Nahý akademik zemřel podivně v hotelovém pokoji

New York - Americká policie vyšetřuje smrt věhlasného francouzského akademika Richarda Descoingse. Jeho nahé tělo našel v pokoji personál newyorského hotelu, informuje ve středu agentura AFP.

Diskuse: 0

Nahý akademik zemřel podivně v hotelovém pokoji - anotační foto
reklama

Třiapadesátiletý Descoings byl ředitelem prestižního Pařížského institutu politických věd a členem francouzské Státní rady, obdoby ústavního soudu v Česku. V New Yorku se účastnil konference na Kolumbijské univerzitě.
 
V úterý ráno se měl schůzku se spolupracovníky, ale nepřišel na ni.
 
"Hotelový personál ho kontroloval v devět ráno, to spal. V jednu odpoledne ho už našli mrtvého," řekl zástupce policejního komisaře Paul Browne.
 
Descoings nezemřel násilnou smrtí, v úvahu připadá sebevražda nebo nehoda.
 
Reuters píše, že s Francouzem patrně byl v pokoji před jeho smrtí ještě jeden člověk. V místnosti byl alkohol a hosté z vedlejšího pokoje slyšeli více hlasů.
 
Pařížský institut politických věd, známý pod zkratkou Science-Po, patří k nejprestižnějším univerzitám a vychovává elitu země. Studovali na něm francouzští prezidenti Nicolas Sarkozy nebo Jacques Chirac a mnozí ministři, poslanci či diplomaté.
 
Na institutu vyučoval například také bývalý šéf Mezinárodního měnového fondu (MMF) a Dominique Strauss-Kahn, jehož kariéra a přípravy na slibnou prezidentskou kampaň loni ukončil sexuální skandál.
 
Descoings vpustil mezi děti bohatých bělochů, kteřé na univerzitě téměř výhradně studovaly, také nadané mladé lidi z chudších vrstev a děti přistěhovalců. Počet studentů se za 16 let jeho šéfování zvýšil ze 4 500 na 10 000.
 
"Francie ztratila vizionáře, který svou schopností bořit tabu provedl revoluci v našem vzdělávání," řekl ministr školství Luc Chatel.
 
Rodině Descoingse vyjádřili soustrast francouzský prezident Nicolas Sarkozy a ministr zahraničí Alain Juppé.

reklama
Klíčová slova: krimi

Diskuse

Nahý akademik zemřel podivně v hotelovém pokoji

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Papež má nového náhradníka. Je jím francouzský kardinál Tauran  - anotační foto

Papež má nového náhradníka. Je jím francouzský kardinál Tauran

20.12.2014 13:44 Vatikán - Novým vatikánským kardinálem komořím, tedy mužem, který stane prozatímně v čele římskokatolické...

Chudáček malý: Chlapeček (2) je alergický na Vánoce - anotační foto

Chudáček malý: Chlapeček (2) je alergický na Vánoce

20.12.2014 13:08 Middleborough - Teprve dvouletý chlapeček si nemůže užít Vánoce jako ostatní děti. Je totiž těžce alergický...

Horor v Austrálii: Policisté našli v domě ubodáných osm dětí. Jejich matku...

20.12.2014 12:58 Aktualizováno Sydney - Austrálie prožívá další peklo, po řádění útočníka v kavárně přišla zpráva o děsivé vraždě. V domě na...

Lupiči přepadli největší obchodní dům v Berlíně

20.12.2014 12:55 Berlín - Uprostřed vrcholící předvánoční nákupní horečky zažil dnes dopoledne berlínský luxusní obchodní dům...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama