Král podvodníků Madoff má závratě, je v nemocnici

Charlotte - Amerického finančníka Bernarda Madoffa, který si za zpronevěru desítek miliard dolarů odpykává stopadesátiletý trest ve věznici v Severní Karolíně, hospitalizovali ve vězeňské nemocnici. Madoff trpí vysokým tlakem a má závratě, informuje v pátek televize CNN.

Přidejte svůj názor

Televizní stanice WTVD ve čtvrtek oznámila, že "krále podvodníků" hospitalizovali minulý týden s frakturami v obličeji, zlomenými žebry a poraněnými plícemi. Citovala nejmenované zdroje, podle nichž Madoffa ztloukli vězni.

Muvčí federální vězeňské správy Traci Billingsleyová v pátek tuto zprávu popírala. "Pan Madoff nebyl napaden. Léčí se ve zdravotním centru Butnerovy věznice v Charlotte ze závratí a vysokého tlaku," řekla.

Madoffa, největšího podvodníka v dějinách Wall Streetu, poslal do vězení 29. června okresní soud v New Yorku. V procesu, který začal v březnu letošního roku, byl Madoff odsouzen z 11 trestných činů včetně podvodu při obchodování s cennými papíry, podvodu při převodu peněz, praní špinavých peněz nebo křivého svědectví.

Nyní jednasedmdesátiletý Madoff získal podvodem 65 miliard dolarů, tedy více než bilion korun.

Finančník Madoff šéfoval investičnímu impériu Nasdaq Stock Market a byl to jeden z nejbohatších mužů na Wall Street. Vydělal miliardy dolarů příslibem vysokého - až patnáctiprocentního - zhodnocení vkladů.
Byl to však podvod, pro který se v Česku vžilo označení "pyramida". Nebo také "letadlo".

Princip byl jednoduchý: Madoffův podnik lákal nové investory, jimž vyplácel "výnosy" z peněz těch, kteří do systému vstoupí později. Američané tomu říkají Ponziho schéma.
Madoff pokládaný za geniálního investora vůbec neinvestoval, peníze ukládal v bankách.

Napálil kdekoho - celebrity i finančníky. Kolem stovky milionů dolarů například vložila do jeho podniku italská skupina UniCredit, která v Česku vlastní někdejší Živnostenskou banku. Peníze v jeho fondu utopila i japonská finanční skupina Nomura, které v Česku patřila IPB, stejně jako režisér Steven Spielbert či herec John Malkovich.

Američany tento případ šokoval nejen sumou zpronevěřených peněz, ale také tím, že finanční kejkle, které Madoff prováděl tři desítky let, nedokázala prohlédnout komise pro cenné papíry.

Témata: madoff, robert | krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

K ISS vyrazila loď Dragon soukromé společnosti SpaceX

15.12.2017 20:09 Mys Canaveral - Po několika odkladech dnes z Mysu Canaveral na Floridě úspěšně odstartovala raketa…

Rusko Spojeným státům s KLDR nepomáhá, postěžoval si Trump

15.12.2017 19:22 Aktualizováno Washington - Americký prezident Donald Trump prohlašuje, že by Rusko mělo Spojeným státům více…

Proč jsou USA závislé na vojenské intervence v cizích zemích?

15.12.2017 18:02 Aktualizováno Washington - Spojené státy americké měli celkem 46 vojenských zahraničních misí v letech od 1948 do…

Senátor McCain je na tom zle. Přestává mluvit, léčba nádoru má vedlejší…

15.12.2017 14:19 Washington - Léčba republikánského senátora Johna McCaina, který trpí glioblastomem, má vedlejší…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama