Bolivijští indiáni protestují proti kácení pralesa

La Paz - Stovky bolivijských domorodců zahájily druhý protestní pochod proti připravované stavbě silnice v Národním parku Isiboro v Amazonském pralese. Už jednou se jim podařilo projekt zastavit, informuje v sobotu webový portál stanice BBC.

Diskuse: 0

reklama

Asi 300 indiánů včetně žen a dětí vyrazilo z Trinidadu v Amazonii. Čeká je 500 kilometrů dlouhá pouť do města La Paz, administrativního centra země. Cestou se k nim budou přidávat další příznivci.

Domorodci tvrdí, že výstavba silnice zničí jejich domovy v Amazonském pralese. Prezident Evo Morales loni na podzim na jejich nátlak stavbu zastavil. Do ulic ale potom vyšli příznivci dálnice.

V parku známém pod zkratkou TIPNIS (Territorio Indígena y Parque Nacional Isiboro-Secure - Domorodé území a národní park Isiboro-Secure) žije na 12 tisíc indiánů. Někteří z nich si chtějí ponechat svou půdu, jiní ale ve stavbě dálnice vidí možnost rozvoje.

Morales chce o projektu nechat hlasovat obyvatele regionu.

Plánovaná dálnice má být součástí velké transkontinentální komunikace, která povede ze západní Brazílie až do Peru a Chile.

Evo Morales je prvním indiánským prezidentem Bolívie. Jeho levicová vláda umožnila kmenům výrazněji zasahovat do veřejné správy. Morales ale čelí kritice opozice a požadavkům na zvýšení ekonomického růstu.

reklama
Klíčová slova: bolívie Demonstrace

Diskuse

Bolivijští indiáni protestují proti kácení pralesa

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Kyjev se rozhodl vystavit Krym blokádě: Elektřina bude na příděl

27.11.2014 11:06 Aktualizováno Moskva - Rusko naslibovalo obyvatelům Krymu ráj na zemi, dokonce mluvilo o "riviéře". Realita je...

Matka v odplatě za smrt syna pozabíjela 25 bojovníků Talibanu

27.11.2014 10:50 Faráh - Afghánka Reza Gulova stála v čele drsné pomsty bojovníkům Talibanu za smrt svého syna. Její rodina v...

Krejčíř se v JAR pokusil uplatit politiky, peníze jim ale "smrděly" - anotační foto

Krejčíř se v JAR pokusil uplatit politiky, peníze jim ale "smrděly"

27.11.2014 10:34 Johannesburg - Trestně stíhaný Radovan Krejčíř se prý pokusil věnovat finanční dar jihoafrické vládní straně...

Interpol vydal zatykač na "bankéře Kremlu" - anotační foto

Interpol vydal zatykač na "bankéře Kremlu"

27.11.2014 10:31 Moskva - Interpol dnes vydal zatykač na ruského miliardáře Sergeje Pugačeva, který měl dříve blízko ke...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Kdo rozdal lidem protizemanovské "červené karty"?

Hlasovalo 4935 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama