Bolivijští indiáni protestují proti kácení pralesa

La Paz - Stovky bolivijských domorodců zahájily druhý protestní pochod proti připravované stavbě silnice v Národním parku Isiboro v Amazonském pralese. Už jednou se jim podařilo projekt zastavit, informuje v sobotu webový portál stanice BBC.

Diskuse: 0

reklama

Asi 300 indiánů včetně žen a dětí vyrazilo z Trinidadu v Amazonii. Čeká je 500 kilometrů dlouhá pouť do města La Paz, administrativního centra země. Cestou se k nim budou přidávat další příznivci.

Domorodci tvrdí, že výstavba silnice zničí jejich domovy v Amazonském pralese. Prezident Evo Morales loni na podzim na jejich nátlak stavbu zastavil. Do ulic ale potom vyšli příznivci dálnice.

V parku známém pod zkratkou TIPNIS (Territorio Indígena y Parque Nacional Isiboro-Secure - Domorodé území a národní park Isiboro-Secure) žije na 12 tisíc indiánů. Někteří z nich si chtějí ponechat svou půdu, jiní ale ve stavbě dálnice vidí možnost rozvoje.

Morales chce o projektu nechat hlasovat obyvatele regionu.

Plánovaná dálnice má být součástí velké transkontinentální komunikace, která povede ze západní Brazílie až do Peru a Chile.

Evo Morales je prvním indiánským prezidentem Bolívie. Jeho levicová vláda umožnila kmenům výrazněji zasahovat do veřejné správy. Morales ale čelí kritice opozice a požadavkům na zvýšení ekonomického růstu.

reklama
Klíčová slova: bolívie Demonstrace

Diskuse

Bolivijští indiáni protestují proti kácení pralesa

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Německo se kvůli uprchlíkům radikalizuje: Nacistické termíny, vyhrožování novinářům, násilí - anotační foto

Německo se kvůli uprchlíkům radikalizuje: Nacistické termíny, vyhrožování...

07.10.2015 17:30 Berlín - Německo je mezi migranty nejvyhledávanější evropskou zemí. Podle nových odhadů do něj tento rok může...

Jsi nečistá, řekla znásilněné Syřance rodina. V Německu pak byla ubodána kvůli...

07.10.2015 17:22 Aktualizováno Berlín – Mladá Syřanka utekla do Německa poté, co byla hromadně znásilněna. Doufala, že zde najde lepší...

Islámský stát má novou strategii, sílu mu zajistí babyboom

07.10.2015 17:22 Aktualizováno Mosul - Islámský stát vymýšlí nové strategie, které by zajistily budoucí expanzi samozvaného Chalífátu....

Rusko chce navázat kontakty s umírněnou syrskou opozicí, ta žádá hlavu Asada

07.10.2015 17:15 Moskva - Rusko se nebrání navázat kontakty se Svobodnou syrskou armádou (FSA), která sdružuje bojovníky...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Hádky, urážky a ostrá slova. Andrej Babiš a Miroslav Kalousek. Který z těchto politiků více v pořadu OVM lhal?

Hlasovalo 2330 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama