Muslimská Američanka vysoudila pět milionů dolarů za urážky ve firmě

Kansan City - Američanka Susann Bashirová konvertovala k islámu, začala nosit šátek a její šéfové a kolegové jí začali urážet. Vysoudila za to 5 120 000 dolarů (98 milionů korun), informuje v sobotu agentura Reuters.

Diskuse: 0

reklama

Soud v Jackson County v pátek rozhodl, že telekomunikační firma AT&T porušila zákon tím, že vytvořila "nepřátelské pracovní prostředí". Firemní mluvčí Marty Richter hned sdělil, že se společnost odvolá.

AT&T je jedničkou na americkém trhu pevných telefonních linek a dvojkou v poskytování mobilních telekomunikačních služeb Američanům.

Jednačtyřicetiletá vdaná matka se s problémy začala potýkat poté, co v roce 2005 přestoupila od křesťanství k islámu. Tehdy ve firmě bez obtíží pracovala již šest let jako síťová technička.

Začala nosit hidžáb, který zakrývá vlasy, a navštěvovat páteční motlitby v mešitě. Lidé ve firmě jí najednou oslovovali jako "teroristku" a říkali jí, že půjde do pekla.

Bashirová si stěžovala u firemních personalistů a v roce 2010 jí z práce vyhodili. Propuštění však porota neshledala jako nezákonné.

reklama
Klíčová slova: USA soudy

Diskuse

Muslimská Američanka vysoudila pět milionů dolarů za urážky ve firmě

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Potvrzeno: Pod lavinou zahynulo pět Čechů - anotační foto

Potvrzeno: Pod lavinou zahynulo pět Čechů

07.02.2016 10:59 Aktualizováno Vídeň/Praha – Ministerstvo zahraničí oficiálně potvrdilo, že lyžaři, kteří zahynuli pod sněhem v Alpách, byli...

ISIS se roztahuje v Egyptě, chlubí se fotkami z výcviku na Sinaji - anotační foto

ISIS se roztahuje v Egyptě, chlubí se fotkami z výcviku na Sinaji

07.02.2016 10:46 Káhira - Islámský stát nepřestává cenit zuby. A zdá se, že Sýrie a Irák jsou teroristům malé. Nově totiž...

K Zemi se řítí asteroid. Hrozí nám nebezpečí?

07.02.2016 10:46 Aktualizováno Mys Canaveral – Naši planetu na začátku března mine asteroid. Odborníci varují, že jeho trajektorie je velmi...

KLDR úspěšně vypustila kontroverzní raketu, svět je znepokojen - anotační foto

KLDR úspěšně vypustila kontroverzní raketu, svět je znepokojen

07.02.2016 10:22 Aktualizováno Soul – Pchjongjang navzdory mezinárodní kritice v neděli vypustil předem hlášenou raketu dlouhého doletu se...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Kterému českému TV zpravodajství nejvíce důvěřujete?

Hlasovalo 3344 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama