Americká Tajná služba po skandálu s prostitutkami zpřísnila pravidla

Washington - Americká Tajná služba zpřísnila pravidla chování pro své zaměstnance, informuje v sobotu webový portál BBC. Její vedení tak reaguje na nedávný skandál, při němž vyšlo najevo, že agenti na služební cestě pili a užívali si s prostitutkami.

Diskuse: 0

Americká Tajná služba po skandálu s prostitutkami zpřísnila pravidla - anotační foto
reklama

Agenti cestující do zahraničí podle nových směrnic nesmí navštěvovat "pochybná zařízení", vodit do hotelu návštěvníky a pít alkohol během služby.

Pro své zaměstnance bude Tajná služba pořádat lekce etiky, při příjezdu na zahraniční misi dostanou agenti poučení o "nepovolených zónách", "nepovolených zařízeních" a specifických pravidlech pro danou zemi. I ve volném čase budou agenti smět pít pouze "přiměřeně", na výletech je bude doprovázet dozorce.

Vedení Tajné služby nová pravidla označuje za "posílení selského rozumu" a "zdokonalení stávajících pravidel".

Tajná služba ztratila důvěru veřejnosti poté, co se provalily orgie agentů na misi v Kolumbii. Muži měli zajišťovat bezpečnost prezidenta Baracka Obamy na summitu Organizace amerických států. Ještě před začátkem summitu navštívili v Cartageně striptýzový klub, odkud si na hotel přivedli 21 prostitutek.

Prostituce je v Kolumbii legální a celá aféra se provalila až ve chvíli, kdy Američané odmítali svým společnicím zaplatit. Od nynějška se ale agenti i v zahraničí budou muset řídit americkým právem.

V kolumbijském případu je stále prošetřováno 12 lidí. Svá místa dosud opustilo osm agentů, jeden doživotně přišel o bezpečnostní prověrku a tři další byli zproštěni viny.

Tajná služba dále prověřuje, zda k podobným excesům nedošlo i v Salvadoru, kde agenti připravovali prezidentskou návštěvu loni v březnu.

Ministryně pro vnitřní bezpečnost Janet Napolitanová uvedla, že kolumbijský případ je ojedinělý a nepředstavuje hlubší kulturní problém. Deník The Washington Post s odvoláním na vlastní důvěrný zdroj naopak napsal, že zábava s prostitutkami patří mezi agenty Tajné služby k běžnému povyražení.

reklama
Klíčová slova: USA policie

Diskuse

Americká Tajná služba po skandálu s prostitutkami zpřísnila pravidla

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Turecké letouny bombardovaly PKK v Iráku, zabily 18 bojovníků - anotační foto

Turecké letouny bombardovaly PKK v Iráku, zabily 18 bojovníků

03.05.2016 14:14 Ankara - Turecké letouny zaútočily v pondělí večer na pozice radikálů ze Strany kurdských pracujících (PKK)...

Povstalci zaútočili v Halabu: Rakety zasáhly i nemocnici, 19 mrtvých

03.05.2016 14:09 Aktualizováno Damašek - Při rozsáhlém útoku povstalců ve vládou držených oblastech města Halab byly dnes zraněny desítky...

Referendum o kvótách čeká Maďary na podzim. Posilování xenofobie, protestuje opozice  - anotační foto

Referendum o kvótách čeká Maďary na podzim. Posilování xenofobie, protestuje...

03.05.2016 13:53 Budapešť - Referendum o unijních kvótách na migranty hodlá Maďarsko uspořádat v září nebo na začátku října....

Jaceňuk utekl do Ameriky, tvrdilo se. Teď se ukázala pravda

03.05.2016 13:49 Kyjev - Bývalý ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk se poprvé od svého odstoupení ukázal na veřejnosti Nebylo...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Hlasovali byste pro vystoupení České republiky z Evropské unie?

Hlasovalo 6017 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama