Nahý akademik zemřel podivně v hotelovém pokoji

New York - Americká policie vyšetřuje smrt věhlasného francouzského akademika Richarda Descoingse. Jeho nahé tělo našel v pokoji personál newyorského hotelu, informuje ve středu agentura AFP.

Diskuse: 0

Nahý akademik zemřel podivně v hotelovém pokoji - anotační foto
reklama

Třiapadesátiletý Descoings byl ředitelem prestižního Pařížského institutu politických věd a členem francouzské Státní rady, obdoby ústavního soudu v Česku. V New Yorku se účastnil konference na Kolumbijské univerzitě.
 
V úterý ráno se měl schůzku se spolupracovníky, ale nepřišel na ni.
 
"Hotelový personál ho kontroloval v devět ráno, to spal. V jednu odpoledne ho už našli mrtvého," řekl zástupce policejního komisaře Paul Browne.
 
Descoings nezemřel násilnou smrtí, v úvahu připadá sebevražda nebo nehoda.
 
Reuters píše, že s Francouzem patrně byl v pokoji před jeho smrtí ještě jeden člověk. V místnosti byl alkohol a hosté z vedlejšího pokoje slyšeli více hlasů.
 
Pařížský institut politických věd, známý pod zkratkou Science-Po, patří k nejprestižnějším univerzitám a vychovává elitu země. Studovali na něm francouzští prezidenti Nicolas Sarkozy nebo Jacques Chirac a mnozí ministři, poslanci či diplomaté.
 
Na institutu vyučoval například také bývalý šéf Mezinárodního měnového fondu (MMF) a Dominique Strauss-Kahn, jehož kariéra a přípravy na slibnou prezidentskou kampaň loni ukončil sexuální skandál.
 
Descoings vpustil mezi děti bohatých bělochů, kteřé na univerzitě téměř výhradně studovaly, také nadané mladé lidi z chudších vrstev a děti přistěhovalců. Počet studentů se za 16 let jeho šéfování zvýšil ze 4 500 na 10 000.
 
"Francie ztratila vizionáře, který svou schopností bořit tabu provedl revoluci v našem vzdělávání," řekl ministr školství Luc Chatel.
 
Rodině Descoingse vyjádřili soustrast francouzský prezident Nicolas Sarkozy a ministr zahraničí Alain Juppé.

reklama
Klíčová slova: krimi

Diskuse

Nahý akademik zemřel podivně v hotelovém pokoji

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Konec Velké Británie? Pro nezávislost Skotska je stále více lidí  - anotační foto

Konec Velké Británie? Pro nezávislost Skotska je stále více lidí

21.04.2014 13:16 Londýn - Nezávislost Skotska podporuje pět měsíců před příslušným referendem stále více lidí. Podle průzkumu...

Tato dívka (23) pobouřila Británii: Co je schopná udělat pro slávu? - anotační foto

Tato dívka (23) pobouřila Británii: Co je schopná udělat pro slávu?

21.04.2014 12:53 Londýn - Lidé jsou schopní pro slávu udělat prakticky cokoliv. Veřejnost teď šokovala 23letá dívka, která jde...

Uznat anexi Krymu a vrátit Aljašku Rusku? Petice v USA ztroskotaly

21.04.2014 11:49 Washington - Petici na stránkách Bílého domu, která žádala, aby americké úřady uznaly odtržení Krymu od...

Moskva a Kyjev na ostří nože: Co se stalo ve Slavjansku? Rusko má jasno

21.04.2014 11:44 Aktualizováno Moskva/Kyjev - Kyjev závažně porušuje ujednání ze Ženevy z minulého týdne, neboť nechce zakročit proti...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama
reklama

Právě se děje

reklama

Další zprávy

Aktuálně na BLESK.CZ

Anketa

Jste pro zavedení EURA v ČR?

Hlasovalo 24294 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama