Bolivijští indiáni protestují proti kácení pralesa

La Paz - Stovky bolivijských domorodců zahájily druhý protestní pochod proti připravované stavbě silnice v Národním parku Isiboro v Amazonském pralese. Už jednou se jim podařilo projekt zastavit, informuje v sobotu webový portál stanice BBC.

Diskuse: 0

reklama

Asi 300 indiánů včetně žen a dětí vyrazilo z Trinidadu v Amazonii. Čeká je 500 kilometrů dlouhá pouť do města La Paz, administrativního centra země. Cestou se k nim budou přidávat další příznivci.

Domorodci tvrdí, že výstavba silnice zničí jejich domovy v Amazonském pralese. Prezident Evo Morales loni na podzim na jejich nátlak stavbu zastavil. Do ulic ale potom vyšli příznivci dálnice.

V parku známém pod zkratkou TIPNIS (Territorio Indígena y Parque Nacional Isiboro-Secure - Domorodé území a národní park Isiboro-Secure) žije na 12 tisíc indiánů. Někteří z nich si chtějí ponechat svou půdu, jiní ale ve stavbě dálnice vidí možnost rozvoje.

Morales chce o projektu nechat hlasovat obyvatele regionu.

Plánovaná dálnice má být součástí velké transkontinentální komunikace, která povede ze západní Brazílie až do Peru a Chile.

Evo Morales je prvním indiánským prezidentem Bolívie. Jeho levicová vláda umožnila kmenům výrazněji zasahovat do veřejné správy. Morales ale čelí kritice opozice a požadavkům na zvýšení ekonomického růstu.

reklama
Klíčová slova: bolívie Demonstrace

Diskuse

Bolivijští indiáni protestují proti kácení pralesa

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Lidé zřejmě chodili po zemi dříve, než se vědci domnívali  - anotační foto

Lidé zřejmě chodili po zemi dříve, než se vědci domnívali

04.03.2015 20:41 Berlín - Rod Homo (člověk) je podle nejnovějších poznatků zhruba o 400.000 let starší, než se vědci dosud...

Turecký soud uložil pokutu prezidentovi. Přečtěte si, co provedl - anotační foto

Turecký soud uložil pokutu prezidentovi. Přečtěte si, co provedl

04.03.2015 19:51 Ankara - Turecký soud dnes nařídil prezidentovi Recepu Tayyipu Erdoganovi, aby zaplatil finanční náhradu...

Rada Evropy tlačí na Francii, aby zakázala tělesné tresty dětí. V hledáčku má i...

04.03.2015 19:36 Štrasburk/Paříž - Francie porušuje nedostatečným zákazem tělesného trestání dětí Evropskou sociální chartu....

Obchodní dohoda USA-EU? Merkelová je pro, spotřebitelé ale mají obavy

04.03.2015 19:27 Aktualizováno Brusel - Angela Merkelová dnes jednala s šéfem Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem. Německá kancléřka na...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Zprávy odjinud

Anketa

Byli byste ochotní podstoupit výcvik nebo bojovat za vlast?

Hlasovalo 144 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama