Bolivijští indiáni protestují proti kácení pralesa

La Paz - Stovky bolivijských domorodců zahájily druhý protestní pochod proti připravované stavbě silnice v Národním parku Isiboro v Amazonském pralese. Už jednou se jim podařilo projekt zastavit, informuje v sobotu webový portál stanice BBC.

Diskuse: 0

reklama

Asi 300 indiánů včetně žen a dětí vyrazilo z Trinidadu v Amazonii. Čeká je 500 kilometrů dlouhá pouť do města La Paz, administrativního centra země. Cestou se k nim budou přidávat další příznivci.

Domorodci tvrdí, že výstavba silnice zničí jejich domovy v Amazonském pralese. Prezident Evo Morales loni na podzim na jejich nátlak stavbu zastavil. Do ulic ale potom vyšli příznivci dálnice.

V parku známém pod zkratkou TIPNIS (Territorio Indígena y Parque Nacional Isiboro-Secure - Domorodé území a národní park Isiboro-Secure) žije na 12 tisíc indiánů. Někteří z nich si chtějí ponechat svou půdu, jiní ale ve stavbě dálnice vidí možnost rozvoje.

Morales chce o projektu nechat hlasovat obyvatele regionu.

Plánovaná dálnice má být součástí velké transkontinentální komunikace, která povede ze západní Brazílie až do Peru a Chile.

Evo Morales je prvním indiánským prezidentem Bolívie. Jeho levicová vláda umožnila kmenům výrazněji zasahovat do veřejné správy. Morales ale čelí kritice opozice a požadavkům na zvýšení ekonomického růstu.

reklama
Klíčová slova: bolívie Demonstrace

Diskuse

Bolivijští indiáni protestují proti kácení pralesa

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Obama v nebezpečí? Do Bílého domu se snažil probít další vetřelec

21.09.2014 13:58 Aktualizováno Washington - Bílý dům je po páteční nevítané návštěvě na nohou. Julia Piersonová, ředitelka americké tajné...

Pád letu MH17: Právník žaluje Porošenka za zabití z nedbalosti - anotační foto

Pád letu MH17: Právník žaluje Porošenka za zabití z nedbalosti

21.09.2014 13:43 Berlín - Pád letu MH17 na východní Ukrajině nepřežili také čtyři Němci. Zatímco vyšetřování tragédie dosud...

Doněck v troskách: Škody od začátku bojů jdou do miliard, palba zní dál

21.09.2014 13:41 Aktualizováno Doněck - Klid zbraní dojednaný před dvěma týdny neznamená ve východoukrajinském Doněcku prakticky nic. Město...

Smrtící virus eboly udělal z metropole město duchů +VIDEO - anotační foto

Smrtící virus eboly udělal z metropole město duchů +VIDEO

21.09.2014 13:05 Freetown - Třídenní zákaz vycházení byl bezprecedentním opatřením vlády v Sierra Leone proti šíření eboly....

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama
reklama

Právě se děje

reklama

Další zprávy

Aktuálně na BLESK.CZ

Anketa

Jste pro zákaz kouření v restauracích?

Hlasovalo 11086 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama