Muslimská Američanka vysoudila pět milionů dolarů za urážky ve firmě

Kansan City - Američanka Susann Bashirová konvertovala k islámu, začala nosit šátek a její šéfové a kolegové jí začali urážet. Vysoudila za to 5 120 000 dolarů (98 milionů korun), informuje v sobotu agentura Reuters.

Diskuse: 0

reklama

Soud v Jackson County v pátek rozhodl, že telekomunikační firma AT&T porušila zákon tím, že vytvořila "nepřátelské pracovní prostředí". Firemní mluvčí Marty Richter hned sdělil, že se společnost odvolá.

AT&T je jedničkou na americkém trhu pevných telefonních linek a dvojkou v poskytování mobilních telekomunikačních služeb Američanům.

Jednačtyřicetiletá vdaná matka se s problémy začala potýkat poté, co v roce 2005 přestoupila od křesťanství k islámu. Tehdy ve firmě bez obtíží pracovala již šest let jako síťová technička.

Začala nosit hidžáb, který zakrývá vlasy, a navštěvovat páteční motlitby v mešitě. Lidé ve firmě jí najednou oslovovali jako "teroristku" a říkali jí, že půjde do pekla.

Bashirová si stěžovala u firemních personalistů a v roce 2010 jí z práce vyhodili. Propuštění však porota neshledala jako nezákonné.

reklama
Klíčová slova: USA soudy

Diskuse

Muslimská Američanka vysoudila pět milionů dolarů za urážky ve firmě

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

V Osvětimi chtěli osvěžit turisty sprchami jako z plynových komor

02.09.2015 02:23 Aktualizováno Osvětim - Vedení bývalého koncentračního tábora v Osvětimi čelí v posledních dnech obrovské kritice....

Stovky lidí protestovaly na Slovensku proti imigrantům - anotační foto

Stovky lidí protestovaly na Slovensku proti imigrantům

02.09.2015 02:18 Aktualizováno Bratislava - Krajní pravice svolala na dnešek do centra Trnavy na západním Slovensku demonstraci proti...

USA v koncích? Bývalý šéf CIA přišel se šíleným plánem

02.09.2015 01:45 Aktualizováno Washington – Šílený plán přednesl podle serveru Daily Beast bývalý šéf CIA David Petraeus. Podle něj by měla...

Islamisté zničili Belův chrám v Palmýře vyhozením do povětří, potvrdilo OSN +VIDEO - anotační foto

Islamisté zničili Belův chrám v Palmýře vyhozením do povětří, potvrdilo OSN...

02.09.2015 00:14 Aktualizováno Damašek - Nejasnosti kolem osudu Bélova chrámu v syrské Palmýře skončily. Radikálové z Islámského státu...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte s pomocí imigrantům?

Hlasovalo 21144 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama