Král podvodníků Madoff má závratě, je v nemocnici

Charlotte - Amerického finančníka Bernarda Madoffa, který si za zpronevěru desítek miliard dolarů odpykává stopadesátiletý trest ve věznici v Severní Karolíně, hospitalizovali ve vězeňské nemocnici. Madoff trpí vysokým tlakem a má závratě, informuje v pátek televize CNN.

Přidejte svůj názor

Televizní stanice WTVD ve čtvrtek oznámila, že "krále podvodníků" hospitalizovali minulý týden s frakturami v obličeji, zlomenými žebry a poraněnými plícemi. Citovala nejmenované zdroje, podle nichž Madoffa ztloukli vězni.

Muvčí federální vězeňské správy Traci Billingsleyová v pátek tuto zprávu popírala. "Pan Madoff nebyl napaden. Léčí se ve zdravotním centru Butnerovy věznice v Charlotte ze závratí a vysokého tlaku," řekla.

Madoffa, největšího podvodníka v dějinách Wall Streetu, poslal do vězení 29. června okresní soud v New Yorku. V procesu, který začal v březnu letošního roku, byl Madoff odsouzen z 11 trestných činů včetně podvodu při obchodování s cennými papíry, podvodu při převodu peněz, praní špinavých peněz nebo křivého svědectví.

Nyní jednasedmdesátiletý Madoff získal podvodem 65 miliard dolarů, tedy více než bilion korun.

Finančník Madoff šéfoval investičnímu impériu Nasdaq Stock Market a byl to jeden z nejbohatších mužů na Wall Street. Vydělal miliardy dolarů příslibem vysokého - až patnáctiprocentního - zhodnocení vkladů.
Byl to však podvod, pro který se v Česku vžilo označení "pyramida". Nebo také "letadlo".

Princip byl jednoduchý: Madoffův podnik lákal nové investory, jimž vyplácel "výnosy" z peněz těch, kteří do systému vstoupí později. Američané tomu říkají Ponziho schéma.
Madoff pokládaný za geniálního investora vůbec neinvestoval, peníze ukládal v bankách.

Napálil kdekoho - celebrity i finančníky. Kolem stovky milionů dolarů například vložila do jeho podniku italská skupina UniCredit, která v Česku vlastní někdejší Živnostenskou banku. Peníze v jeho fondu utopila i japonská finanční skupina Nomura, které v Česku patřila IPB, stejně jako režisér Steven Spielbert či herec John Malkovich.

Američany tento případ šokoval nejen sumou zpronevěřených peněz, ale také tím, že finanční kejkle, které Madoff prováděl tři desítky let, nedokázala prohlédnout komise pro cenné papíry.

Témata: madoff, robert | krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Islámská sekta udělal ženě ze života peklo, teď vysoudila rekordní odškodné

26.05.2018 12:42 Washington - Šestadvacetiletá Američanka vysoudila osm milionů dolarů (176 milionů korun) za to,…

Summit Trump-Kim? Jižní Korea vyjádřila opatrnou nadějí, její prezident je…

26.05.2018 12:29 Aktualizováno Soul/Washington - Jižní Korea dnes vyjádřila opatrnou naději nad posledním vývojem kolem možného…

Skandál na univerzitě: Rektor rezignuje, ze školního gynekologa se…

26.05.2018 11:22 Aktualizováno Los Angeles - Rektor Univerzity Jižní Kalifornie (USC) v Los Angeles odstoupí ze své funkce kvůli…

Mocnosti lžou lidem celá desetiletí, tvrdí aktivistka. Prozradila, kdo…

26.05.2018 10:41 Aktualizováno NÁZOR - Svět tento týden mohl jen pasivně přihlížet, jak si dva muži hrají s osudem lidstva, varuje…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama