V kanadské detekční vazbě zemřel český Rom

Toronto - Za dosud nevyjasněných okolností zemřel začátkem prosince v kanadské detekční vazbě 31letý český Rom Jan Szamko, který se měl dva dny předtím vrátit do České republiky. Okolnosti jeho smrti vyšetřují kanadské úřady, píše ve svém středečním vydání deník Právo.

Diskuze zablokovaná

371

Na nenadálé úmrtí neúspěšného žadatele o azyl v Kanadě upozornil mezi svátky tamní list Toronto Star. Szamko údajně zemřel v torontském detekčním zařízení, kde jsou neúspěšní žadatelé o azyl drženi před deportací do vlasti.

Szamko měl být deportován do České republiky 6. prosince, ale jeho cesta byla podle českého ministerstva zahraničí odložena na pozdější dobu. "O tom úmrtí jsme byli informování kanadskou stranou desátého prosince," řekl Jiří Beneš z tiskového odboru ministerstva zahraničních věcí.

"Tělo zesnulého by mělo být převezeno v nejbližší době zpět do Čech. Náklady na převoz jsou částečně hrazeny kanadskou stranou," dodal Beneš.

Tovární dělník Szamko byl podle deníku Toronto Star nalezen ve své cele mrtvý 8. prosince večer. Český konzulát v Torontu však má poněkud odlišné informace. Podle vicekonzula Jiřího Šlaise Szamko zemřel až 9. 12. 2009 v Metro West Detention Centre v Torontu.

Szamkovi příbuzní se o jeho smrti dozvěděli 9. prosince po poledni od tamní policie. "Nevíme, na co zemřel. Nevěříme, že mu náhle selhalo srdce," řekl švagr zesnulého Andrej Balog.

Témata: Romové | Kanada
DISKUZE BYLA ZABLOKOVÁNA!
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

USA zakážou svým občanům cesty do KLDR, tvrdí cestovní kanceláře

21.07.2017 14:23 Aktualizováno Washington - Dvě americké cestovní kanceláře tvrdí, že se Washington chystá zakázat občanům…

Azylová města prozatím vyhrála. Soud potvrdil pozastavení platnosti…

21.07.2017 11:20 San Francisco - Federální soudce v San Francisku nevyhověl žádosti ministerstva spravedlnosti, aby…

Šéf CIA: Rusko není seriózní v boji s IS a Asad je loutka Íránců

21.07.2017 10:55 Washington - Šéf CIA Mike Pompeo je přesvědčen, že se Rusko nechystá opustit Sýrii a že bude…

Turistické středisko v Kanadě evakuuje turisty, blíží se požár

21.07.2017 08:27 Calgary - Kvůli lesnímu požáru muselo být evakuováno turistické středisko v Národním parku Banff ve…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama