Nahý akademik zemřel podivně v hotelovém pokoji

New York - Americká policie vyšetřuje smrt věhlasného francouzského akademika Richarda Descoingse. Jeho nahé tělo našel v pokoji personál newyorského hotelu, informuje ve středu agentura AFP.

Diskuse: 0

Nahý akademik zemřel podivně v hotelovém pokoji - anotační foto
reklama

Třiapadesátiletý Descoings byl ředitelem prestižního Pařížského institutu politických věd a členem francouzské Státní rady, obdoby ústavního soudu v Česku. V New Yorku se účastnil konference na Kolumbijské univerzitě.
 
V úterý ráno se měl schůzku se spolupracovníky, ale nepřišel na ni.
 
"Hotelový personál ho kontroloval v devět ráno, to spal. V jednu odpoledne ho už našli mrtvého," řekl zástupce policejního komisaře Paul Browne.
 
Descoings nezemřel násilnou smrtí, v úvahu připadá sebevražda nebo nehoda.
 
Reuters píše, že s Francouzem patrně byl v pokoji před jeho smrtí ještě jeden člověk. V místnosti byl alkohol a hosté z vedlejšího pokoje slyšeli více hlasů.
 
Pařížský institut politických věd, známý pod zkratkou Science-Po, patří k nejprestižnějším univerzitám a vychovává elitu země. Studovali na něm francouzští prezidenti Nicolas Sarkozy nebo Jacques Chirac a mnozí ministři, poslanci či diplomaté.
 
Na institutu vyučoval například také bývalý šéf Mezinárodního měnového fondu (MMF) a Dominique Strauss-Kahn, jehož kariéra a přípravy na slibnou prezidentskou kampaň loni ukončil sexuální skandál.
 
Descoings vpustil mezi děti bohatých bělochů, kteřé na univerzitě téměř výhradně studovaly, také nadané mladé lidi z chudších vrstev a děti přistěhovalců. Počet studentů se za 16 let jeho šéfování zvýšil ze 4 500 na 10 000.
 
"Francie ztratila vizionáře, který svou schopností bořit tabu provedl revoluci v našem vzdělávání," řekl ministr školství Luc Chatel.
 
Rodině Descoingse vyjádřili soustrast francouzský prezident Nicolas Sarkozy a ministr zahraničí Alain Juppé.

reklama
Klíčová slova: krimi

Diskuse

Nahý akademik zemřel podivně v hotelovém pokoji

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Hrůza války v Doněcku: Město v troskách, těla zakrývají zkrvavělá prostěradla....

23.08.2014 17:11 Aktualizováno Doněck - Válka na východě Ukrajiny pokračuje tvrdými střety. V Doněcku, který je nyní hlavní základnou...

Půlstoletí krveprolití u konce? Kolumbijská armáda poprvé jednala s gerilou FARC - anotační foto

Půlstoletí krveprolití u konce? Kolumbijská armáda poprvé jednala s gerilou...

23.08.2014 16:59 Havana/Bogota - Kolumbie nečekaně mění politiku. Zástupci její armády v pátek poprvé jednali s vedením...

Lidstvo dosáhlo hranice délky života, kterou již nelze překročit

23.08.2014 16:55 Aktualizováno Paříž - Bude se délka života neustále prodlužovat? V nové studii vědci tvrdí, že lidstvo patrně dosáhlo...

Proč Putinův konvoj tak rychle odjel? Kyjev má další podezření

23.08.2014 16:51 Aktualizováno Kyjev/Moskva - Krátce poté, co konvoj s humanitární pomocí opustil Ukrajinu a vrátil se zpět do Ruska, přišel...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama
reklama

Právě se děje

reklama

Další zprávy

Aktuálně na BLESK.CZ

Anketa

Jste pro zákaz kouření v restauracích?

Hlasovalo 2951 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama