Bolivijští indiáni protestují proti kácení pralesa

La Paz - Stovky bolivijských domorodců zahájily druhý protestní pochod proti připravované stavbě silnice v Národním parku Isiboro v Amazonském pralese. Už jednou se jim podařilo projekt zastavit, informuje v sobotu webový portál stanice BBC.

Diskuse: 0

reklama

Asi 300 indiánů včetně žen a dětí vyrazilo z Trinidadu v Amazonii. Čeká je 500 kilometrů dlouhá pouť do města La Paz, administrativního centra země. Cestou se k nim budou přidávat další příznivci.

Domorodci tvrdí, že výstavba silnice zničí jejich domovy v Amazonském pralese. Prezident Evo Morales loni na podzim na jejich nátlak stavbu zastavil. Do ulic ale potom vyšli příznivci dálnice.

V parku známém pod zkratkou TIPNIS (Territorio Indígena y Parque Nacional Isiboro-Secure - Domorodé území a národní park Isiboro-Secure) žije na 12 tisíc indiánů. Někteří z nich si chtějí ponechat svou půdu, jiní ale ve stavbě dálnice vidí možnost rozvoje.

Morales chce o projektu nechat hlasovat obyvatele regionu.

Plánovaná dálnice má být součástí velké transkontinentální komunikace, která povede ze západní Brazílie až do Peru a Chile.

Evo Morales je prvním indiánským prezidentem Bolívie. Jeho levicová vláda umožnila kmenům výrazněji zasahovat do veřejné správy. Morales ale čelí kritice opozice a požadavkům na zvýšení ekonomického růstu.

reklama
Klíčová slova: bolívie Demonstrace

Diskuse

Bolivijští indiáni protestují proti kácení pralesa

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Smrtící a děsivé. Rusko odhalilo nové zbraně

04.05.2015 23:25 Aktualizováno Moskva - Ruské ministerstvo obrany dnes zveřejnilo první snímky nového tanku Armata a bojových vozidel...

Masakr v Izraeli? Aktivisté obvinili armádu ze střelby na Palestince  - anotační foto

Masakr v Izraeli? Aktivisté obvinili armádu ze střelby na Palestince

04.05.2015 23:00 Tel Aviv - Skupina izraelských aktivistů, která shromažďuje výpovědi vojáků zapojených do loňské letní války...

V Polsku provedli unikátní transplantaci krku  - anotační foto

V Polsku provedli unikátní transplantaci krku

04.05.2015 22:57 Varšava - Polští lékaři slaví úspěch. Úspěšně provedli rozsáhlou unikátní transplantaci krku pacienta...

Exprezident Clinton obhajuje kontroverzní příjmy rodinné nadace  - anotační foto

Exprezident Clinton obhajuje kontroverzní příjmy rodinné nadace

04.05.2015 22:55 Washington - Bývalý americký prezident Bill Clinton obhajoval kritizované finanční příspěvky ze zahraničí,...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte s tím, aby byly obchody o svátcích zavřené?

Hlasovalo 15661 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama