Americká Tajná služba po skandálu s prostitutkami zpřísnila pravidla

Washington - Americká Tajná služba zpřísnila pravidla chování pro své zaměstnance, informuje v sobotu webový portál BBC. Její vedení tak reaguje na nedávný skandál, při němž vyšlo najevo, že agenti na služební cestě pili a užívali si s prostitutkami.

Diskuse: 0

Americká Tajná služba po skandálu s prostitutkami zpřísnila pravidla - anotační foto
reklama

Agenti cestující do zahraničí podle nových směrnic nesmí navštěvovat "pochybná zařízení", vodit do hotelu návštěvníky a pít alkohol během služby.

Pro své zaměstnance bude Tajná služba pořádat lekce etiky, při příjezdu na zahraniční misi dostanou agenti poučení o "nepovolených zónách", "nepovolených zařízeních" a specifických pravidlech pro danou zemi. I ve volném čase budou agenti smět pít pouze "přiměřeně", na výletech je bude doprovázet dozorce.

Vedení Tajné služby nová pravidla označuje za "posílení selského rozumu" a "zdokonalení stávajících pravidel".

Tajná služba ztratila důvěru veřejnosti poté, co se provalily orgie agentů na misi v Kolumbii. Muži měli zajišťovat bezpečnost prezidenta Baracka Obamy na summitu Organizace amerických států. Ještě před začátkem summitu navštívili v Cartageně striptýzový klub, odkud si na hotel přivedli 21 prostitutek.

Prostituce je v Kolumbii legální a celá aféra se provalila až ve chvíli, kdy Američané odmítali svým společnicím zaplatit. Od nynějška se ale agenti i v zahraničí budou muset řídit americkým právem.

V kolumbijském případu je stále prošetřováno 12 lidí. Svá místa dosud opustilo osm agentů, jeden doživotně přišel o bezpečnostní prověrku a tři další byli zproštěni viny.

Tajná služba dále prověřuje, zda k podobným excesům nedošlo i v Salvadoru, kde agenti připravovali prezidentskou návštěvu loni v březnu.

Ministryně pro vnitřní bezpečnost Janet Napolitanová uvedla, že kolumbijský případ je ojedinělý a nepředstavuje hlubší kulturní problém. Deník The Washington Post s odvoláním na vlastní důvěrný zdroj naopak napsal, že zábava s prostitutkami patří mezi agenty Tajné služby k běžnému povyražení.

reklama
Klíčová slova: USA policie

Diskuse

Americká Tajná služba po skandálu s prostitutkami zpřísnila pravidla

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Válka ruinuje Ukrajinu, nadává Jaceňuk. A Rusko to dobře ví

20.08.2014 19:31 Aktualizováno Kyjev - Válka s proruskými radikály na východě země ukrajinskou ekonomiku ruinuje den za dnem, prohlásil dnes...

Instantní nudle škodí zdraví? Nový výzkum odhalil nečekané, čtěte  - anotační foto

Instantní nudle škodí zdraví? Nový výzkum odhalil nečekané, čtěte

20.08.2014 19:08 Aktualizováno Soul – Výzkumníci z Jižní Koreje provedli výzkum týkající se pravidelného jídelníčku občanů své země. Kromě...

Polsko se urazilo, Německo a Francie ho vyšouply z jednání o Ukrajině

20.08.2014 18:42 Aktualizováno Varšava - Polští politici dávají najevo nespokojenost s faktem, že jejich země není zvána na vrcholná jednání...

Pytlačení na slonech v Africe dosáhlo kritického bodu - anotační foto

Pytlačení na slonech v Africe dosáhlo kritického bodu

20.08.2014 18:34 Colorado – Nejnovější výzkum zaštiťovaný americkou univerzitou potvrdil hrůznou pravdu – slonů se nyní loví...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama
reklama

Právě se děje

reklama

Další zprávy

Aktuálně na BLESK.CZ

Anketa

Jste pro zákaz kouření v restauracích?

Hlasovalo 1974 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama