Bolivijští indiáni protestují proti kácení pralesa

La Paz - Stovky bolivijských domorodců zahájily druhý protestní pochod proti připravované stavbě silnice v Národním parku Isiboro v Amazonském pralese. Už jednou se jim podařilo projekt zastavit, informuje v sobotu webový portál stanice BBC.

Diskuse: 0

reklama

Asi 300 indiánů včetně žen a dětí vyrazilo z Trinidadu v Amazonii. Čeká je 500 kilometrů dlouhá pouť do města La Paz, administrativního centra země. Cestou se k nim budou přidávat další příznivci.

Domorodci tvrdí, že výstavba silnice zničí jejich domovy v Amazonském pralese. Prezident Evo Morales loni na podzim na jejich nátlak stavbu zastavil. Do ulic ale potom vyšli příznivci dálnice.

V parku známém pod zkratkou TIPNIS (Territorio Indígena y Parque Nacional Isiboro-Secure - Domorodé území a národní park Isiboro-Secure) žije na 12 tisíc indiánů. Někteří z nich si chtějí ponechat svou půdu, jiní ale ve stavbě dálnice vidí možnost rozvoje.

Morales chce o projektu nechat hlasovat obyvatele regionu.

Plánovaná dálnice má být součástí velké transkontinentální komunikace, která povede ze západní Brazílie až do Peru a Chile.

Evo Morales je prvním indiánským prezidentem Bolívie. Jeho levicová vláda umožnila kmenům výrazněji zasahovat do veřejné správy. Morales ale čelí kritice opozice a požadavkům na zvýšení ekonomického růstu.

reklama
Klíčová slova: bolívie Demonstrace

Diskuse

Bolivijští indiáni protestují proti kácení pralesa

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Co čekat od Moskvy? Putin se vyjádřil k ruské vojenské doktríně

19.12.2014 16:37 Moskva - Ruská vojenská doktrína je nadále obranná, ale svou bezpečnost bude země hájit důsledně a tvrdě. Na...

Co se skrývá v hlubinách? Vědci objevili záhadného mořského tvora v Mariánském příkopu - anotační foto

Co se skrývá v hlubinách? Vědci objevili záhadného mořského tvora v Mariánském...

19.12.2014 16:29 Aktualizováno Honolulu - Vědci zaznamenali novou rekordní hloubku, v níž byla kdy pozorována ryba. Bizarně vyhlížejícího...

Tragédie letu MH17: Vyšetřovatelé hlásí nové klíčové informace

19.12.2014 16:16 Aktualizováno Kyjev - Některá těla cestujících letu MH17, který se v červenci letošního roku zřítil na východě Ukrajiny,...

Dotaz "opilého" novináře Putinovi: Skvělá reklama, firma si mne ruce

19.12.2014 16:12 Aktualizováno Moskva - Jako perfektní reklamu ve stylu "product placement" lze vnímat dotaz novináře na včerejší...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama