Král podvodníků Madoff má závratě, je v nemocnici

Charlotte - Amerického finančníka Bernarda Madoffa, který si za zpronevěru desítek miliard dolarů odpykává stopadesátiletý trest ve věznici v Severní Karolíně, hospitalizovali ve vězeňské nemocnici. Madoff trpí vysokým tlakem a má závratě, informuje v pátek televize CNN.

Přidejte svůj názor

Televizní stanice WTVD ve čtvrtek oznámila, že "krále podvodníků" hospitalizovali minulý týden s frakturami v obličeji, zlomenými žebry a poraněnými plícemi. Citovala nejmenované zdroje, podle nichž Madoffa ztloukli vězni.

Muvčí federální vězeňské správy Traci Billingsleyová v pátek tuto zprávu popírala. "Pan Madoff nebyl napaden. Léčí se ve zdravotním centru Butnerovy věznice v Charlotte ze závratí a vysokého tlaku," řekla.

Madoffa, největšího podvodníka v dějinách Wall Streetu, poslal do vězení 29. června okresní soud v New Yorku. V procesu, který začal v březnu letošního roku, byl Madoff odsouzen z 11 trestných činů včetně podvodu při obchodování s cennými papíry, podvodu při převodu peněz, praní špinavých peněz nebo křivého svědectví.

Nyní jednasedmdesátiletý Madoff získal podvodem 65 miliard dolarů, tedy více než bilion korun.

Finančník Madoff šéfoval investičnímu impériu Nasdaq Stock Market a byl to jeden z nejbohatších mužů na Wall Street. Vydělal miliardy dolarů příslibem vysokého - až patnáctiprocentního - zhodnocení vkladů.
Byl to však podvod, pro který se v Česku vžilo označení "pyramida". Nebo také "letadlo".

Princip byl jednoduchý: Madoffův podnik lákal nové investory, jimž vyplácel "výnosy" z peněz těch, kteří do systému vstoupí později. Američané tomu říkají Ponziho schéma.
Madoff pokládaný za geniálního investora vůbec neinvestoval, peníze ukládal v bankách.

Napálil kdekoho - celebrity i finančníky. Kolem stovky milionů dolarů například vložila do jeho podniku italská skupina UniCredit, která v Česku vlastní někdejší Živnostenskou banku. Peníze v jeho fondu utopila i japonská finanční skupina Nomura, které v Česku patřila IPB, stejně jako režisér Steven Spielbert či herec John Malkovich.

Američany tento případ šokoval nejen sumou zpronevěřených peněz, ale také tím, že finanční kejkle, které Madoff prováděl tři desítky let, nedokázala prohlédnout komise pro cenné papíry.

Témata: madoff, robert | krimi
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Král podvodníků Madoff má závratě, je v nemocnici

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

U Libye letos bylo zachyceno o 60 procent uprchlíků víc než loni - anotační foto

U Libye letos bylo zachyceno o 60 procent uprchlíků víc než loni

28.03.2017 21:27 Řím – U pobřeží Libye bylo v letošním roce zachyceno asi 23 tisíc uprchlíků. Informovala o tom…

V Maďarsku začal platit zpřísněný azylový zákon. EU musí zakročit, žádají ochránci lidských práv - anotační foto

V Maďarsku začal platit zpřísněný azylový zákon. EU musí zakročit, žádají…

28.03.2017 20:43 Aktualizováno Budapešť - V Maďarsku dnes vstoupil v platnost zákon, který umožňuje systematicky omezovat svobodu…

Skotský parlament schválil nové referendem o nezávislosti, Sturgeonová má dojednat podmínky - anotační foto

Skotský parlament schválil nové referendem o nezávislosti, Sturgeonová má…

28.03.2017 20:39 Aktualizováno Edinburgh/Londýn - Skotští poslanci dnes poměrem 69 ku 59 hlasům vyslovili souhlas s vypsáním…

Rusko se dopustilo válečného aktu? Z USA přichází alarmující slova - anotační foto

Rusko se dopustilo válečného aktu? Z USA přichází alarmující slova

28.03.2017 20:14 Aktualizováno Washington - Zpravodajské komunity USA označily Rusko jako viníka kybernetických útoků proti…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama