V kanadské detekční vazbě zemřel český Rom

Toronto - Za dosud nevyjasněných okolností zemřel začátkem prosince v kanadské detekční vazbě 31letý český Rom Jan Szamko, který se měl dva dny předtím vrátit do České republiky. Okolnosti jeho smrti vyšetřují kanadské úřady, píše ve svém středečním vydání deník Právo.

Diskuze zablokovaná

371

Na nenadálé úmrtí neúspěšného žadatele o azyl v Kanadě upozornil mezi svátky tamní list Toronto Star. Szamko údajně zemřel v torontském detekčním zařízení, kde jsou neúspěšní žadatelé o azyl drženi před deportací do vlasti.

Szamko měl být deportován do České republiky 6. prosince, ale jeho cesta byla podle českého ministerstva zahraničí odložena na pozdější dobu. "O tom úmrtí jsme byli informování kanadskou stranou desátého prosince," řekl Jiří Beneš z tiskového odboru ministerstva zahraničních věcí.

"Tělo zesnulého by mělo být převezeno v nejbližší době zpět do Čech. Náklady na převoz jsou částečně hrazeny kanadskou stranou," dodal Beneš.

Tovární dělník Szamko byl podle deníku Toronto Star nalezen ve své cele mrtvý 8. prosince večer. Český konzulát v Torontu však má poněkud odlišné informace. Podle vicekonzula Jiřího Šlaise Szamko zemřel až 9. 12. 2009 v Metro West Detention Centre v Torontu.

Szamkovi příbuzní se o jeho smrti dozvěděli 9. prosince po poledni od tamní policie. "Nevíme, na co zemřel. Nevěříme, že mu náhle selhalo srdce," řekl švagr zesnulého Andrej Balog.

Témata: Romové | Kanada
DISKUZE BYLA ZABLOKOVÁNA!
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

K ISS vyrazila loď Dragon soukromé společnosti SpaceX

15.12.2017 20:09 Mys Canaveral - Po několika odkladech dnes z Mysu Canaveral na Floridě úspěšně odstartovala raketa…

Rusko Spojeným státům s KLDR nepomáhá, postěžoval si Trump

15.12.2017 19:22 Aktualizováno Washington - Americký prezident Donald Trump prohlašuje, že by Rusko mělo Spojeným státům více…

Proč jsou USA závislé na vojenské intervence v cizích zemích?

15.12.2017 18:02 Aktualizováno Washington - Spojené státy americké měli celkem 46 vojenských zahraničních misí v letech od 1948 do…

Senátor McCain je na tom zle. Přestává mluvit, léčba nádoru má vedlejší…

15.12.2017 14:19 Washington - Léčba republikánského senátora Johna McCaina, který trpí glioblastomem, má vedlejší…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama