Bolivijští indiáni protestují proti kácení pralesa

La Paz - Stovky bolivijských domorodců zahájily druhý protestní pochod proti připravované stavbě silnice v Národním parku Isiboro v Amazonském pralese. Už jednou se jim podařilo projekt zastavit, informuje v sobotu webový portál stanice BBC.

Diskuse: 0

reklama

Asi 300 indiánů včetně žen a dětí vyrazilo z Trinidadu v Amazonii. Čeká je 500 kilometrů dlouhá pouť do města La Paz, administrativního centra země. Cestou se k nim budou přidávat další příznivci.

Domorodci tvrdí, že výstavba silnice zničí jejich domovy v Amazonském pralese. Prezident Evo Morales loni na podzim na jejich nátlak stavbu zastavil. Do ulic ale potom vyšli příznivci dálnice.

V parku známém pod zkratkou TIPNIS (Territorio Indígena y Parque Nacional Isiboro-Secure - Domorodé území a národní park Isiboro-Secure) žije na 12 tisíc indiánů. Někteří z nich si chtějí ponechat svou půdu, jiní ale ve stavbě dálnice vidí možnost rozvoje.

Morales chce o projektu nechat hlasovat obyvatele regionu.

Plánovaná dálnice má být součástí velké transkontinentální komunikace, která povede ze západní Brazílie až do Peru a Chile.

Evo Morales je prvním indiánským prezidentem Bolívie. Jeho levicová vláda umožnila kmenům výrazněji zasahovat do veřejné správy. Morales ale čelí kritice opozice a požadavkům na zvýšení ekonomického růstu.

reklama
Klíčová slova: bolívie Demonstrace

Diskuse

Bolivijští indiáni protestují proti kácení pralesa

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Rána pro Řecko. MFF mu nepomůže - anotační foto

Rána pro Řecko. MFF mu nepomůže

30.07.2015 17:49 Atény – Řecká vláda přijala některé reformy, které měli zaručit finanční pomoc pro zemi na pokraji krachu....

Děti nám umírají na podvýživu a my s tím nemůžeme nic dělat, bědují uprchlíci

30.07.2015 17:40 Aktualizováno Mafrak (Jordánsko) – Fotograf Muhammad Muheisen v uprchlickém táboře v Jordánsku dokumentoval život lidí,...

Záhada trosek. Z letu MH370 být nemusejí, jsou i jiné možnosti - anotační foto

Záhada trosek. Z letu MH370 být nemusejí, jsou i jiné možnosti

30.07.2015 17:21 Aktualizováno Saint-Denis - Navzdory prohlášení malajsijského premiéra, že kus křídla vyplavený Indickým oceánem na břeh...

Umíráme, přiznávají uprchlíci. Unikátní sonda do tábora "džungle"...

30.07.2015 17:17 Aktualizováno Calais - Tábor přezdívaný "džungle" na severu Francie hostí 5000 uprchlíků a desítky nových...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte s pomocí imigrantům?

Hlasovalo 7275 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama