Muslimská Američanka vysoudila pět milionů dolarů za urážky ve firmě

Kansan City - Američanka Susann Bashirová konvertovala k islámu, začala nosit šátek a její šéfové a kolegové jí začali urážet. Vysoudila za to 5 120 000 dolarů (98 milionů korun), informuje v sobotu agentura Reuters.

Diskuse: 0

reklama

Soud v Jackson County v pátek rozhodl, že telekomunikační firma AT&T porušila zákon tím, že vytvořila "nepřátelské pracovní prostředí". Firemní mluvčí Marty Richter hned sdělil, že se společnost odvolá.

AT&T je jedničkou na americkém trhu pevných telefonních linek a dvojkou v poskytování mobilních telekomunikačních služeb Američanům.

Jednačtyřicetiletá vdaná matka se s problémy začala potýkat poté, co v roce 2005 přestoupila od křesťanství k islámu. Tehdy ve firmě bez obtíží pracovala již šest let jako síťová technička.

Začala nosit hidžáb, který zakrývá vlasy, a navštěvovat páteční motlitby v mešitě. Lidé ve firmě jí najednou oslovovali jako "teroristku" a říkali jí, že půjde do pekla.

Bashirová si stěžovala u firemních personalistů a v roce 2010 jí z práce vyhodili. Propuštění však porota neshledala jako nezákonné.

reklama
Klíčová slova: USA soudy

Diskuse

Muslimská Američanka vysoudila pět milionů dolarů za urážky ve firmě

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Nejsilnější armády v Evropě i na světě? Tady jsou

06.03.2015 21:28 Aktualizováno Washington - Síla a velikost armády má dodnes v určitých diplomatických kruzích svoji nenahraditelnou úlohu....

Putin vzkazuje: Škrty v rozpočtu se netýkají armády - anotační foto

Putin vzkazuje: Škrty v rozpočtu se netýkají armády

06.03.2015 21:15 Moskva - Ruským orgánům se v rámci současných úspor ve státním rozpočtu podařilo zachovat důležité části...

Ročně zabijí miliony kuřátek, protože jsou to samci - anotační foto

Ročně zabijí miliony kuřátek, protože jsou to samci

06.03.2015 21:06 Berlín - Poměr narozených kohoutů a slepic je asi jedna ku jedné. Kohouti nemají vajíčka a tak se jejich chov...

NATO usiluje o státní převrat v Rusku, tvrdí vyslanec

06.03.2015 20:59 Moskva - Poslední prohlášení zástupce generálního tajemníka Severoatlantické aliance Alexandra Vershbowa...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Zprávy odjinud

Anketa

Byli byste ochotní podstoupit výcvik nebo bojovat za vlast?

Hlasovalo 1936 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama