Američan se po 33 letech přiznal k vraždě chlapce z krabice od mléka

New York - Američan Pedro Hernandez se přiznal, že před 33 lety uškrtil tehdy šestiletého Etana Patze. Informuje o tom v pátek agentura AFP.

Diskuse: 0

Američan se po 33 letech přiznal k vraždě chlapce z krabice od mléka - anotační foto
reklama

"Pedro Hernandez se přiznal, že před 33 lety uškrtil Etana ve sklepě obchodu s potravinami na Manhattanu, kde tehdy pracoval," řekl šéf newyorské policie Ray Kelly ve čtvrtek na tiskové konferenci.

Kelly uvedl, že Hernandezova výpověď trvala tři hodiny. Vrah zavedl newyorské detektivy na místo zločinu - před 33 lety to byl malý obchod s potravinami, nyní je zde optika.

Vyšetřovatelům sdělil, že šestiletého Etana Patze, který tehdy poprvé jel sám do školy autobusem, nalákal na limonádu.

"Poté ho zavedl do sklepa obchodu a uškrtil jej. Tělo naporcoval na kusy a ty pak vyházel do odpadu v pytlích," řekl Kelly.

Kelly dále informoval, že Hernandez je ženatý a má dceru. Dosud měl čistý trestní rejstřík a předtím nebyl v případu podezřelý.

Rodiče chlapce již byli o vrahově přiznání informováni.

Patzova kauza v roce 1979 pohnula celou americkou společností. Fotografie šestiletého blonďáčka obletěly celý New York. Vyšetřovatelé tehdy poprvé nechali podobiznu zmizelého natisknout i na krabice od mléka, aby oslovili co nejvíce možných svědků. Tato metoda se ve Spojených státech používá dodnes.

V roce 1983 vyhlásil prezident Ronald Reagan 25. květen, kdy Etan Patz zmizel, Národním dnem pohřešovaných dětí.

Poté, co policie začala po Patzovi pátrat, se Hernandez odstěhoval do New Jersey. Pravděpodobně jej pronásledoval pocit viny, neboť své rodině se přiznal, že zabil dítě. Neřekl jí však další detaily.

Když vyšetřovatelé letos v dubnu pro nové důkazy Patzův případ otevřeli, kontaktoval je jeden z Hernandezových příbuzných a řekl jim o Hernandezově přiznání.

reklama
Klíčová slova: policie USA

Diskuse

Američan se po 33 letech přiznal k vraždě chlapce z krabice od mléka

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

USA přiznaly: Bombardování nemocnice v Kunduzu způsobila lidská chyba - anotační foto

USA přiznaly: Bombardování nemocnice v Kunduzu způsobila lidská chyba

25.11.2015 16:52 Aktualizováno Kábul - Z výsledků amerického vyšetřování vyplývá, že bombardování nemocnice Lékařů bez hranic (MSF) v...

Turci nás nevarovali, tvrdí ruský pilot sestřelené stíhačky. Putin ho...

25.11.2015 16:45 Moskva - Turecko tvrdí, že před včerejším sestřelení Su-24 nad turecko-syrskou hranicí, byli piloti desetkrát...

Rusko se zabývá právní stránkou sabotáží na Krymu

25.11.2015 16:15 Moskva - Ruská Federativní bezpečnostní služba (FBS) vyšetřuje nedávné sabotáže, které způsobily přerušení...

Islámský stát zřejmě ubil k smrti pohřešovanou dívku z Vídně

25.11.2015 16:09 Vídeň/Raqqa – Pohřešovaná dívka z Vídně, která utekla, aby se přidala k bojovníkům Islámského státu, byla...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Věříte, že světu hrozí jaderný konflikt?

Hlasovalo 7323 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama