Americká Tajná služba po skandálu s prostitutkami zpřísnila pravidla

Washington - Americká Tajná služba zpřísnila pravidla chování pro své zaměstnance, informuje v sobotu webový portál BBC. Její vedení tak reaguje na nedávný skandál, při němž vyšlo najevo, že agenti na služební cestě pili a užívali si s prostitutkami.

Diskuse: 0

Americká Tajná služba po skandálu s prostitutkami zpřísnila pravidla - anotační foto
reklama

Agenti cestující do zahraničí podle nových směrnic nesmí navštěvovat "pochybná zařízení", vodit do hotelu návštěvníky a pít alkohol během služby.

Pro své zaměstnance bude Tajná služba pořádat lekce etiky, při příjezdu na zahraniční misi dostanou agenti poučení o "nepovolených zónách", "nepovolených zařízeních" a specifických pravidlech pro danou zemi. I ve volném čase budou agenti smět pít pouze "přiměřeně", na výletech je bude doprovázet dozorce.

Vedení Tajné služby nová pravidla označuje za "posílení selského rozumu" a "zdokonalení stávajících pravidel".

Tajná služba ztratila důvěru veřejnosti poté, co se provalily orgie agentů na misi v Kolumbii. Muži měli zajišťovat bezpečnost prezidenta Baracka Obamy na summitu Organizace amerických států. Ještě před začátkem summitu navštívili v Cartageně striptýzový klub, odkud si na hotel přivedli 21 prostitutek.

Prostituce je v Kolumbii legální a celá aféra se provalila až ve chvíli, kdy Američané odmítali svým společnicím zaplatit. Od nynějška se ale agenti i v zahraničí budou muset řídit americkým právem.

V kolumbijském případu je stále prošetřováno 12 lidí. Svá místa dosud opustilo osm agentů, jeden doživotně přišel o bezpečnostní prověrku a tři další byli zproštěni viny.

Tajná služba dále prověřuje, zda k podobným excesům nedošlo i v Salvadoru, kde agenti připravovali prezidentskou návštěvu loni v březnu.

Ministryně pro vnitřní bezpečnost Janet Napolitanová uvedla, že kolumbijský případ je ojedinělý a nepředstavuje hlubší kulturní problém. Deník The Washington Post s odvoláním na vlastní důvěrný zdroj naopak napsal, že zábava s prostitutkami patří mezi agenty Tajné služby k běžnému povyražení.

reklama
Klíčová slova: USA policie

Diskuse

Americká Tajná služba po skandálu s prostitutkami zpřísnila pravidla

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Kopilot Lubitz kvůli depresím a vyhoření přerušil pilotní výcvik - anotační foto

Kopilot Lubitz kvůli depresím a vyhoření přerušil pilotní výcvik

26.03.2015 20:00 Berlín - Za viníka letecké tragédie byl označen Andreas Lubitz, podle vyšetřovatelů s airbusem Germanwings...

Vzal s sebou 149 lidí. Kdo je "masový vrah" Andreas Lubitz (28)? - anotační foto

Vzal s sebou 149 lidí. Kdo je "masový vrah" Andreas Lubitz (28)?

26.03.2015 19:59 Berlín - Kopilot Andreas Lubitz se zabarikádoval v kokpitu a napálil to s letadlem do francouzských Alp....

Šok pro džihádisty: Někdo vyhodil do vzduchu redakci jejich magazínu - anotační foto

Šok pro džihádisty: Někdo vyhodil do vzduchu redakci jejich magazínu

26.03.2015 19:45 Aktualizováno Istanbul – V noci ze středu na čtvrtek neznámý pachatel nastražil bombu v redakci magazínu podporujícího...

Kasparov: Putin má očividně zdravotní problémy

26.03.2015 19:40 Aktualizováno Kyjev – Informace o zdravotním stavu ruského prezidenta jsou střeženy přísněji než největší státní tajemství....

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Půjdete se podívat, jak Českem projíždí americká armáda?

Hlasovalo 7067 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama