Muslimská Američanka vysoudila pět milionů dolarů za urážky ve firmě

Kansan City - Američanka Susann Bashirová konvertovala k islámu, začala nosit šátek a její šéfové a kolegové jí začali urážet. Vysoudila za to 5 120 000 dolarů (98 milionů korun), informuje v sobotu agentura Reuters.

Diskuse: 0

reklama

Soud v Jackson County v pátek rozhodl, že telekomunikační firma AT&T porušila zákon tím, že vytvořila "nepřátelské pracovní prostředí". Firemní mluvčí Marty Richter hned sdělil, že se společnost odvolá.

AT&T je jedničkou na americkém trhu pevných telefonních linek a dvojkou v poskytování mobilních telekomunikačních služeb Američanům.

Jednačtyřicetiletá vdaná matka se s problémy začala potýkat poté, co v roce 2005 přestoupila od křesťanství k islámu. Tehdy ve firmě bez obtíží pracovala již šest let jako síťová technička.

Začala nosit hidžáb, který zakrývá vlasy, a navštěvovat páteční motlitby v mešitě. Lidé ve firmě jí najednou oslovovali jako "teroristku" a říkali jí, že půjde do pekla.

Bashirová si stěžovala u firemních personalistů a v roce 2010 jí z práce vyhodili. Propuštění však porota neshledala jako nezákonné.

reklama
Klíčová slova: USA soudy

Diskuse

Muslimská Američanka vysoudila pět milionů dolarů za urážky ve firmě

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Šíření eboly se dramaticky zrychluje. A bude hůř, varuje odborník - anotační foto

Šíření eboly se dramaticky zrychluje. A bude hůř, varuje odborník

28.08.2014 12:40 Ženeva/Freetown - Epidemie srmtící eboly nabírá na síle a rychlosti. Podle posledních informací Mezinárodní...

Je Ukrajina v otevřené válce s Ruskem? EU má jasno, otázka sankcí je zpět

28.08.2014 12:39 Aktualizováno Paříž/Kyjev - EU má jasno, do bojů na východní Ukrajině se aktivně zapojilo Rusko, které do oblasti vysílá...

Stydím se za Putina: Na jediného demonstranta se před Kremlem vrhli čtyři...

28.08.2014 12:27 Moskva - Před Kremlem dnes musela zasahovat policie. Zatkla aktivistu, kterému se nelíbí vyslání ruských...

Tragédie při natáčení reality show: Policie omylem zastřelila zvukaře

28.08.2014 11:53 Aktualizováno Omaha (USA) - Při natáčení populární reality show Cops (Poldové) došlo k neštěstí. Televizní štáb filmoval...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama
reklama

Právě se děje

reklama

Další zprávy

Aktuálně na BLESK.CZ

Anketa

Jste pro zákaz kouření v restauracích?

Hlasovalo 4603 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama