Americká Tajná služba po skandálu s prostitutkami zpřísnila pravidla

Washington - Americká Tajná služba zpřísnila pravidla chování pro své zaměstnance, informuje v sobotu webový portál BBC. Její vedení tak reaguje na nedávný skandál, při němž vyšlo najevo, že agenti na služební cestě pili a užívali si s prostitutkami.

Diskuse: 0

Americká Tajná služba po skandálu s prostitutkami zpřísnila pravidla - anotační foto
reklama

Agenti cestující do zahraničí podle nových směrnic nesmí navštěvovat "pochybná zařízení", vodit do hotelu návštěvníky a pít alkohol během služby.

Pro své zaměstnance bude Tajná služba pořádat lekce etiky, při příjezdu na zahraniční misi dostanou agenti poučení o "nepovolených zónách", "nepovolených zařízeních" a specifických pravidlech pro danou zemi. I ve volném čase budou agenti smět pít pouze "přiměřeně", na výletech je bude doprovázet dozorce.

Vedení Tajné služby nová pravidla označuje za "posílení selského rozumu" a "zdokonalení stávajících pravidel".

Tajná služba ztratila důvěru veřejnosti poté, co se provalily orgie agentů na misi v Kolumbii. Muži měli zajišťovat bezpečnost prezidenta Baracka Obamy na summitu Organizace amerických států. Ještě před začátkem summitu navštívili v Cartageně striptýzový klub, odkud si na hotel přivedli 21 prostitutek.

Prostituce je v Kolumbii legální a celá aféra se provalila až ve chvíli, kdy Američané odmítali svým společnicím zaplatit. Od nynějška se ale agenti i v zahraničí budou muset řídit americkým právem.

V kolumbijském případu je stále prošetřováno 12 lidí. Svá místa dosud opustilo osm agentů, jeden doživotně přišel o bezpečnostní prověrku a tři další byli zproštěni viny.

Tajná služba dále prověřuje, zda k podobným excesům nedošlo i v Salvadoru, kde agenti připravovali prezidentskou návštěvu loni v březnu.

Ministryně pro vnitřní bezpečnost Janet Napolitanová uvedla, že kolumbijský případ je ojedinělý a nepředstavuje hlubší kulturní problém. Deník The Washington Post s odvoláním na vlastní důvěrný zdroj naopak napsal, že zábava s prostitutkami patří mezi agenty Tajné služby k běžnému povyražení.

reklama
Klíčová slova: USA policie

Diskuse

Americká Tajná služba po skandálu s prostitutkami zpřísnila pravidla

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Putin dostal právo na nasazení vojenských sil na Ukrajině. Co chystá? - anotační foto

Putin dostal právo na nasazení vojenských sil na Ukrajině. Co chystá?

17.04.2014 11:58 Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin obdržel podle svých slov právo nasadit vojenské síly na Ukrajině....

V potopeném trajektu zůstaly na 300 lidí. Naděje na záchranu slábne - anotační foto

V potopeném trajektu zůstaly na 300 lidí. Naděje na záchranu slábne

17.04.2014 11:33 Aktualizováno Soul - Záchranáři a potápěči pokračují od dnešního rána v pátrání po téměř třech stovkách pohřešovaných lidí...

Čech bez paměti si vzpomíná na svůj život. Do Česka se vrátit nechce - anotační foto

Čech bez paměti si vzpomíná na svůj život. Do Česka se vrátit nechce

17.04.2014 10:47 Oslo - Čech, kterého našli v zimě se ztrátou paměti v norském Oslu, se pravděpodobně už nevrátí natrvalo do...

Adolf Hitler: Jeden z největších masových vrahů 20. století

17.04.2014 10:37 Braunau am Inn/Praha - Podle amerického historika Rudolpha Rummela je nacistický vůdce Adolf Hitler s téměř...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama
reklama

Právě se děje

reklama

Další zprávy

Aktuálně na BLESK.CZ

Anketa

Jste pro zavedení EURA v ČR?

Hlasovalo 23538 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama