Bolivijští indiáni protestují proti kácení pralesa

La Paz - Stovky bolivijských domorodců zahájily druhý protestní pochod proti připravované stavbě silnice v Národním parku Isiboro v Amazonském pralese. Už jednou se jim podařilo projekt zastavit, informuje v sobotu webový portál stanice BBC.

Diskuse: 0

reklama

Asi 300 indiánů včetně žen a dětí vyrazilo z Trinidadu v Amazonii. Čeká je 500 kilometrů dlouhá pouť do města La Paz, administrativního centra země. Cestou se k nim budou přidávat další příznivci.

Domorodci tvrdí, že výstavba silnice zničí jejich domovy v Amazonském pralese. Prezident Evo Morales loni na podzim na jejich nátlak stavbu zastavil. Do ulic ale potom vyšli příznivci dálnice.

V parku známém pod zkratkou TIPNIS (Territorio Indígena y Parque Nacional Isiboro-Secure - Domorodé území a národní park Isiboro-Secure) žije na 12 tisíc indiánů. Někteří z nich si chtějí ponechat svou půdu, jiní ale ve stavbě dálnice vidí možnost rozvoje.

Morales chce o projektu nechat hlasovat obyvatele regionu.

Plánovaná dálnice má být součástí velké transkontinentální komunikace, která povede ze západní Brazílie až do Peru a Chile.

Evo Morales je prvním indiánským prezidentem Bolívie. Jeho levicová vláda umožnila kmenům výrazněji zasahovat do veřejné správy. Morales ale čelí kritice opozice a požadavkům na zvýšení ekonomického růstu.

reklama
Klíčová slova: bolívie Demonstrace

Diskuse

Bolivijští indiáni protestují proti kácení pralesa

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Pašeráci lidí vraždí ve velkém, v Malajsii objeveny desítky hrobů - anotační foto

Pašeráci lidí vraždí ve velkém, v Malajsii objeveny desítky hrobů

25.05.2015 13:06 Aktualizováno Kuala Lumpur - V Malajsii bylo objeveno 139 hrobů, do kterým nejspíš pašeráci naházeli mrtvoly uprchlíků. Na...

Duda v čele Polska: Populismus a hrozba pro EU?  - anotační foto

Duda v čele Polska: Populismus a hrozba pro EU?

25.05.2015 12:57 Berlín/Varšava - Dosavadní polský prezident Bronislaw Komorowski prohrál druhé kolo voleb a v úřadu ho...

Ukrajina uctívá nacistické vrahy, zlobí se izraelský deník - anotační foto

Ukrajina uctívá nacistické vrahy, zlobí se izraelský deník

25.05.2015 12:40 Jeruzalém – Nejstarší izraelský seník Haarezt varuje před ironickou situací. Nový ukrajinský zákon zakazuje...

Čína si stěžuje na hlídkovací letoun USA. Je válka neodvratná?

25.05.2015 12:29 Aktualizováno Peking - Čína si oficiálně stěžuje na Spojené státy. Pekingu se nelíbí přelet amerického vojenského letadla...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte se zákazem předjíždění pro kamiony?

Hlasovalo 5520 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama