V kanadské detekční vazbě zemřel český Rom

Toronto - Za dosud nevyjasněných okolností zemřel začátkem prosince v kanadské detekční vazbě 31letý český Rom Jan Szamko, který se měl dva dny předtím vrátit do České republiky. Okolnosti jeho smrti vyšetřují kanadské úřady, píše ve svém středečním vydání deník Právo.

Diskuze zablokovaná

371

Na nenadálé úmrtí neúspěšného žadatele o azyl v Kanadě upozornil mezi svátky tamní list Toronto Star. Szamko údajně zemřel v torontském detekčním zařízení, kde jsou neúspěšní žadatelé o azyl drženi před deportací do vlasti.

Szamko měl být deportován do České republiky 6. prosince, ale jeho cesta byla podle českého ministerstva zahraničí odložena na pozdější dobu. "O tom úmrtí jsme byli informování kanadskou stranou desátého prosince," řekl Jiří Beneš z tiskového odboru ministerstva zahraničních věcí.

"Tělo zesnulého by mělo být převezeno v nejbližší době zpět do Čech. Náklady na převoz jsou částečně hrazeny kanadskou stranou," dodal Beneš.

Tovární dělník Szamko byl podle deníku Toronto Star nalezen ve své cele mrtvý 8. prosince večer. Český konzulát v Torontu však má poněkud odlišné informace. Podle vicekonzula Jiřího Šlaise Szamko zemřel až 9. 12. 2009 v Metro West Detention Centre v Torontu.

Szamkovi příbuzní se o jeho smrti dozvěděli 9. prosince po poledni od tamní policie. "Nevíme, na co zemřel. Nevěříme, že mu náhle selhalo srdce," řekl švagr zesnulého Andrej Balog.

Témata: Romové | Kanada
DISKUZE BYLA ZABLOKOVÁNA!
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Islámská sekta udělal ženě ze života peklo, teď vysoudila rekordní odškodné

26.05.2018 12:42 Washington - Šestadvacetiletá Američanka vysoudila osm milionů dolarů (176 milionů korun) za to,…

Summit Trump-Kim? Jižní Korea vyjádřila opatrnou nadějí, její prezident je…

26.05.2018 12:29 Aktualizováno Soul/Washington - Jižní Korea dnes vyjádřila opatrnou naději nad posledním vývojem kolem možného…

Skandál na univerzitě: Rektor rezignuje, ze školního gynekologa se…

26.05.2018 11:22 Aktualizováno Los Angeles - Rektor Univerzity Jižní Kalifornie (USC) v Los Angeles odstoupí ze své funkce kvůli…

Mocnosti lžou lidem celá desetiletí, tvrdí aktivistka. Prozradila, kdo…

26.05.2018 10:41 Aktualizováno NÁZOR - Svět tento týden mohl jen pasivně přihlížet, jak si dva muži hrají s osudem lidstva, varuje…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama