Bolivijští indiáni protestují proti kácení pralesa

La Paz - Stovky bolivijských domorodců zahájily druhý protestní pochod proti připravované stavbě silnice v Národním parku Isiboro v Amazonském pralese. Už jednou se jim podařilo projekt zastavit, informuje v sobotu webový portál stanice BBC.

Diskuse: 0

reklama

Asi 300 indiánů včetně žen a dětí vyrazilo z Trinidadu v Amazonii. Čeká je 500 kilometrů dlouhá pouť do města La Paz, administrativního centra země. Cestou se k nim budou přidávat další příznivci.

Domorodci tvrdí, že výstavba silnice zničí jejich domovy v Amazonském pralese. Prezident Evo Morales loni na podzim na jejich nátlak stavbu zastavil. Do ulic ale potom vyšli příznivci dálnice.

V parku známém pod zkratkou TIPNIS (Territorio Indígena y Parque Nacional Isiboro-Secure - Domorodé území a národní park Isiboro-Secure) žije na 12 tisíc indiánů. Někteří z nich si chtějí ponechat svou půdu, jiní ale ve stavbě dálnice vidí možnost rozvoje.

Morales chce o projektu nechat hlasovat obyvatele regionu.

Plánovaná dálnice má být součástí velké transkontinentální komunikace, která povede ze západní Brazílie až do Peru a Chile.

Evo Morales je prvním indiánským prezidentem Bolívie. Jeho levicová vláda umožnila kmenům výrazněji zasahovat do veřejné správy. Morales ale čelí kritice opozice a požadavkům na zvýšení ekonomického růstu.

reklama
Klíčová slova: bolívie Demonstrace

Diskuse

Bolivijští indiáni protestují proti kácení pralesa

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Převaděči, kteří zabili 71 uprchlíků v kamionu, ukázali tvář - anotační foto

Převaděči, kteří zabili 71 uprchlíků v kamionu, ukázali tvář

30.08.2015 03:25 Budapešť - Maďarský soud poslal do vazby čtyři muže podezřelé z podílu na smrti jednasedmdesáti uprchlíků....

Uprchlíci jako byznys. Facebookové stránky lákají k “luxusní“ cestě do Evropy

30.08.2015 01:52 Aktualizováno Damašek - Snaží se vypadat jako západní cestovní kanceláře, které slibují bezpečnou cestu do Evropy, realita...

Komu slouží krutosti Islámského státu? Analytik dospěl k překvapivým závěrům

30.08.2015 00:01 "Hordy černě oděných bojovníků obsazujících historická města Blízkého východu, brutální popravy v...

Přijde další 11. září, Evropa je v nebezpečí, varují zpravodajci

29.08.2015 22:33 Aktualizováno Paříž – Nedávný pokus o teroristický útok ve francouzském vlaku vyvolal v Evropě vlnu strachu z hrozby...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte s pomocí imigrantům?

Hlasovalo 19840 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama