Bolivijští indiáni protestují proti kácení pralesa

La Paz - Stovky bolivijských domorodců zahájily druhý protestní pochod proti připravované stavbě silnice v Národním parku Isiboro v Amazonském pralese. Už jednou se jim podařilo projekt zastavit, informuje v sobotu webový portál stanice BBC.

Diskuse: 0

reklama

Asi 300 indiánů včetně žen a dětí vyrazilo z Trinidadu v Amazonii. Čeká je 500 kilometrů dlouhá pouť do města La Paz, administrativního centra země. Cestou se k nim budou přidávat další příznivci.

Domorodci tvrdí, že výstavba silnice zničí jejich domovy v Amazonském pralese. Prezident Evo Morales loni na podzim na jejich nátlak stavbu zastavil. Do ulic ale potom vyšli příznivci dálnice.

V parku známém pod zkratkou TIPNIS (Territorio Indígena y Parque Nacional Isiboro-Secure - Domorodé území a národní park Isiboro-Secure) žije na 12 tisíc indiánů. Někteří z nich si chtějí ponechat svou půdu, jiní ale ve stavbě dálnice vidí možnost rozvoje.

Morales chce o projektu nechat hlasovat obyvatele regionu.

Plánovaná dálnice má být součástí velké transkontinentální komunikace, která povede ze západní Brazílie až do Peru a Chile.

Evo Morales je prvním indiánským prezidentem Bolívie. Jeho levicová vláda umožnila kmenům výrazněji zasahovat do veřejné správy. Morales ale čelí kritice opozice a požadavkům na zvýšení ekonomického růstu.

reklama
Klíčová slova: bolívie Demonstrace

Diskuse

Bolivijští indiáni protestují proti kácení pralesa

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Řecko po volbách: jásot nebo kocovina? - anotační foto

Řecko po volbách: jásot nebo kocovina?

27.01.2015 04:09 KOMENTÁŘ - Neuplynulo ani čtyřiadvacet hodin od konce řeckých parlamentních voleb a země má novou vládní...

Pieta v Osvětimi: Svět si připomíná zvěrstva nacismu na největším hřbitově bez...

27.01.2015 03:41 Aktualizováno Osvětim - V úterý 27. ledna si svět připomene 70. výročí osvobození koncentračního tábora v Osvětimi, kde...

OBRAZEM: Nacistický vyhlazovací tábor Osvětim po 70 letech

27.01.2015 03:40 Aktualizováno Osvětim je asi čtyřtisícové městečko v jižním Polsku. Za druhé světové války bylo pohlceno rozpínající se...

Manželka izraelského premiéra prý týrala své zaměstnance - anotační foto

Manželka izraelského premiéra prý týrala své zaměstnance

27.01.2015 03:35 Tel Aviv - Necelé dva měsíce před předčasnými volbami v Izraeli musí premiér Benjamin Netanjahu řešit...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte se zákazem kouření v restauracích?

Hlasovalo 6275 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama