Muslimská Američanka vysoudila pět milionů dolarů za urážky ve firmě

Kansan City - Američanka Susann Bashirová konvertovala k islámu, začala nosit šátek a její šéfové a kolegové jí začali urážet. Vysoudila za to 5 120 000 dolarů (98 milionů korun), informuje v sobotu agentura Reuters.

Diskuse: 0

reklama

Soud v Jackson County v pátek rozhodl, že telekomunikační firma AT&T porušila zákon tím, že vytvořila "nepřátelské pracovní prostředí". Firemní mluvčí Marty Richter hned sdělil, že se společnost odvolá.

AT&T je jedničkou na americkém trhu pevných telefonních linek a dvojkou v poskytování mobilních telekomunikačních služeb Američanům.

Jednačtyřicetiletá vdaná matka se s problémy začala potýkat poté, co v roce 2005 přestoupila od křesťanství k islámu. Tehdy ve firmě bez obtíží pracovala již šest let jako síťová technička.

Začala nosit hidžáb, který zakrývá vlasy, a navštěvovat páteční motlitby v mešitě. Lidé ve firmě jí najednou oslovovali jako "teroristku" a říkali jí, že půjde do pekla.

Bashirová si stěžovala u firemních personalistů a v roce 2010 jí z práce vyhodili. Propuštění však porota neshledala jako nezákonné.

reklama
Klíčová slova: USA soudy

Diskuse

Muslimská Američanka vysoudila pět milionů dolarů za urážky ve firmě

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Papež střílí do vlastních řad, vyjmenoval 15 "nemocí" církve - anotační foto

Papež střílí do vlastních řad, vyjmenoval 15 "nemocí" církve

22.12.2014 13:35 Vatikán - Papež František v nezvykle kritickém vystoupení vyjmenoval chyby, které podle něj dělají...

Rating Ruska? Odpadkový, tvrdí exministr a varuje Kreml

22.12.2014 12:47 Aktualizováno Kyjev - Sankce EU a USA nepoškodily ruskou ekonomiku o nic méně, než pád cen ropy a prudký pokles kurzu...

Kdo vyprovokoval masakr na Ukrajině? Novinář se zamyslel a je to drsné

22.12.2014 12:33 Aktualizováno "Byla to Evropská unie, kdo vyprovokoval ukrajinský masakr, nikoliv Vladimir Putin. EU se totiž...

Spása pro Rusko? Čína slibuje ekonomickou pomoc

22.12.2014 12:32 Peking - Čínský ministr zahraničních věcí přislíbil, že Peking pomůže Rusku zvládnout ekonomické problémy, v...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama