Přes 5 milionů Američanů má mexickou chřipku

Chicago - Výzkumníci ve čtvrtek prozradili, že bylo v období od dubna do července nakaženo takzvanou prasečí chřipkou necelých 6 milionů Američanů. Jak informuje agentura Reuters. Chtějí tak ukázat, jak rychle se tato nemoc může šířit.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Ke svému výzkumu využili vědci počítačové simulace, jejíž pomocí chtěli určit přesnější počet lidí, kteří se mexickou chřipkou mohli nakazit od chvíle, kdy se poprvé objevila na americké půdě.

Jejich výsledky poté ukázaly, že bylo od dubna do 23. července zaznamenáno od 1,8 do 5,7 milionů případů nákazy, přičemž 9 až 20 tisíc lidí z této skupiny bylo hospitalizováno.

Tým, vedený Carrie Reedovou, v magazínu Emerging Infectious Diseases přitom neopomenul zmínit, že přibližně 6 % hospitalizovaných pacientů nemoci nakonec podlehlo.

Doktorka Anne Schuchatová z CDC (Úřad pro kontrolu nemocí) se následně nechala slyšet, že její agentura nemá k období po 24. červenci k dispozice žádná nová data. "Věříme, že na území Spojených států přišlo do styku s virem již několik milionů lidí. V současné době proto bude s největší pravděpodobností hospitalizováno víc než 20 tisíc pacientů."

I kvůli tomu ještě minulý týden vyhlásil americký prezident Barrack Obama v zemi výjimečný stav.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pod nohama Američanů leží obří supervulkán. A vědci si uvědomují, že je…

23.08.2017 22:12 Aktualizováno Washington - Yellowstonský národní park patří mezi nejkrásnější místa na světě. Je známý zejména…

Čelí americké námořnictvo obřímu kyberútoku? Srážky lodí USS McCain a USS…

23.08.2017 22:12 Aktualizováno Námořnictvo Spojených států se potýká s obrovským problémem. Za poslední tři měsíce došlo ke dvěma…

Sporné sochy konfederačních generálů v Charlottesvillu byly zahaleny do…

23.08.2017 21:04 Washington - Zaměstnanci města Charlottesville zahalili dnes sochy dvou konfederačních generálů do…

Kushner zavítal do Egypta, Káhira kritizovala zmrazení americké pomoci

23.08.2017 20:56 Aktualizováno Káhira - Egypt během dnešní návštěvy zetě amerického prezidenta Jareda Kushnera kritizoval zmrazení…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama