Americká Tajná služba po skandálu s prostitutkami zpřísnila pravidla

Washington - Americká Tajná služba zpřísnila pravidla chování pro své zaměstnance, informuje v sobotu webový portál BBC. Její vedení tak reaguje na nedávný skandál, při němž vyšlo najevo, že agenti na služební cestě pili a užívali si s prostitutkami.

Diskuse: 0

Americká Tajná služba po skandálu s prostitutkami zpřísnila pravidla - anotační foto
reklama

Agenti cestující do zahraničí podle nových směrnic nesmí navštěvovat "pochybná zařízení", vodit do hotelu návštěvníky a pít alkohol během služby.

Pro své zaměstnance bude Tajná služba pořádat lekce etiky, při příjezdu na zahraniční misi dostanou agenti poučení o "nepovolených zónách", "nepovolených zařízeních" a specifických pravidlech pro danou zemi. I ve volném čase budou agenti smět pít pouze "přiměřeně", na výletech je bude doprovázet dozorce.

Vedení Tajné služby nová pravidla označuje za "posílení selského rozumu" a "zdokonalení stávajících pravidel".

Tajná služba ztratila důvěru veřejnosti poté, co se provalily orgie agentů na misi v Kolumbii. Muži měli zajišťovat bezpečnost prezidenta Baracka Obamy na summitu Organizace amerických států. Ještě před začátkem summitu navštívili v Cartageně striptýzový klub, odkud si na hotel přivedli 21 prostitutek.

Prostituce je v Kolumbii legální a celá aféra se provalila až ve chvíli, kdy Američané odmítali svým společnicím zaplatit. Od nynějška se ale agenti i v zahraničí budou muset řídit americkým právem.

V kolumbijském případu je stále prošetřováno 12 lidí. Svá místa dosud opustilo osm agentů, jeden doživotně přišel o bezpečnostní prověrku a tři další byli zproštěni viny.

Tajná služba dále prověřuje, zda k podobným excesům nedošlo i v Salvadoru, kde agenti připravovali prezidentskou návštěvu loni v březnu.

Ministryně pro vnitřní bezpečnost Janet Napolitanová uvedla, že kolumbijský případ je ojedinělý a nepředstavuje hlubší kulturní problém. Deník The Washington Post s odvoláním na vlastní důvěrný zdroj naopak napsal, že zábava s prostitutkami patří mezi agenty Tajné služby k běžnému povyražení.

reklama
Klíčová slova: USA policie

Diskuse

Americká Tajná služba po skandálu s prostitutkami zpřísnila pravidla

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Ženě vytáhli z úst něco děsivého. Lékařům šlo také o život - anotační foto

Ženě vytáhli z úst něco děsivého. Lékařům šlo také o život

28.02.2015 14:47 Sinaola (Mexiko) - V okamžiku se jí změnil život. Matka tří dětí byla v nesprávný čas na nesprávném místě....

Ostrý konflikt: Videoklip "Sráčů" rozhádal mladou a starou generaci - anotační foto

Ostrý konflikt: Videoklip "Sráčů" rozhádal mladou a starou generaci

28.02.2015 14:40 Aktualizováno Paříž - Hudební videoklip, v němž proti sobě stojí mladá a stará generace, vyvolal ve Francii velmi ostrou...

Vlivný ukrajinský expolitik vyskočil z okna

28.02.2015 14:13 Aktualizováno Kyjev - Vlivný exposlanec ze strany loni svrženého ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyče Michail Čečetov...

Egypt zatočil s Muslimským bratrstvem: Dvě doživotí, čtyři tresty smrti - anotační foto

Egypt zatočil s Muslimským bratrstvem: Dvě doživotí, čtyři tresty smrti

28.02.2015 14:02 Káhira - Vůdce zakázaného Muslimského bratrstva Muhammad Badím a jeho zástupce Chajrát Šatir dnes u...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Věříte, že nastane mír na Ukrajině?

Hlasovalo 3933 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama