Američan se po 33 letech přiznal k vraždě chlapce z krabice od mléka

New York - Američan Pedro Hernandez se přiznal, že před 33 lety uškrtil tehdy šestiletého Etana Patze. Informuje o tom v pátek agentura AFP.

Diskuse: 0

Američan se po 33 letech přiznal k vraždě chlapce z krabice od mléka - anotační foto
reklama

"Pedro Hernandez se přiznal, že před 33 lety uškrtil Etana ve sklepě obchodu s potravinami na Manhattanu, kde tehdy pracoval," řekl šéf newyorské policie Ray Kelly ve čtvrtek na tiskové konferenci.

Kelly uvedl, že Hernandezova výpověď trvala tři hodiny. Vrah zavedl newyorské detektivy na místo zločinu - před 33 lety to byl malý obchod s potravinami, nyní je zde optika.

Vyšetřovatelům sdělil, že šestiletého Etana Patze, který tehdy poprvé jel sám do školy autobusem, nalákal na limonádu.

"Poté ho zavedl do sklepa obchodu a uškrtil jej. Tělo naporcoval na kusy a ty pak vyházel do odpadu v pytlích," řekl Kelly.

Kelly dále informoval, že Hernandez je ženatý a má dceru. Dosud měl čistý trestní rejstřík a předtím nebyl v případu podezřelý.

Rodiče chlapce již byli o vrahově přiznání informováni.

Patzova kauza v roce 1979 pohnula celou americkou společností. Fotografie šestiletého blonďáčka obletěly celý New York. Vyšetřovatelé tehdy poprvé nechali podobiznu zmizelého natisknout i na krabice od mléka, aby oslovili co nejvíce možných svědků. Tato metoda se ve Spojených státech používá dodnes.

V roce 1983 vyhlásil prezident Ronald Reagan 25. květen, kdy Etan Patz zmizel, Národním dnem pohřešovaných dětí.

Poté, co policie začala po Patzovi pátrat, se Hernandez odstěhoval do New Jersey. Pravděpodobně jej pronásledoval pocit viny, neboť své rodině se přiznal, že zabil dítě. Neřekl jí však další detaily.

Když vyšetřovatelé letos v dubnu pro nové důkazy Patzův případ otevřeli, kontaktoval je jeden z Hernandezových příbuzných a řekl jim o Hernandezově přiznání.

reklama
Klíčová slova: policie USA

Diskuse

Američan se po 33 letech přiznal k vraždě chlapce z krabice od mléka

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Šéfka Mezinárodního měnového fondu Lagardeová je v maléru

27.08.2014 18:24 Paříž - Mezinárodní měnový fond (MMF) se musí opět vypořádat s aférou své šéfky Christinou Lagardeovou. Ta...

Rozbije Rusko Ukrajinu? Lavrov prozradil, co Kreml plánuje - anotační foto

Rozbije Rusko Ukrajinu? Lavrov prozradil, co Kreml plánuje

27.08.2014 18:08 Moskva - Z Ruska zazněla vstřícná slova, šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov dnes promluvil mládežnickém fóru...

Bude EU v zimě mrznout? Rusko už má plán, vystartoval Jaceňuk

27.08.2014 17:59 Aktualizováno Kyjev - Ukrajinská premiér Arsenij Jaceňuk dnes přišel s dalším obviněním Moskvy. Údajně je informován o...

Putina odvézt do Haagu a odrazit diktátorství, vyzval Štětina a navrhl řešení...

27.08.2014 17:56 Praha - Europoslanec za TOP 09 Jaromír Štětina se ve studiu Českého rozhlasu pustil do vášnivé debaty se...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama
reklama

Právě se děje

reklama

Další zprávy

Aktuálně na BLESK.CZ

Anketa

Jste pro zákaz kouření v restauracích?

Hlasovalo 4386 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama