Bolivijští indiáni protestují proti kácení pralesa

La Paz - Stovky bolivijských domorodců zahájily druhý protestní pochod proti připravované stavbě silnice v Národním parku Isiboro v Amazonském pralese. Už jednou se jim podařilo projekt zastavit, informuje v sobotu webový portál stanice BBC.

Diskuse: 0

reklama

Asi 300 indiánů včetně žen a dětí vyrazilo z Trinidadu v Amazonii. Čeká je 500 kilometrů dlouhá pouť do města La Paz, administrativního centra země. Cestou se k nim budou přidávat další příznivci.

Domorodci tvrdí, že výstavba silnice zničí jejich domovy v Amazonském pralese. Prezident Evo Morales loni na podzim na jejich nátlak stavbu zastavil. Do ulic ale potom vyšli příznivci dálnice.

V parku známém pod zkratkou TIPNIS (Territorio Indígena y Parque Nacional Isiboro-Secure - Domorodé území a národní park Isiboro-Secure) žije na 12 tisíc indiánů. Někteří z nich si chtějí ponechat svou půdu, jiní ale ve stavbě dálnice vidí možnost rozvoje.

Morales chce o projektu nechat hlasovat obyvatele regionu.

Plánovaná dálnice má být součástí velké transkontinentální komunikace, která povede ze západní Brazílie až do Peru a Chile.

Evo Morales je prvním indiánským prezidentem Bolívie. Jeho levicová vláda umožnila kmenům výrazněji zasahovat do veřejné správy. Morales ale čelí kritice opozice a požadavkům na zvýšení ekonomického růstu.

reklama
Klíčová slova: bolívie Demonstrace

Diskuse

Bolivijští indiáni protestují proti kácení pralesa

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Šéfka Mezinárodního měnového fondu Lagardeová je v maléru

27.08.2014 18:24 Paříž - Mezinárodní měnový fond (MMF) se musí opět vypořádat s aférou své šéfky Christinou Lagardeovou. Ta...

Rozbije Rusko Ukrajinu? Lavrov prozradil, co Kreml plánuje - anotační foto

Rozbije Rusko Ukrajinu? Lavrov prozradil, co Kreml plánuje

27.08.2014 18:08 Moskva - Z Ruska zazněla vstřícná slova, šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov dnes promluvil mládežnickém fóru...

Bude EU v zimě mrznout? Rusko už má plán, vystartoval Jaceňuk

27.08.2014 17:59 Aktualizováno Kyjev - Ukrajinská premiér Arsenij Jaceňuk dnes přišel s dalším obviněním Moskvy. Údajně je informován o...

Putina odvézt do Haagu a odrazit diktátorství, vyzval Štětina a navrhl řešení...

27.08.2014 17:56 Praha - Europoslanec za TOP 09 Jaromír Štětina se ve studiu Českého rozhlasu pustil do vášnivé debaty se...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama
reklama

Právě se děje

reklama

Další zprávy

Aktuálně na BLESK.CZ

Anketa

Jste pro zákaz kouření v restauracích?

Hlasovalo 4386 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama