Americká Tajná služba po skandálu s prostitutkami zpřísnila pravidla

Washington - Americká Tajná služba zpřísnila pravidla chování pro své zaměstnance, informuje v sobotu webový portál BBC. Její vedení tak reaguje na nedávný skandál, při němž vyšlo najevo, že agenti na služební cestě pili a užívali si s prostitutkami.

Diskuse: 0

Americká Tajná služba po skandálu s prostitutkami zpřísnila pravidla - anotační foto
reklama

Agenti cestující do zahraničí podle nových směrnic nesmí navštěvovat "pochybná zařízení", vodit do hotelu návštěvníky a pít alkohol během služby.

Pro své zaměstnance bude Tajná služba pořádat lekce etiky, při příjezdu na zahraniční misi dostanou agenti poučení o "nepovolených zónách", "nepovolených zařízeních" a specifických pravidlech pro danou zemi. I ve volném čase budou agenti smět pít pouze "přiměřeně", na výletech je bude doprovázet dozorce.

Vedení Tajné služby nová pravidla označuje za "posílení selského rozumu" a "zdokonalení stávajících pravidel".

Tajná služba ztratila důvěru veřejnosti poté, co se provalily orgie agentů na misi v Kolumbii. Muži měli zajišťovat bezpečnost prezidenta Baracka Obamy na summitu Organizace amerických států. Ještě před začátkem summitu navštívili v Cartageně striptýzový klub, odkud si na hotel přivedli 21 prostitutek.

Prostituce je v Kolumbii legální a celá aféra se provalila až ve chvíli, kdy Američané odmítali svým společnicím zaplatit. Od nynějška se ale agenti i v zahraničí budou muset řídit americkým právem.

V kolumbijském případu je stále prošetřováno 12 lidí. Svá místa dosud opustilo osm agentů, jeden doživotně přišel o bezpečnostní prověrku a tři další byli zproštěni viny.

Tajná služba dále prověřuje, zda k podobným excesům nedošlo i v Salvadoru, kde agenti připravovali prezidentskou návštěvu loni v březnu.

Ministryně pro vnitřní bezpečnost Janet Napolitanová uvedla, že kolumbijský případ je ojedinělý a nepředstavuje hlubší kulturní problém. Deník The Washington Post s odvoláním na vlastní důvěrný zdroj naopak napsal, že zábava s prostitutkami patří mezi agenty Tajné služby k běžnému povyražení.

reklama
Klíčová slova: USA policie

Diskuse

Americká Tajná služba po skandálu s prostitutkami zpřísnila pravidla

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Sobotka míří na oficiální návštěvu Berlína  - anotační foto

Sobotka míří na oficiální návštěvu Berlína

03.05.2015 10:31 Berlín - Český premiér Bohuslav Sobotka v pondělí navštíví Berlín, kde ho čekají jednání s německou...

Komise nabídne způsoby na zlepšení čerpání dotací - anotační foto

Komise nabídne způsoby na zlepšení čerpání dotací

03.05.2015 10:15 Brusel - Několik způsobů, jak podpořit nedostatečné čerpání peněz z končících operačních programů, by měla v...

Před rokem byl majorem v armádě, dnes je to Helena - anotační foto

Před rokem byl majorem v armádě, dnes je to Helena

03.05.2015 09:57 Bělehrad - Ještě před rokem byl uznávaným armádním majorem a příkladným otcem čtyř dětí. Dnes je z něj žena,...

Islámský stát opět vraždil: Stovky mrtvých - anotační foto

Islámský stát opět vraždil: Stovky mrtvých

03.05.2015 09:44 Bagdád - Radikálové z organizace Islámský stát (IS) povraždili v pátek západně od severoiráckého města Mosulu...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte s tím, aby byly obchody o svátcích zavřené?

Hlasovalo 15127 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama