Bolivijští indiáni protestují proti kácení pralesa

La Paz - Stovky bolivijských domorodců zahájily druhý protestní pochod proti připravované stavbě silnice v Národním parku Isiboro v Amazonském pralese. Už jednou se jim podařilo projekt zastavit, informuje v sobotu webový portál stanice BBC.

Diskuse: 0

reklama

Asi 300 indiánů včetně žen a dětí vyrazilo z Trinidadu v Amazonii. Čeká je 500 kilometrů dlouhá pouť do města La Paz, administrativního centra země. Cestou se k nim budou přidávat další příznivci.

Domorodci tvrdí, že výstavba silnice zničí jejich domovy v Amazonském pralese. Prezident Evo Morales loni na podzim na jejich nátlak stavbu zastavil. Do ulic ale potom vyšli příznivci dálnice.

V parku známém pod zkratkou TIPNIS (Territorio Indígena y Parque Nacional Isiboro-Secure - Domorodé území a národní park Isiboro-Secure) žije na 12 tisíc indiánů. Někteří z nich si chtějí ponechat svou půdu, jiní ale ve stavbě dálnice vidí možnost rozvoje.

Morales chce o projektu nechat hlasovat obyvatele regionu.

Plánovaná dálnice má být součástí velké transkontinentální komunikace, která povede ze západní Brazílie až do Peru a Chile.

Evo Morales je prvním indiánským prezidentem Bolívie. Jeho levicová vláda umožnila kmenům výrazněji zasahovat do veřejné správy. Morales ale čelí kritice opozice a požadavkům na zvýšení ekonomického růstu.

reklama
Klíčová slova: bolívie Demonstrace

Diskuse

Bolivijští indiáni protestují proti kácení pralesa

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Kam směřuje vývoj migrační krize? EU ignoruje obrovský problém, zní z Bruselu

03.05.2016 12:16 Aktualizováno Brusel - Týdeník Politico Europe varuje, že desítky tisíc dětí migrantů se ztrácejí v Evropě a stávají se...

USA neumí kouzlem vše spravit, zlobí se šéf CIA. Co chystá proti IS?

03.05.2016 12:15 Aktualizováno Washington – O boji proti terorismu i Donaldu Trumpovi v rozhovoru pro americkou televizní stanici NBC mluvil...

Tajně jsme se infiltrovali do ministerstva obrany Velké Británie. Můžeme...

03.05.2016 11:51 Londýn – Džihádisté Islámského státu prohlašují, že mají „krtka“ přímo na britském ministerstvu obrany. Jde...

Státy EU se budou moci z uprchlických kvót vykoupit, nejspíš velmi draze

03.05.2016 11:48 Brusel - Součástí návrhu na úpravu takzvaného dublinského systému je i možnost vykoupit se z povinnosti...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Hlasovali byste pro vystoupení České republiky z Evropské unie?

Hlasovalo 5929 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama