Mexická policie našla během pondělí šest zavražděných žen

Ciudad Juarez - Pět zavražděných žen nalezla v pondělí policie na severu Mexika. Ve východomexickém letovisku Kankún pak objevili další ženu, kterou vrah zabil tak, že jí setnul hlavu, informuje v úterý server Inquirer.

Přidejte svůj názor

371

Tři ženy byly zavražděny ve městě Ciudad Juarez, které leží na hranicích s Texasem a dochází zde každý den k mnoha vraždám kvůli kvetoucímu obchodu s narkotiky. Jednu z těchto žen vrah desetkrát střelil a další dvě ubil baseballovou pálkou, jedna z nich pracovala jako učitelka ve škole.

Na Kalifornském poloostrově ve městě Mexicali pak policie našla další dvě zastřelené ženy.

V karibském Kankúnu našel správce sportovního stadionu na ploše hřiště 19letou setnutou ženu. Jedná se zřejmě o prostitutku, která měla poměr s policejním důstojníkem zavražděným minulý týden.

Mexiko se potýká s nárůstem počtu vražd souvisejících s válkou soupeřících drogových kartelů. Jen o víkendu bylo v severomexickém státě Chihuahua zavražděno 17 lidí.

V loňském roce v Mexiku při násilí souvisejícím s organizovaným zločinem zahynulo okolo šesti tisíc lidí. Mexický prezident Felipe Calderón, který zahájil boj proti drogovým kartelům a rozmístil po celém Mexiku na 50 tisíc vojáků, slíbil, že se nedá odradit zhoršující se situací a bude pokračovat v potírání zločinu.

Celkem už od jeho nástupu do funkce v prosinci 2006 válka mezi gangy a další násilnosti související s drogovým obchodem připravily o život více než 12 tisíc lidí.

Témata: krimi | Mexiko
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Statitisíce lidí ve Washingtonu demonstrují proti zbraním

24.03.2018 18:31 Aktualizováno Washington - Statisíce studentů a dalších lidí z různých částí Spojených států dorazily dnes do…

Modelka McDougalová se kvůli aféře s Trumpem omluvila jeho ženě

24.03.2018 09:52 Washington - Bývalá modelka známá z časopisu Playboy, s níž údajně udržoval intimní styky nynější…

Sojuz s Krtečkem zakotvil u ISS

24.03.2018 04:46 ISS - Krteček, slavná postavička z dětského animovaného seriálu výtvarníka Zdeňka Milera, dnes opět…

McCain žádá kandidátku do čela CIA, aby vysvětlila svou minulost a údajné…

23.03.2018 21:19 Washington - Vlivný republikánský senátor John McCain dnes vyzval kandidátku na post šéfa rozvědky…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama