Bolivijští indiáni protestují proti kácení pralesa

La Paz - Stovky bolivijských domorodců zahájily druhý protestní pochod proti připravované stavbě silnice v Národním parku Isiboro v Amazonském pralese. Už jednou se jim podařilo projekt zastavit, informuje v sobotu webový portál stanice BBC.

Diskuse: 0

reklama

Asi 300 indiánů včetně žen a dětí vyrazilo z Trinidadu v Amazonii. Čeká je 500 kilometrů dlouhá pouť do města La Paz, administrativního centra země. Cestou se k nim budou přidávat další příznivci.

Domorodci tvrdí, že výstavba silnice zničí jejich domovy v Amazonském pralese. Prezident Evo Morales loni na podzim na jejich nátlak stavbu zastavil. Do ulic ale potom vyšli příznivci dálnice.

V parku známém pod zkratkou TIPNIS (Territorio Indígena y Parque Nacional Isiboro-Secure - Domorodé území a národní park Isiboro-Secure) žije na 12 tisíc indiánů. Někteří z nich si chtějí ponechat svou půdu, jiní ale ve stavbě dálnice vidí možnost rozvoje.

Morales chce o projektu nechat hlasovat obyvatele regionu.

Plánovaná dálnice má být součástí velké transkontinentální komunikace, která povede ze západní Brazílie až do Peru a Chile.

Evo Morales je prvním indiánským prezidentem Bolívie. Jeho levicová vláda umožnila kmenům výrazněji zasahovat do veřejné správy. Morales ale čelí kritice opozice a požadavkům na zvýšení ekonomického růstu.

reklama
Klíčová slova: bolívie Demonstrace

Diskuse

Bolivijští indiáni protestují proti kácení pralesa

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Moskva a Kyjev na ostří nože: Co se stalo ve Slavjansku? Rusko má jasno

21.04.2014 17:15 Aktualizováno Moskva/Kyjev - Kyjev závažně porušuje ujednání ze Ženevy z minulého týdne, neboť nechce zakročit proti...

Uznat anexi Krymu a vrátit Aljašku Rusku? Petice v USA ztroskotaly

21.04.2014 17:00 Aktualizováno Washington - Petici na stránkách Bílého domu, která žádala, aby americké úřady uznaly odtržení Krymu od...

V Bostonu odstartoval maraton, před rokem skončil krvavým útokem - anotační foto

V Bostonu odstartoval maraton, před rokem skončil krvavým útokem

21.04.2014 16:43 Boston - V Bostonu dnes odstartoval první maraton po loňském teroristickém útoku na tuto tradiční sportovní...

Proruští separatisté zadrželi několik novinářů, viní je z válečných zločinů  - anotační foto

Proruští separatisté zadrželi několik novinářů, viní je z válečných zločinů

21.04.2014 16:30 Kyjev - Proruští separatisté na východní Ukrajině zadrželi podle agentury Reuters ukrajinskou novinářku a...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama
reklama

Právě se děje

reklama

Další zprávy

Aktuálně na BLESK.CZ

Anketa

Jste pro zavedení EURA v ČR?

Hlasovalo 24350 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama