Hvězda Johna Lennona zmizela

Los Angeles - Z hollywoodského chodníku slávy někdo odcizil hvězdu zpěváka a člena skupiny The Beatles Johna Lennona. Informoval o tom v pátek server Femalefirst.co.uk.

Přidejte svůj názor

Mosazný pomník zmizel z chodníku slávy, kam byl umístěn na počest legendárního zpěváka Lennona v roce 1988. Na chodníku zůstalo prázdné místo po hvězdě, které zakrývá igelitová plachta a okolí je ohraničeno páskou.

Britský zpěvák a skladatel John Winston Lennon se narodil 9. října 1940 v Liverpoolu a prosadil se také jako malíř, herec, spisovatel a politický aktivista. Neměl lehké dětství, otec Alfred Lennon rodinu opustil velmi brzy po jeho narození, matka Julia malého Johna svěřila na výchovu své sestře a tragicky zemřela, když mu bylo 18 let. Lennona tato událost poznamenala na celý život. Nadaný muzikant se stal obětí atentátu, když ho 8. prosince v roce 1980 před branou jeho newyorského domu těžce postřelil duševně nemocný Mark David Chapman, kterému se několik hodin předtím podepsal na své nové album Double Fantasy.

Hollywoodský chodník slávy se poprvé veřejnosti představil v roce 1960. O dvacet let později byl vyhlášen kulturní památkou. V letošním roce na něm přibyla jména herců Roberta Downeye Jr., Bena Kingsleyho a Cameron Diazové. V současné době je chodník slávy v rekonstrukci, která by měla být dokončena do února 2010, kdy chodník oslaví 50 let své existence.

Témata: Lennon, John
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

K ISS vyrazila loď Dragon soukromé společnosti SpaceX

15.12.2017 20:09 Mys Canaveral - Po několika odkladech dnes z Mysu Canaveral na Floridě úspěšně odstartovala raketa…

Rusko Spojeným státům s KLDR nepomáhá, postěžoval si Trump

15.12.2017 19:22 Aktualizováno Washington - Americký prezident Donald Trump prohlašuje, že by Rusko mělo Spojeným státům více…

Proč jsou USA závislé na vojenské intervence v cizích zemích?

15.12.2017 18:02 Aktualizováno Washington - Spojené státy americké měli celkem 46 vojenských zahraničních misí v letech od 1948 do…

Senátor McCain je na tom zle. Přestává mluvit, léčba nádoru má vedlejší…

15.12.2017 14:19 Washington - Léčba republikánského senátora Johna McCaina, který trpí glioblastomem, má vedlejší…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama