Nahý akademik zemřel podivně v hotelovém pokoji

New York - Americká policie vyšetřuje smrt věhlasného francouzského akademika Richarda Descoingse. Jeho nahé tělo našel v pokoji personál newyorského hotelu, informuje ve středu agentura AFP.

Diskuse: 0

Nahý akademik zemřel podivně v hotelovém pokoji - anotační foto
reklama

Třiapadesátiletý Descoings byl ředitelem prestižního Pařížského institutu politických věd a členem francouzské Státní rady, obdoby ústavního soudu v Česku. V New Yorku se účastnil konference na Kolumbijské univerzitě.
 
V úterý ráno se měl schůzku se spolupracovníky, ale nepřišel na ni.
 
"Hotelový personál ho kontroloval v devět ráno, to spal. V jednu odpoledne ho už našli mrtvého," řekl zástupce policejního komisaře Paul Browne.
 
Descoings nezemřel násilnou smrtí, v úvahu připadá sebevražda nebo nehoda.
 
Reuters píše, že s Francouzem patrně byl v pokoji před jeho smrtí ještě jeden člověk. V místnosti byl alkohol a hosté z vedlejšího pokoje slyšeli více hlasů.
 
Pařížský institut politických věd, známý pod zkratkou Science-Po, patří k nejprestižnějším univerzitám a vychovává elitu země. Studovali na něm francouzští prezidenti Nicolas Sarkozy nebo Jacques Chirac a mnozí ministři, poslanci či diplomaté.
 
Na institutu vyučoval například také bývalý šéf Mezinárodního měnového fondu (MMF) a Dominique Strauss-Kahn, jehož kariéra a přípravy na slibnou prezidentskou kampaň loni ukončil sexuální skandál.
 
Descoings vpustil mezi děti bohatých bělochů, kteřé na univerzitě téměř výhradně studovaly, také nadané mladé lidi z chudších vrstev a děti přistěhovalců. Počet studentů se za 16 let jeho šéfování zvýšil ze 4 500 na 10 000.
 
"Francie ztratila vizionáře, který svou schopností bořit tabu provedl revoluci v našem vzdělávání," řekl ministr školství Luc Chatel.
 
Rodině Descoingse vyjádřili soustrast francouzský prezident Nicolas Sarkozy a ministr zahraničí Alain Juppé.

reklama
Klíčová slova: krimi

Diskuse

Nahý akademik zemřel podivně v hotelovém pokoji

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Ze Sýrie do Německa: Takhle probíhá cesta uprchlíků - anotační foto

Ze Sýrie do Německa: Takhle probíhá cesta uprchlíků

01.09.2015 07:00 Washington - Cesta ze Sýrie do Evropy, kterou v současnosti podstupuje čím dál tím více uprchlíků, je nejen...

Boj s Islámským státem? O ten prý vůbec nejde - anotační foto

Boj s Islámským státem? O ten prý vůbec nejde

01.09.2015 02:55 Aktualizováno Ankara/Washington – Turecko se konečně odhodlalo poskytnout pomoc Spojeným státům v boji proti IS. Jeho...

Dusno v EU: Maďaři pustili uprchlíky ve vlacích na Západ. Češi a Rakušané je...

01.09.2015 02:24 Aktualizováno Budapešť - Kvůli uprchlické krizi v Evropě houstne atmosféra i mezi jednotlivými členy osmadvacítky. Na...

Putin se v Číně sejde se Zemanem, oznámil Kreml

01.09.2015 02:19 Aktualizováno Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin se při nadcházející návštěvě Číny setká s českým prezidentem Milošem...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte s pomocí imigrantům?

Hlasovalo 20507 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama