Muslimská Američanka vysoudila pět milionů dolarů za urážky ve firmě

Kansan City - Američanka Susann Bashirová konvertovala k islámu, začala nosit šátek a její šéfové a kolegové jí začali urážet. Vysoudila za to 5 120 000 dolarů (98 milionů korun), informuje v sobotu agentura Reuters.

Diskuse: 0

reklama

Soud v Jackson County v pátek rozhodl, že telekomunikační firma AT&T porušila zákon tím, že vytvořila "nepřátelské pracovní prostředí". Firemní mluvčí Marty Richter hned sdělil, že se společnost odvolá.

AT&T je jedničkou na americkém trhu pevných telefonních linek a dvojkou v poskytování mobilních telekomunikačních služeb Američanům.

Jednačtyřicetiletá vdaná matka se s problémy začala potýkat poté, co v roce 2005 přestoupila od křesťanství k islámu. Tehdy ve firmě bez obtíží pracovala již šest let jako síťová technička.

Začala nosit hidžáb, který zakrývá vlasy, a navštěvovat páteční motlitby v mešitě. Lidé ve firmě jí najednou oslovovali jako "teroristku" a říkali jí, že půjde do pekla.

Bashirová si stěžovala u firemních personalistů a v roce 2010 jí z práce vyhodili. Propuštění však porota neshledala jako nezákonné.

reklama
Klíčová slova: USA soudy

Diskuse

Muslimská Američanka vysoudila pět milionů dolarů za urážky ve firmě

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Rusko usvědčeno? Separatista přišel se šokující zpovědí

28.07.2014 15:59 Aktualizováno Spitak – Mladý Arménec Artur Gasparyan byl vycvičen v Rusku, aby se jako separatista podílel na bojích na...

Costa Concordia putuje do šrotu, ve vraku je ještě jedna mrtvola - anotační foto

Costa Concordia putuje do šrotu, ve vraku je ještě jedna mrtvola

28.07.2014 15:51 Janov - Den poté, co vrak výletní lodi Costa Concordia po čtyřdenní cestě od ostrova Giglio úspěšně zakotvil...

Rozlícený dav zabil Pákistánku a její vnučky, prý se rouhaly

28.07.2014 15:47 Aktualizováno Islámábád - Pákistánku a její dvě vnučky patřící k menšinové islámské sektě ahmadíja zabil rozhořčený dav,...

Proč se soudní pře táhnou roky? Vládní zmocněnec promluvil - anotační foto

Proč se soudní pře táhnou roky? Vládní zmocněnec promluvil

28.07.2014 15:28 Štrasburk/Praha - Evropský soud pro lidská práva (ESLP) je jakýmsi hlídacím psem dodržování lidských práv a...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama
reklama

Právě se děje

reklama

Další zprávy

Aktuálně na BLESK.CZ

Anketa

Kdo myslíte, že sestřelil malajsijský letoun s 295 lidmi na palubě na Ukrajině poblíž hranic s Ruskem?

Hlasovalo 5570 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama