořel i na internetu, nejmodernější zbraňové systémy jsou ale na...

Další odporné praktiky Islámského státu. Jen pro silné žaludky

03.03.2015 17:22 Aktualizováno Rakka - Nejvyšší představitel českých muslimů Muneeb Hassan Alrawi před několika měsíci prohlásil, že sekání...

Děsivá čísla: USA jsou ve válce 93 procent své existence

03.03.2015 17:20 Aktualizováno Washington - Od založení Spojených států uplynulo 239 let a 222 z nich strávila Amerika ve válce. Období míru...

Únos Češek v Pákistánu je neobvyklý: Něco se stalo, protože je kolem toho ticho

03.03.2015 17:16 Aktualizováno Karáčí - Případ dvou Češek unesených 13. března 2013 v Pákistánu je velmi výjimečný a to i přes fakt, že je...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Zprávy odjinud

Anketa

Věříte, že nastane mír na Ukrajině?

Hlasovalo 4491 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama